No nākamā gada alkohols un tabakas izstrādājumi būs dārgāki

Saskaņā ar likumā Par akcīzes nodokli noteikto 2020.gada 1.janvārī tiek paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem (neskaitot cigaretes), atgādina Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Iespējamā ietekme uz naftas produktu cenām mazumtirdzniecībā (akcīze un PVN):

• Benzīns + 0,04 euro (ieskaitot PVN);

• Dīzeļdegviela+ 0,05 euro (ieskaitot PVN);

• Naftas gāze + 0,03 euro (ieskaitot PVN).

Iespējamā ietekme uz tabakas izstrādājumu cenām mazumtirdzniecībā (akcīze un PVN):

• Cigāri un cigarillas (10 gab. paciņā) + 0,09 euro (ieskaitot PVN);

• Smēķējamā tabaka (40 grami paciņā)+ 0,24 euro (ieskaitot PVN).

VID vērš uzmanību uz to, ka naftas produktu un tabakas izstrādājumu apritē iesaistītajiem tirgotājiem jāveic atbilstošo preču inventarizācija, normatīvajos aktos noteiktajā termiņā jāiesniedz VID akcīzes nodokļa starpības aprēķins un jāsamaksā akcīzes nodokļa starpība par krājumā esošajiem naftas produktiem un tabakas izstrādājumiem.

VID ir izstrādājis izsmeļošu metodisko materiālu naftas produktu un tabakas izstrādājumu tirdzniecībā iesaistītajiem komersantiem, ar kuru var iepazīties VID interneta vietnē www.vid.gov.lv: Nodokļi, Akcīzes nodoklis, Informatīvie un metodiskie materiāli, atverot sadaļu Par akcīzes preču inventarizāciju nodokļa starpības summas aprēķināšanu saistībā nodokļa likmju maiņu.

Papildu informāciju var iegūt, zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, izvēloties tēmu Akcīzes nodoklis un akcīzes preču aprite.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas