Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās devīto labdarības sūtījumu

Šīs nedēļas nogalē Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies ceļā uz Ukrainu, lai nogādātu devīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem, vēsta Aizsardzības ministrijā (AM).

«Humānās palīdzības sūtījumu 34 tonnu apmērā – apģērbu, apavus, segas un gultasveļu, ko sarūpējušas gan Zviedrijas nevalstiskās organizācijas, gan Latvijas uzņēmēji un iedzīvotāji, aizsardzības nozares pārstāvji nodos Ukrainas labdarības fondiem Slovjanskā, kas to ar Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru starpniecību nogādās Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu tuviniekiem un civiliedzīvotājiem, kas cietuši no karadarbības Austrumukrainā.» stāsta ministrijā.

Ukrainā Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Pļaviņš arī vadīs profesionālās apmācības semināru Ukrainas bruņoto spēku kapelāniem un tiksies ar karavīriem, sniedzot garīgu atbalstu, turpina AM.

«Jau piekto gadu Latvijas aizsardzības nozare sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. Kopš 2014.gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos. 2017.gada vasarā Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā Cēsīs viesojās 25 Ukrainā kritušo karavīru bērni, kas kopā ar jaunsargiem piedalījās dažādās sporta aktivitātēs un devās ekskursijās. Uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību,» stāsta AM.

Pērn un šogad humānās palīdzības kravas tiek nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk, atzīmē ministrijā.

BNN jau ziņoja, ka Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Ref:224.000.103.3877

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas