bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 05.12.2019 | Vārda dienas: Klaudijs, Sabīne, Sarma
LatviaLatvija

Nākamais EP sastāvs būs radikāli atšķirīgs no pašreizējā, uzskata Smiltēns

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Reģionu apvienība valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns

Esmu pārliecināts, ka nākamais Eiropas Parlamenta (EP) sastāvs būs radikāli atšķirīgs no tā, kāds tas ir patlaban, norāda Latvijas Reģionu apvienība (LRA) valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Eiropas Tautas partijas (EPP), kurā varētu darboties arī LRA deputāti, ietekme varētu mazināsies, arī Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas ietekme. Pēc Smiltēna domām nostiprināties varētu Eiropas liberāļu un demokrātu apvienības grupas (ALDE) ietekme.

Līdz šim Latvijas politiķiem visciešākā sadarbība ir bijusi ar Vācijas politiķiem. Tagad mainās spēku samērs arī ģeogrāfiskā aspektā. Agrāk Eiropā dominēja Vācijas kancleres Angelas Merkeles (AngelMerkel) viedoklis. Tagad, neraugoties uz «dzelteno vestu» protestiem, līdera lomu cenšas uzņemties Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron), uzskata Smiltēns.

«Man gadiem ilgi ir bijusi sadarbība ar Franciju, esmu apbalvots ar Goda leģiona ordeni. Domāju, ka Makronam ir savs plāns, ko viņš iecerējis realizēt pēc EP vēlēšanām. Iespējams, ka tiks piedāvāts kāds jauns redzējums, kas arī var ietekmēt spēku sadalījumu EP,» stāsta Smiltēns.

LRA par pievienošanos konkrētai EP politiskajai grupai lems pēc vēlēšanām. Patlaban daudzi EP deputātu kandidāti pauž vēlmi strādāt EPP grupā, tas rada šaubas, vai tas būtu jādara arī LRA deputātiem. Iespējams, pragmatiskāk un Latvijai izdevīgāk būtu, ja tai vairāk pārstāvju būtu kādā citā politiskajā grupā, kas tai dotu lielāku politisko ietekmi.

Iepriekšējos sasaukumos Latvijas deputāti EP ir izvirzījuši diezgan piezemētus mērķus. Pēdējās vēlēšanās vairāk tika uzsvērts drošības konteksts, jo pāri Eiropai vēlās agresīvu migrantu vilnis. Latvijas deputātus interesēja arī godīgi tiešmaksājumi lauksaimniekiem, kohēzija.

Patlaban, pēc Smiltēna domām, EP ir svarīgi uzsvērt, ka visi ES pilsoņi ir vienlīdzīgi tiesībās un iespējās. ES nav «veco» un «jauno» dalībvalstu. Ir viena vienota ES. Mēs strādāsim, lai patērētājiem visā ES būtu pieejamas līdzvērtīgas kvalitātes preces un pakalpojumi un lai mazinātu nepamatotas preču vai pakalpojumu cenu atšķirības dalībvalstu starpā – piemēram, zālēm vai atsevišķiem pārtikas produktiem.

«Mēs ļoti rūpīgi sekosim tam, kādi lēmumi tiek pieņemti EP,»sola LRA līderis. Patlaban EP daudz tik runāts par klimata pārmaiņām, par ogļskābās gāzes izmešu samazināšanu. Pareizi, mēs esam atbildīgi nākamo paaudžu priekšā, tāpēc mums ir jārisina klimata pārmaiņu problēmas. Bet nevar akli sekot Briselē tapušajiem Eiropas Komisijas piedāvājumiem. Latvijas ražošanas jaudas un kapacitāte ir daudz mazāka nekā citās ES valstīs.

«Cīnoties par ogļskābās gāzes izmešu samazināšanu, mēs apcērtam saknes savas ražošanas izaugsmei,» uzskata Smiltēnsi. LRA centīsies panākt EP atbalstu citam, alternatīvam risinājumam – valsts mežu atjaunošanai, izmantojot ES līdzekļus. Patlaban tam tiek tērēti tikai 30 miljoni eiro, bet reālais pieprasījums pēc šiem līdzekļiem ir trīs reizes lielāks. Viens hektārs meža piesaista 500 tonnas ogļskābās gāzes. Tā mēs varētu arī vairot koksnes krājumus, kas ir galvenā mūsu eksportprece, radīt jaunas darbvietas, veicināt koka ēku ražošanu.

«Esmu pārliecināts, ka mēs pārstāvēsim Latvijas nacionālās intereses EP. Vienīgais jautājums ir, cik aktīvi Latvijas iedzīvotāji dosies balsot un cik mūsu deputātiem būs dota iespēja cīnīties par Latvijas interesēm Briselē un Strasbūrā. Varu apsolīt, ka katra stunda, ko LRA deputāti pavadīs EP, tiks izmantota Latvijas interešu lobēšanai,» uzsver LRA līderis.


Pievienot komentāru

Likumā nosaka pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtību

Vietējo pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtība un darbība turpmāk būs noteikta likumā. To paredz Saeimā ceturtdien, 5.decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par pašvaldībām.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat koriģētie dati, kas apkopoti par 25 bloka zemēm.  

Aiztur Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni aizdomās par 250 000 eiro piesavināšanos

Igaunijas Iekšējās drošības dienests aizturējis Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni saistībā ar aizdomām, ka viņš viltojis dokumentus un piesavinājies vairāk nekā 250 000 eiro.

Lielo parādu dēļ Brazīlijai draud atņemt balsstiesības ANO Ģenerālajā asamblejā

Pastāv draudi, ka, nesamaksājot parādus ANO, Brazīlija Ģenerālajā asamblejā varētu zaudēt balsstiesības, informē Reuters.

Saeimas šī gada rudens sesiju plānots slēgt 27.decembrī, ziemas sesiju sākt 9.janvārī

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ceturtdien, 5.decembrī, vienojās Saeimas šī gada rudens sesiju slēgt 27.decembrī, bet ziemas sesiju sākt 2020.gada 9.janvārī.

Pirmo reizi kopš 2003.gada Latvijā mirusi, iespējams, ar trakumsērgu inficēta sieviete

Daugavpilī mirusi sieviete, kura, iespējams, inficējusies ar trakumsērgu, informē SPKC. Tas varētu būt pirmais trakumsērgas izraisītais nāves gadījums kopš 2003.gada.

VARAM vēlas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau februārī

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau konsultējas par iespējamo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu laiku, vēloties tās rīkot 22.februārī.

Latviešu jaunieši pārliecināti, ka spēj ietekmēt politiskos procesus ES

*Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas programmā iesaistītie skolēni ir pārliecināti par jauniešu spējām ietekmēt politiskos procesus kā Latvijā, tā Eiropas Savienībā.

Saslimstība ar gripu turpina pieaugt, bet joprojām saglabājas zema

Pagājušajā nedēļā ambulatorajās iestādēs reģistrēti 30 klīniski apstiprināti gripas gadījumi, tomēr vīrusa intensitāte joprojām saglabājas zema.

Nākamgad profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīru

Nacionālie bruņotie spēki 2020.gadā profesionālajā dienestā plāno pieņemt līdz 700 karavīru. Aptuveni 500 karavīru paredzēti dienestam Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, bet 130 – studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā virsnieka profesijas iegūšanai.

Saeima atbalsta valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā

Saeima ceturtdien, 5.decembrī, piekrita valdības lēmumam par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā līdz 2020.gada 12.martam.

Marguerite Fund pārdos Conexus akcijas Japānas kompānijas Marubeni fondam

Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid akcionārs Marguerite Fund pārdos sev piederošos 29,06% Conexus akciju Japānas kompānijas Marubeni fondam.

Foto: Kandavas novadā izņem 34 nežēlīgos apstākļos turētus suņus

Pārtikas un veterinārais dienests no kādas mājas Kandavas novada Cēres pagastā izņēmis 34 suņus, kas turēti nepiemērotos apstākļos, turklāt atrasts viens daļēji mumificējies dzīvnieka līķis, informē dienestā.

Pūce: Domājam par risinājumiem, kā padarīt demokrātiskāku domes atlaišanas kārtību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā jau ilgāku laiku tiek apspriesti iespējami likuma grozījumi, kas ļautu pašvaldībās sarīkot ārkārtas vēlēšanas arī tad, ja dome būtu atlaista tās pilnvaru pēdējos 15 mēnešos.

Francijā briest sīvi protesti par Makrona iecerēto pensiju reformu

Francūži gatavojos šīs desmitgades lielākajiem protestiem, kuros arodbiedrības aicina protestēt pret Francijas prezidenta Emanuēla Makrona iecerēto pensiju reformu.

Swedbank vadītājs: Ja Latviju iekļaus «pelēkajā sarakstā», negatīvais efekts būs jūtams ilgtermiņā

Ja Latvija tiks iekļauta Starptautiskās Finanšu darījumu darba grupas «pelēkajā sarakstā», negatīvā ietekme būs jūtama ilgtermiņā.

Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu

Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu, liecina rīcībā esošā neoficiālā informācija. Izskan arī atturīgāka pozīcija, tomēr lielākoties tiek atzīts, ka, visticamāk, Rīgas domes atlaišanas process tiks sākts.

Tautsaimniecības komisija aicina pārskatīt Rail Baltica projekta pārvaldības struktūru

«Ņemot vērā nestabilo situāciju un ilgstošo stagnāciju projekta pārvaldībā, Tautsaimniecības komisija aicina Satiksmes ministriju pārskatīt RB Rail struktūru.»

«Pilnīgi skaidrs, ka rīdzinieki pārmaksā.» Kleins licis izvērtēt iespēju Rīgas satiksmei lauzt līgumu ar Rīgas karti

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks un pašvaldības SIA Rīgas satiksme kapitāldaļu turētājs Druvis Kleins uzdevis uzņēmuma juristiem izvērtēt iespējami ātru līguma pārtraukšanu ar SIA Rīgas karte.

NATO līderi apstiprina aizsardzības plānus Polijai un Baltijas valstīm

Neskatoties uz Turcijas sākotnēji izteiktajiem iebildumiem, NATO līderi trešdien, 4.decembrī, apstiprinājuši jaunus aizsardzības plānus Polijai un Baltijas valstīm, paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Vēlas pagarināt Latvijas dalību militārajā operācijā pret Daesh Irākā

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki dalību starptautiskajā operācijā pret teroristisko organizāciju Daesh Irākā turpinās līdz 2022.gada 1.februārim, paredz Aizsardzības ministrija sagatavotais lēmumprojekts, par kuru būs jābalso Saeimai.

Nemiro: Latvija vēl nav izlēmusi, vai iegādāties Gazprom piederošās Conexus akcijas

«Latvija izskatīs ikviena Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid akcionāra piedāvājumu iegādāties kompānijas akcijas.»

ASV Pārstāvju palāta nosoda Ķīnas cilvēktiesību pārkāpumus pret uiguriem

ASV parlamenta Pārstāvju palāta pieņēmusi likumprojektu, kas paredz vērsties pret Ķīnu saistībā ar tās vēršanos pret uiguru kopienu un tādējādi pieļautajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, informē BBC.

Pašvaldību reformā konflikts rodas tur, kur bagātie negrib dalīties, tā eksprezidents

Teritoriālās reformas mērķis vienmēr ir tas pats – veidot saimnieciski efektīvākas administratīvās vienības. Proti, lai novads ir tāds, kas spēj sevi uzturēt un saimnieciski attīstīt.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!