bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 21.08.2019 | Vārda dienas: Janīna, Linda
LatviaLatvija

Nākamais EP sastāvs būs radikāli atšķirīgs no pašreizējā, uzskata Smiltēns

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Reģionu apvienība valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns

Esmu pārliecināts, ka nākamais Eiropas Parlamenta (EP) sastāvs būs radikāli atšķirīgs no tā, kāds tas ir patlaban, norāda Latvijas Reģionu apvienība (LRA) valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Eiropas Tautas partijas (EPP), kurā varētu darboties arī LRA deputāti, ietekme varētu mazināsies, arī Sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas ietekme. Pēc Smiltēna domām nostiprināties varētu Eiropas liberāļu un demokrātu apvienības grupas (ALDE) ietekme.

Līdz šim Latvijas politiķiem visciešākā sadarbība ir bijusi ar Vācijas politiķiem. Tagad mainās spēku samērs arī ģeogrāfiskā aspektā. Agrāk Eiropā dominēja Vācijas kancleres Angelas Merkeles (AngelMerkel) viedoklis. Tagad, neraugoties uz «dzelteno vestu» protestiem, līdera lomu cenšas uzņemties Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron), uzskata Smiltēns.

«Man gadiem ilgi ir bijusi sadarbība ar Franciju, esmu apbalvots ar Goda leģiona ordeni. Domāju, ka Makronam ir savs plāns, ko viņš iecerējis realizēt pēc EP vēlēšanām. Iespējams, ka tiks piedāvāts kāds jauns redzējums, kas arī var ietekmēt spēku sadalījumu EP,» stāsta Smiltēns.

LRA par pievienošanos konkrētai EP politiskajai grupai lems pēc vēlēšanām. Patlaban daudzi EP deputātu kandidāti pauž vēlmi strādāt EPP grupā, tas rada šaubas, vai tas būtu jādara arī LRA deputātiem. Iespējams, pragmatiskāk un Latvijai izdevīgāk būtu, ja tai vairāk pārstāvju būtu kādā citā politiskajā grupā, kas tai dotu lielāku politisko ietekmi.

Iepriekšējos sasaukumos Latvijas deputāti EP ir izvirzījuši diezgan piezemētus mērķus. Pēdējās vēlēšanās vairāk tika uzsvērts drošības konteksts, jo pāri Eiropai vēlās agresīvu migrantu vilnis. Latvijas deputātus interesēja arī godīgi tiešmaksājumi lauksaimniekiem, kohēzija.

Patlaban, pēc Smiltēna domām, EP ir svarīgi uzsvērt, ka visi ES pilsoņi ir vienlīdzīgi tiesībās un iespējās. ES nav «veco» un «jauno» dalībvalstu. Ir viena vienota ES. Mēs strādāsim, lai patērētājiem visā ES būtu pieejamas līdzvērtīgas kvalitātes preces un pakalpojumi un lai mazinātu nepamatotas preču vai pakalpojumu cenu atšķirības dalībvalstu starpā – piemēram, zālēm vai atsevišķiem pārtikas produktiem.

«Mēs ļoti rūpīgi sekosim tam, kādi lēmumi tiek pieņemti EP,»sola LRA līderis. Patlaban EP daudz tik runāts par klimata pārmaiņām, par ogļskābās gāzes izmešu samazināšanu. Pareizi, mēs esam atbildīgi nākamo paaudžu priekšā, tāpēc mums ir jārisina klimata pārmaiņu problēmas. Bet nevar akli sekot Briselē tapušajiem Eiropas Komisijas piedāvājumiem. Latvijas ražošanas jaudas un kapacitāte ir daudz mazāka nekā citās ES valstīs.

«Cīnoties par ogļskābās gāzes izmešu samazināšanu, mēs apcērtam saknes savas ražošanas izaugsmei,» uzskata Smiltēnsi. LRA centīsies panākt EP atbalstu citam, alternatīvam risinājumam – valsts mežu atjaunošanai, izmantojot ES līdzekļus. Patlaban tam tiek tērēti tikai 30 miljoni eiro, bet reālais pieprasījums pēc šiem līdzekļiem ir trīs reizes lielāks. Viens hektārs meža piesaista 500 tonnas ogļskābās gāzes. Tā mēs varētu arī vairot koksnes krājumus, kas ir galvenā mūsu eksportprece, radīt jaunas darbvietas, veicināt koka ēku ražošanu.

«Esmu pārliecināts, ka mēs pārstāvēsim Latvijas nacionālās intereses EP. Vienīgais jautājums ir, cik aktīvi Latvijas iedzīvotāji dosies balsot un cik mūsu deputātiem būs dota iespēja cīnīties par Latvijas interesēm Briselē un Strasbūrā. Varu apsolīt, ka katra stunda, ko LRA deputāti pavadīs EP, tiks izmantota Latvijas interešu lobēšanai,» uzsver LRA līderis.


Pievienot komentāru

PVD apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību

Pārtikas un veterinārais dienests higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību.

Tramps atkārto aicinājumu atļaut Krievijai atgriezties «Lielajā septītniekā»

ASV prezidents Donalds Tramps atkārtojis aicinājumu atļaut Krievija atgriezties «Lielajā septītniekā» jeb G7, pasaules industriāli attīstītāko valstu valdību sadarbības forumā, uzsverot, ka ir labāk, ja Krievija atgriežas šo valstu vidū.

Pēc izdevumu pārskatīšanas FM izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu apmērā

Pēc izdevumu 2020.gadam pārskatīšanas izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu eiro apmērā. No tiem 48,1 miljons eiro novirzāms kopējās fiskālās telpas uzlabošanai.

Kaljulaida: Finanšu ministram Helmem vairs nav vietas valdībā

Pēc tikšanās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu prezidente Kersti Kaljulaida pauda pārliecību, ka valdībā vairs nav vietas finanšu ministram Martinam Helmem.

Valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam – 7 132,4 miljoni

Valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam ir aprēķināti 7'132,4 miljonu eiro apmērā un 2021.gadam valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi – 7'332 miljonu eiro apmērā.

Lietuvas eirokomisāra kandidāts: «Zaļā» politika un digitalizācija ir Eiropas prioritātes

Stājoties Seima priekšā, Lietuvas ekonomikas ministrs Virgīnijs Sinkevičs, kuru virza eirokomisāra amatam, kā Eiropas prioritātes minēja «zaļo» politiku un digitālizāciju.

Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonus

SIA Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonu eiro savukārt apgrozījums bijis 95,67 miljoni eiro, liecina uzņēmuma publiskotie dati.

Itālijā krīt valdība, izjūk labējo-populistu koalīcija

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte paziņojis par atkāpšanos no amata pēc tam, kad neuzticības balsojumu bija rosinājusi labējā koalīcijas partija Līga ar premjerministra vietnieku Mateo Salvīni priekšgalā.

Rosinās ziņot par Saeimas deputātiem piešķirtajiem komandējumiem

Saeimas Juridiskās komisijas sēdē deputāti vienojušies rosināt grozījumus Saeimas kārtības rullī, kas noteiktu Saeimas Prezidijam ziņot par deputātu komandējumiem Saeimas plenārsēdē.

Gandrīz visi 2020.gada budžetā brīvi pieejamie līdzekļi ir rezervēti, tā Kariņš

Pēc Kariņa paustā, gandrīz visi 2020.gada budžetā brīvi pieejamie līdzekļi ir rezervēti, ko nosaka iepriekš pieņemtie lēmumi.

Ieviesīs «nulles birokrātijas» principu

Valdība pieņēmusi tā saukto «nulles birokrātijas» principu, ar ko iecerēts samazināt administratīvā sloga apjomu uz uzņēmējiem, informē Valsts kancelejā.

Aptur Lemberga bijušā advokāta Krastiņa darbību advokatūrā

Latvijas Zvērinātu advokātu padom apmierinājusi smagos noziegumos apsūdzētā un no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra bijušā advokāta Raimonda Krastiņa lūgumu apturēt viņa darbību advokatūrā.

Burovs un Bergmanis tiek pie amatiem Rīgas brīvostas pārvaldē

Rīgas domes ārkārtas sēdē otrdien, 20.augustā, Rīgas brīvostas pārvaldes valdē ievēlēti galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs un deputāts Sandris Bergmanis.

Igaunijas prezidente atbalsta nodokļa ieviešanu elektroenerģijai no Krievijas

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida paudusi atbalstu idejai aplikt ar nodokli Baltijas valstu tirgū no Krievijas ienākošo elektroenerģiju. Turklāt prezidente uzskata, ka par elektroenerģijas importu no trešajām valstīm būtu jāpanāk kopīgs ES lēmums.

MK vēlas palielināt atbalstu reemigrantiem saimnieciskās darbības uzsākšanai

«Šis atbalsts ir svarīgs, jo cilvēkiem, kuri atgriežas Latvijā no ilgstošas prombūtnes un vēlas uzsākt savu saimniecisko darbību, ir mazāk iespēju pretendēt un saņemt atbalstus no citām valstī paredzētām atbalsta programmām.»

Par Rīgas otro vicemēru ievēlēta saskaņiete Vladova

Par Vladovu balsoja 11 Gods kalpot Rīgai deputāti, četri Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvji, trīs deputātu bloka Rīgai! biedri, kā arī 17 Saskaņas deputāti.

Virzienā uz risinājumu? Valdība konceptuāli atbalsta ekonomisko lietu tiesas izveidi

Ministru kabineta sēdes darba kārtībai pievienotajā konceptuālajā ziņojumā lasāms, ka ekonomisko lietu tiesai darbu paredzēts sākt 2021.gada 1.janvārī.

Veidojot sabiedrisko pasūtījumu, būs jāņem vērā arī ārzemju latviešu intereses

Ar mērķi veicināt ar diasporu saistītu norišu atspoguļošanu sabiedriskajā pasūtījumā un paplašināt sabiedrisko mediju saturu, kā arī to pakalpojumu pieejamību ārzemju latviešiem, valdība akceptējusi grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā.

Plāno izvērtēt 12 Rīgas pašvaldības uzņēmumu darbību

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja atbalstījusi lēmumprojektu par neatkarīga ārējā izvērtējuma veikšanu pašvaldības uzņēmumos un aģentūrās, piemēram, SIA Rīgas namu pārvaldnieks un SIA Rīgas ūdens.

Ministru viedokļiem daloties, valdība vēl nepieņem lēmumu par LU rektoru

Ministru viedokļiem daloties, valdība otrdien, 20.augustā, tomēr vēl nepieņēma lēmumu Latvijas Universitātes rektora jautājumā.

Daugavpils slimnīcā atsāktas plānveida operācijas

Pilsētas domes priekšsēdētājs klāstīja, ka slimnīca turpina darbu iepriekšējā režīmā, nodrošinot gan neatliekamo, gan plānveida palīdzību, nesamazinot ieplānoto operāciju skaitu.

Parakstīta Latvijas-Indijas sadarbības programma kultūrā

Sadarbības programma aptver abu valstu sadarbību mūzikā un dejā, kultūras mantojuma jomā, kino jomā, muzeju, kā arī bibliotēku un arhīvu starpā.

Apsūdzēti divi SIA Rīgas enerģija valdes locekļi par mēģinājumu krāpties ar OIK

Tiesai nodota krimināllieta, kurā apsūdzēti divi uzņēmuma SIA Rīgas enerģija valdes locekļi par mēģinājumu ar viltu iegūt tiesības nodot elektroenerģiju OIK ietvaros.

Swedbank: Reģionu iedzīvotāji mājoklim un pārtikai tērē vairāk nekā rīdzinieki

Latvijas reģionu iedzīvotājiem pārtikas un mājokļu izdevumu slogs attiecībā pret ienākumiem ir krietni lielāks nekā rīdziniekiem, secināts Swedbank finanšu institūta pētījumā.

VNĪ samazina valstij piederošo degradēto būvju skaitu

Valsts nekustamie īpašumi šogad pirmajā pusgadā vidi degradēto būvju skaitu samazinājusi par 28 būvēm – no tām 23 pārdotas izsolēs, piecas nojauktas.


-->