Nacionālie bruņotie spēki saņēmuši ASV munīcijas dāvinājumu

Šonedēļ Latvija saņēmusi ASV valdības dāvināto munīciju pašgājējhaubiču sistēmām un mīnmetējiem Nacionālo bruņoto spēku apmācību vajadzībām un kaujas spēju stiprināšanai, vēsta Latvijas Aizsardzības ministrija.

«Šis ASV valdības dāvinājums būtiski sekmēs Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju un gatavību reaģēt uz jebkāda veida drošības izaicinājumiem. Šonedēļ saņemtā munīcijas piegāde arī atkārtoti apliecina sekmīgo sadarbību ar mūsu stratēģisko partneri ASV,» pauž aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

«Draudzību, protams, nemēra ar dāvanām un to lielumu, bet atbalsts īstajā brīdī ir reāls apliecinājums mūsu ilggadējai partnerībai. Šī piegāde ir būtiska no Nacionālo bruņoto spēku artilērijas vienību operacionalitātes izvērtējuma un ļaus vēl intensīvāk trenēt mūsu artilēristus,» uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Dāvinājuma finansējuma avots ir ASV aizsardzības budžets atturēšanas īstenošanai Baltijas valstīs.

Jau ziņots, ka Latvija iegādājusies 47 M109A5Oe tipa pašgājējhaubiču sistēmas, tai skaitā uguns vadības un apmācības platformas, kuru piegāde tika pabeigta 2018.gada oktobrī.

Pašgājējartilērijas sistēmas M109A5Oe tipa haubice spēj atklāt uguni minūtes laikā no uzdevuma saņemšanas, kā arī pēc uzdevuma veikšanas 30 sekunžu laikā atstāt uguns pozīciju.

Pašgājējhaubiču sistēmu iegāde ir nozīmīgs Nacionālo bruņoto spēku artilērijas papildinājums, kas ļauj uzlabot valsts aizsardzības spējas, kā arī Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās.

Jau vēstīts, ka dažādu militāro atbalsta programmu ietvaros ASV ir sniegusi atbalstu Latvijai jau vairāk nekā 20 gadus, piegādājot Nacionālo bruņoto spēku attīstībai tādu būtisku ekipējumu kā sakaru līdzekļus, nakts redzamības ierīces un transportlīdzekļus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas