NA ekonomikas ministra amatam virzīs Ilzi Indriksoni

Nacionālā apvienība (NA) ekonomikas ministra amatam virzīs Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāri Ilzi Indriksoni, Latvijas Televīzijas raidījumā Kas notiek Latvijā? paziņoja NA līderis Raivis Dzintars.

Viņš pastāstīja, ka partijas valde īsi pirms raidījuma sākuma vienbalsīgi lēma par atbalstu Indriksonei ekonomikas ministra amatam, virzot viņas kandidatūru izvērtēšanai koalīcijā.

Indriksone šim amatam partijā izvēlēta, lai nodrošinātu ministrijā iesākto darbu pēctecību. Savukārt bijušais ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) tikšot aicināts «stāvēt pietiekami tuvu klāt» turpmākajiem darbiem, pauda Dzintars, gan neatklājot, vai Vitenbergs varētu tikt virzīts EM parlamentārā sekretāra amatam.

NA vēl 18.maija rītā atkārtoti aicināja premjeru Krišjāni Kariņu (JV) atteikties no ieceres prasīt Vitenberga demisiju, taču Kariņš savu viedokli un lēmumu nemainīja. NA līderis Dzintars vērtēja, ka Kariņa iecere atbrīvot ministru no amata ir netaisnīga un kaitīga, un uzsvēra, ka ministrs «darbu darījis godam» īpaši sarežģītos, vairāku krīžu apstākļos.

Pašreizējā koalīcija par spīti konfliktiem un domstarpībām nostrādās līdz šīs, 13.Saeimas sasaukuma beigām, Dzintara teikto intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma citē lsm.

Dzintars atzina, ka premjera lēmums atlaist ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu (NA) nebūt nestiprina koalīciju. Domstarpības un konflikti koalīcijā būs arī turpmāk, taču šis «valdības sastāvs» nostrādās līdz šīs Saeimas sasaukuma beigām.

Balsojums par vakantajiem ekonomikas un iekšlietu ministra amatiem, visticamāk, būs nākamās nedēļas Saeimas sēdē, pieļāva Dzintars.

Pašlaik nav redzami šķēršļi Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārās sekretāres Ilzes Indriksones apstiprināšanai ekonomikas ministres amatā, sprieda Dzintars, sakot, ka viņam arī neesot iebildumu, ja Vitenbergs kļūtu par EM parlamentāro sekretāru, taču tas esot jāizlemj pašam Vitenbergam.

Lasiet arī: Valsts kontroles revīzija par līdzekļu sadali kovida krīzē

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā valdošajā koalīcijā ietilpstošā NA pieprasīja nu jau bijušās iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) demisiju saistībā ar policijas darbu Uzvaras parkā nedēļas sākumā. NA draudēja, ka gadījumā, ja Golubeva paliks amatā, NA ministri pametīs valdību.

Golubeva šonedēļ paziņoja, ka ir zaudējusi premjera uzticību, tāpēc pati atkāpjas no amata. Savukārt Ministru prezidents Kariņš NA veiktā «šantāžas mēģinājuma» dēļ pieprasīja amatu atstāt arī ekonomikas ministram Vitenbergam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas