NA baidās zaudēt pedagogus, nosakot vakcināciju pret Covid-19 par obligātu

Nacionālās apvienības (NA) Saeimas frakcijai ir bažas, ka nosakot pedagogiem vakcināciju pret Covid-19 kā obligātu, amatu pametīs pedagogi, tā negatīvi ietekmējot izglītības kvalitāti, paudis NA valdes priekšsēdētājs, parlamenta deputāts Raivis Dzintars.

Pirmdien, 26.jūlijā, politiskā spēka frakcija tikās ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci (JKP), lai apspriestu pedagogu obligātu vakcinēšanos.

Dzintars atklāja, ka bija jautājumi, kuros puses bijušas vienisprātis, piemēram, par to, ka skolēniem nepieciešams atgriezties klātienes mācībās no 1.septembra. Viņaprāt, tas ir tiešām augstas prioritātes jautājums un NA izglītības ministri šajā jautājumā atbalstīs.

Tomēr politiskais spēks neesot saklausījis pārliecinošus argumentus tam, ka šis mērķis ir saistīts ar obligāto pienākumu vakcinēties visiem pedagogiem, jo skolotāji ir tikai daļa no personām, ar kurām bērni saskarsies skolas vidē.

Lasiet arī: Cilvēki arvien slinkāk iet vakcinēties pret Covid-19. Potēto skaits Baltijā

Bērni ikdienā tiksies ar klasesbiedriem, un ne visiem vecāki būs vakcinēti, pauda Dzintars, piebilstot, ka riski inficēties arī vakcinētam pedagogam saglabājas pietiekami augsti. «Šis iespaids varētu nebūt nozīmīgs, taču šāda lēmuma radītās sekas un lielā pedagogu skaita zaudēšana, kur pašlaik neviens nevar atbildēt tieši, cik liels skaits pedagogu aizietu, rada satraukumu par ietekmi uz izglītības kvalitāti. Īpaši pirmsskolā, kur jau galvaspilsētā un arī citviet reģionos redzam pedagogu trūkumu,» teica politiķis, vienlaikus atzīmējot, ka problēmas varētu būt arī pārējos izglītības līmeņos, kur ar vakanču aizpildīšanu ir problēmas.

Šie ir jautājumi, kur NA pagaidām nesaklausīja pārliecinošas atbildes, tomēr partijā par to turpinās diskutēt iekšēji, atklāja Dzintars.

Viņš stāstīja, ka 26.jūlijā notikusī tikšanās bija viena no sarunām, kuras NA politiķi ieplānojuši pirms augustā gaidāmās plenārsēdes, kurā Saeima lems par valdības sagatavoto likumprojektu, kas paredz virkni izmaiņu, tostarp varētu noteikt vakcināciju kā obligātu vairākās profesijās.

Parlamentārietis norādīja, ka partijas iekšienē visvairāk jautājumu un bažu bijis tieši par pedagogu vakcinācijas noteikšanu kā amata pienākumiem obligātu, tāpēc viena no pieaicinātajām amatpersonām bija izglītības ministre. Vienlaikus viņš atklāja, ka trešdien, 28.jūlijā, politiķi tiksies arī ar veselības ministru Danielu Pavļutu (AP).

Plānots, ka tikšanās ar Pavļutu būs plašāka, kur spriedīs par kopējo stratēģiju un dažādiem scenārijiem saslimstības mazināšanai, kā arī risku novēršanai. Tikai pēc šīs sarunas NA frakcija pieņems lēmumu par tālāko rīcību, teica Dzintars, piebilstot, ka šajā likumprojektā nav tikai iespēja balsot «par» vai «pret» – deputāti varētu arī koriģēt kādas detaļas.

Vaicāts, vai NA vēlētos, lai pedagogus neiekļauj obligāti vakcinējamo profesiju sarakstā, Dzintars uzsvēra, ka politiskais spēks vēl nav noformulējis savu pozīciju, un pagaidām ievāc informāciju, uzklausa atbildīgās amatpersonas un izklāsta savas bažas.

NA frakciju uztrauc risks zaudēt daudzus, iespējams, labus pedagogus.

«Tas būtu ļoti negodīgi un nepamatoti teikt, ka visi, kuri atsakās vakcinēties, slikti dara savu darbu, strādājot ar skolēniem.»

«Jāsaprot, vai šī tiešām ir visadekvātākā metode, kā arī, vai esam gatavi maksāt tādu cenu un iet uz tādu risku,» skaidroja deputāts, piebilstot, ka šodien līdz galam nav sadzirdējis šādus pretargumentus.

BNN jau ziņoja, ka iepriekš Ministru kabinets vienojās, ka darba devējam būs tiesības atbrīvot no amata darbinieku, kurš līdz 15.septembrim nebūs ieguvis Covid-19 sertifikātu. Tāpat ministri vienojās, ka vakcinēšanās būs obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs.

Izmaiņas likumā vēl būs jāapstiprina Saeimai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas