Nākamajā nedēļā tik silti kā šonedēļ vairs nebūs

Brīvdienās laika apstākļi Latvijā būtiski mainīsies – debesis apmāksies un līs, gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies, un arī nākamajā nedēļā tik silti kā šonedēļ vairs nebūs.

Ceturtdien, 12.maijā, vēl laika apstākļus Latvijā nosaka anticiklons, kura centrs no Somijas pakāpeniski pārvietojas uz austrumiem, savukārt no dienvidrietumiem atmosfēras spiediens sāk pazemināties. Kurzemē jau piektdien būs sajūtama ciklona ietekme – debesis aizklās mākoņi un gaidāms īslaicīgs lietus, iespējams, arī pērkona negaiss. Tomēr ar dienvidaustrumu vēju Latvijā atkal ieplūdīs siltākas gaisa masas – temperatūra paaugstināsies līdz +18…+23 grādiem, tikai Kurzemē līča piekrastē tā būs nedaudz zemāka, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Sestdiena un svētdiena teritorijas lielākajā daļā būs mākoņainas un lietainas (Kurzemē gaidāms pat stiprs lietus), tikai valsts austrumu rajonos pieturēsies lielākoties sauss laiks, lai gan saule starp mākoņiem tik un tā izspraukties varēs maz. Ja sestdien Zemgalē un Latgalē termometra stabiņš vēl varētu sasniegs +20…+23 grādu atzīmes, citviet gaiss jau nebūs siltāks par +15…+19 grādiem, bet svētdien Kurzemē būs vien +13…+15 grādus silts, arī pārējā teritorijā temperatūra nebūs augstāka par +15…+20 grādiem. Vienīgi naktis mākoņainos un lietainos apstākļos būs siltākas nekā šonedēļ – minimālā temperatūra gaidāma +7…+13 grādu robežās.

Pirmdien lietus mākoņi pakāpeniski pametīs Latvijas teritoriju, bet darba nedēļas gaitā gaidāmas vēl jaunas plašas mākoņu zonas, kas nesīs bagātīgu lietu. Naktīs minimālā gaisa temperatūra gaidāma lielākoties +6…+11 grādu robežās, plašu un nozīmīgu salnu varbūtība ir maza. Savukārt dienas laikā gaiss iesils lielākoties tikai līdz +13…+18 grādiem.

Ref: 102.000.102.12686

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas