NA vēlas, lai Eiropas Sociālistu partija izvērtē Ušakova atrašanos Eiropas sociālistu pilsētu mēru prezidenta amatā

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija piektdien, 11.janvārī, nosūtījusi vēstuli Eiropas Sociālistu partijai (PES), informējot par RD korupcijas skandāliem, lai tā varētu izvērtēt Nila Ušakova kā Eiropas sociāldemokrātu mēru tīkla prezidenta atrašanos amatā, ziņo NA pārstāvis Edvards Ratnieks.

NA frakcija norāda, ka «Ušakovs ir SIA Rīgas satiksme kapitāldaļu turētāja pārstāvis un atbildīgā persona, kam laikus bija jāveic pienācīga uzņēmuma kontrole, lai nerastos pamats starptautiskam korupcijas skandālam. Vienlaikus frakcija uzsver, ka Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūra veic pārbaudi par Ušakova iespējamiem noziedzīgajiem nodarījumiem saistībā ar citiem iespējamiem pārkāpumiem, uz ko norādījuši gan RD deputāti, rosinot Ušakovu atbrīvot no amata, gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kas veic pašvaldību uzraudzību.»

«Tā kā RD priekšsēdētājs Nils Ušakovs tieši pirms šī korupcijas skandāla ir kļuvis par Eiropas sociāldemokrātu mēru tīkla prezidentu, tad uzskatām, ka mūsu pienākums ir informēt Eiropas Sociālistu partiju par situāciju, kas šobrīd ir radusies Rīgas domē un aicināt izsvērt augstā amata savienojamību ar korupcijas skandāliem Rīgā,» piebilst Ratnieks.

Jau ziņots, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu saistībā ar trim Rīgas satiksmes veiktajiem iepirkumiem – par 2016.gada zemās grīdas tramvaju iepirkumu, kura kopējā summa bija 62 597 477 eiro, 2013.gada iepirkumu par trolejbusu piegādi, kura kopējā summa bija 131 646 135 eiro, kā arī 2013.gadā veikto iepirkumu par autobusu piegādi, kura kopējā summa bija 75 808 297 eiro.

Kriminālprocesā tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa decembra sākumā sešām no septiņām šajā lietā aizdomās turētajām personām kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Pēc astoņu dienu apcietinājuma atbrīvots tika ilggadējais partijas Gods kalpot Rīgai biedrs, uzņēmējs Aleksandrs Krjačeks. Savukārt apcietināti joprojām ir Bemhens, Volkinšteins, Škoda Transportation amatpersona Vladislavs Kozaks, citos kriminālprocesos figurējošais uzņēmējs Māris Martinsons un uzņēmējs Edgars Teterovskis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas