bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.07.2018 | Vārda dienas: Ramona, Ritma
LatviaLatvija

Nākamā gada budžeta prioritātes Rīgā - izglītība, skolu un ielu remonti

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news,News from Latvia,BNN.LV,BNN-NEWS.COM,BNN-NEWS.RU

Rīgas dome 2017.gadā saglabās nemainīgas iepriekšējo gadu budžeta prioritātes,  tādus kā sociālā palīdzība, atbalsts ģimenēm, izglītība un drošība. Nākamgad plānots ievērojamus līdzekļus novirzīt ielu un izglītības iestāžu remontiem. Papildus tam, iezīmēti arī tādi nozīmīgi projekti, kā darbs pie Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijas un gatavošanās valsts simtgades pasākumiem.

Lielākais ielu remontdarbu apjoms nākamgad tiek plānots Brīvības ielā, posmā no Lāčplēša ielas līdz Gaisa tiltam, Kr.Valdemāra ielā, Elizabetes ielā, Stabu ielā, Dzirnavu ielā, posmā no Gogoļa ielas līdz Tērbatas ielai, Merķeļa ielā, šiem mērķiem novirzot 11,6 milj. eiro. Iekškvartālu piebraucamo ceļu remontam plānots piešķirt četrus milj. eiro. Tie notiks Āgenskalnā, Imantā, Dzirciemā, Bolderājā, Zasulaukā, Šampēterī, Purvciemā, Juglā, Ķengaragā, Pļavniekos, Dārzciemā, Vecmīlgrāvī, Sarkandaugavā, Čiekurkalnā, informē Rīgas dome.

Savukārt 0,5 milj. eiro plānots piešķirt aktīvās atpūtas un rotaļlaukumu izveidei Rīgas apkaimēs – Mežciemā, Bolderājā, Ziepniekkalnā, Āgenskalnā, Imantā, Ķengaragā un citviet Rīgā. Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijā nākamgad plānots ieguldīt investīcijas 7,3 milj. eiro, trīs sociālo māju celtniecībai Mežrozīšu ielā un Stūrmaņu ielā – divus milj. eiro, Nacionālā zooloģiskā dārza Āfrikas savannas kompleksa celtniecībai 1,12 milj. eiro. Ievērojami līdzekļi no investīciju programmas kā ik gadu tiek novirzīti izglītības iestāžu remontdarbiem – 26 milj. eiro. Lielākie projekti – Rīgas 64.vidusskolas sākumskola, sporta kompleksa izveide pie Rīgas Centra humanitārās vidusskolas, kā arī renovācijas darbi daudzās Rīgas izglītības iestādēs.

Saeimā apstiprinātais valsts budžets 2017.gadam paredz, ka minimālā alga 2017.gadā būs 380 eiro mēnesī. Lai to nodrošinātu, pilsētas budžetā paredzēts papildus finansējums 0,6 milj.eiro. Izglītības nozari 2016.gadā būtiski ietekmēja Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātā un ieviestā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešana. Lielai daļai Rīgas vispārizglītojošo skolu pedagogiem samazinājās atalgojums, bet jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ietekme uz pašvaldības budžeta izdevumiem 2017.gadā būs 9,8 miljoni eiro, no tiem četri miljoni eiro pagarinātās dienas grupu darbības nodrošināšanai. Bez pašvaldības papildus finansējuma skolām pedagogu skaits, kuru darba samaksa samazinātos, būtu vēl lielāks.

Pēc pašvaldības iniciatīvas skolās tiek nodrošinātas 724 atbalsta personāla (bibliotekārs, logopēds, sociālais pedagogs, speciālais pedagogs, psihologs) likmes skolās, kuras saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas modeli skolās nav plānotas no valsts budžeta, kā arī 351 interešu izglītības likmes. Pašvaldības iniciatīva palielināt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu atalgojumu likmi no 680 eiro līdz 730 eiro prasa papildus finansējumu 1,6 milj. eiro apmērā. Skolotāju palīgiem (auklītēm) pirmsskolas izglītības iestādēs atalgojums pieaugs no 400 līdz 454 eiro mēnesī.

Ar 2016.gada 1.septembri tika uzsākta pašvaldības iniciatīva nodrošināt brīvpusdienas visiem skolēniem līdz 9.klasei un no 2017.gada 1.janvāra plānots paplašināt iniciatīvu ar Kultūras ministrijas pakļautības skolām. Bezmaksas ēdināšana trūcīgu, maznodrošinātu un daudzbērnu ģimeņu bērniem tiks nodrošināta arī bērnudārzos.

Rīgas vispārējo skolu pedagogi nākamgad saņems pašvaldības apmaksātas veselības polises. Lai veiktu attiecīgo iepirkumu, pašvaldība šim mērķim novirzīs 1,1 miljonu eiro. Papildu finansējums paredzēts 2011.gadā uzsāktajai sadarbībai ar privāto sektoru un 2017.gadā šim mērķim no pašvaldības budžeta paredzēts jau 13,4 miljoni eiro, jo programmā iesaistīto bērnu skaits pastāvīgi palielinās, sasniedzot jau 5500, kā arī darbojas auklīšu atbalsta programma.

Rīgas pilsētas iemaksu apjoms Pašvaldību finanšu izlīdzinājuma fondā 2017.gadā būs 91,8 milj. eiro, kas ir par 4,9 milj. eiro vairāk nekā 2016.gadā. Rīgas pašvaldības 2017.gada pamatbudžets tiek plānots ar ieņēmumiem 865,7 miljonu eiro apmērā un izdevumiem 894,7 miljonu eiro apmērā, deficīts tiek plānots 3,3% no budžeta ieņēmumiem. Līdzekļu uzkrājums 2016.gada decembrī ir 108 milj. eiro.

Starptautisko kredītreitingu aģentūru novērtējumi Rīgas finanšu situāciju raksturo kā stabilu. 2016.gada, 28.oktobrī apstiprināja Rīgas pilsētas reitingu ilgtermiņa un īstermiņa saistībām BBB+/A-2 līmenī, nosakot stabilu reitinga nākotnes prognozi. Kredītreitingu aģentūra Standard & Poor’s pozitīvi vērtē Rīgas pilsētas finanšu stabilitāti un pašvaldības budžeta trīs gadu plānošanu.

Ref:224.000.102.010


Pievienot komentāru

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Šoferu trūkuma dēļ var nākties samazināt starptautisko autopārvadājumu apjomus

Latvijas autopārvadājumu kompānijās sāk trūkt šoferu un, ja netiks mainīti Eiropas Savienībā neietilpstošu valstu pilsoņu nodarbinātības nosacījumi, var nākties samazināt autopārvadājumu apmērus, stāsta autopārvadātāju asociācijas Latvijas auto prezidents Valdis Trēziņš.

Krievijā protestē pret pensijas vecuma celšanu

Pie Krievijas parlamenta ap 200 cilvēku ceturtdien pulcējušies saistībā balsojumu ar sabiedrībā priekšlikumiem paaugstināt pensionēšanās vecumu sievietēm par astoņiem gadiem un vīriešiem – par pieciem gadiem.

VVD daļēji aptur SIA Vangažu Nafta darbību

Valsts vides dienests šā gada 18.jūlijā pieņēma lēmumu par daļēju SIA Vangažu Nafta darbības apturēšanu.

Pērn bija par 1 140 dzimušajiem mazāk nekā 2016.gadā

Kopš 2016.gada dzimušo skaits Latvijā atkal samazinās – 2017.gadā piedzima par 1 140 bērniem mazāk nekā 2016.gadā. Arī 2018.gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits (9 664 bērni) ir par 664 mazuļiem mazāks nekā 2017.gada attiecīgajā periodā.

Latvijas Bankas padome paplašina Kredītu reģistra funkcionālās iespējas

Latvijas Bankas padome grozījusi 2018.gada 18.janvāra noteikumus Kredītu reģistra noteikumi. Ar šiem grozījumiem tiek paplašinātas Latvijas Bankas uzturētā Kredītu reģistra funkcionālās iespējas, informē Latvijas Bankas Preses dienests.

Igaunijā pēc futbola Pasaules Kausa vairāk nelegālo robežpārkāpumu

Futbola līdzjutēji, kuri Krievijā saņēmuši īstermiņa uzturēšanas atļaujas, lai apmeklētu Pasaules Kausa izcīņu futbolā, pastiprināti mēģina slepus šķērsot Igaunijas robežu, lai iekļūtu Eiropas Savienībā, novērojuši igauņu robežsargi.

KP: Auto tehniskās apskates funkcijas jāuztic arī autoservisiem, nevis tikai CSDD

Valsts nepamatoti liedz privātajiem uzņēmumiem iesaistīties transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles tirgū, uzraudzībā par transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates jomu secina Konkurences padome.

Straume apgalvo, ka KNAB nekas neesot darīts nelikumīgi

Inventarizējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja savulaik veiktās operatīvās darbības, iestādes vadītājam Jēkabam Straumem radusies neizpratne par to, kāpēc, iegūstot pierādījumus vai indikācijas par tālākām nepieciešamām darbībām, pagātnē no biroja darbinieku puses bieži vien nav sekojusi atbilstoša reakcija.

Pēdējo nedēļu laikā pieaugusi pārkāpumu intensitāte uz valsts robežas

Valsts robežsardzes konstatēto nelikumīgas robežšķērsošanas gadījumu skaits aizvien pieaug – pēdējo nedēļu laikā ir aizturētas vairākas Vjetnamas pilsoņu grupas, kā arī šogad otra skaitliski lielākā Irākas pilsoņu grupa.

Igaunijā trīspadsmitgadniece letāli pārdozējusi fentanilu

Igaunijā no sintētisko zāļu fentanila pārdozēšanas mirusi kāda 13 gadus veca meitene. Prokurori par viņas nonāvēšanu aiz nolaidības apsūdzējuši 15 gadus vecu zēnu.

Izplatītākie pārkāpumi autobusos joprojām saistīti ar biļešu tirdzniecību

Šā gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos veikti gandrīz 700 pārbaužu, un pārkāpumi konstatēti aptuveni 10% gadījumu. Joprojām izplatītākie pārkāpumi ir saistīti ar biļešu tirdzniecību.

EK piespriež Google 4 miljardu eiro sodu par Android pārkāpumiem

Eiropas Komisija ir piespriedusi Google 4,34 miljardus eiro lielu naudassodu par nelikumīgu dominējoša tirgus stāvokļa izmantošanu. Eiropas Savienības izpildvara arī solījusi turpināt izmeklēšanas par amerikāņu datortehonolģiju milža citiem iespējamiem pārkāpumiem bloka teritorijā.

Latvijas iedzīvotāji gatavi strādāt vakaros un brīvdienās, kā arī par zemu atalgojumu

Trešdaļa jeb 34% iedzīvotāju darba portāla CVMarket.lv veiktajā aptaujā atzinuši, ka karjeras dēļ gatavi upurēt savu brīvo laiku.

Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli

Banka Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli, teikts bankas sniegtajā informācijā biržai Nasdaq Riga.

Biržu indeksi pārsvarā pieaug, naftas cenas kāpj

 Pasaules biržu indeksi trešdien, 18.jūlijā, pārsvarā pieauga, ko veicināja labi ASV firmu peļņas rādītāji un ASV Federālo rezervju sistēmas vadītāja Džeroma Pauela optimistiski izteikumi, kas arī sekmēja eiro un britu mārciņas kursa krišanos pret ASV dolāru.

Turcija atceļ ārkārtas stāvokli, kas ieviests pēc apvērsuma mēģinājuma

Turcijas valdība nolēmusi nepagarināt ārkārtas stāvokli, kas valstī bijis spēkā kopš 2016.gada, kad notika mēģinājums vardarbīgi sagrābt valsts varu.

Jaunākie komentāri