NA aicina pārskatīt lēmumu par Ušakovam piešķirto pielaidi valsts noslēpumam

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Nacionālajai drošībai ir būtiski, lai pašvaldības vadītājs būtu lojāls un uzticams Latvijas valstij. Vēl jo svarīgāk šādu prasību ir attiecināt uz Rīgas domes priekšsēdētāju, kuram jāvada Latvijas galvaspilsētas pašvaldība, uzskata nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (NA) Rīgas domes (RD) frakcija.

NA RD frakcija ir vērsusies pie Satversmes aizsardzības biroja vadītāja Jāņa Maizīša ar lūgumu izvērtēt, vai Ušakovs joprojām var saņemt pielaidi valsts noslēpumam, informē politiskais spēks.

Tāpat frakcija ir nosūtījusi iesniegumu Drošības policijai, aicinot izvērtēt, vai Ušakova rīcība un izteikumi neliecina par PSRS īstenotā genocīda pret Latvijas tautu noliegumu.

Kā zināms, lai ieņemtu Rīgas domes priekšsēdētāja amatu, ir nepieciešama pielaide valsts noslēpumam, uzsver NA, vēršot uzmanību arī uz to, ka joprojām nav lauzts sadarbības līgums starp RD priekšsēdētāja Nila Ušakova vadīto politisko partiju Saskaņa un Kremļa valdošo partiju Vienotā Krievija, kuras vadībā Krievija īsteno Krimas aneksiju, militāru iebrukumu Ukrainā, kā arī hibrīdkaru pret Eiropas Savienības dalībvalstīm, tai skaitā – Latviju.

Kā zināms, pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos ir publicēti RD priekšsēdētāja Ušakova izteikumi par to, ka Latvijai par iespēju svinēt 4.maiju (LR Neatkarības atjaunošana dienu) un 18.novembri (LR Proklamēšanas dienu) būtu jāpateicas Padomju armijai. Tāpat Ušakovs sociālajos tīklos publicējis karikatūru, kurā acīmredzami tika izsmiets okupācijas fakts un PSRS okupācijas radītās sekas Latvijā, jo karikatūra sasaucās ar PSRS okupācijas radīto zaudējumu aprēķināšanas komisijas darbu un tās secinājumiem.

Ref: 102.000.102.12683

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas