Saeimas vēlēšanās personas, kurām ir tikai eID karte, varēs balsot ar vēlētāja apliecību

Arī nākamgad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās tiem balsstiesīgajiem, kuriem ir tikai personas apliecība jeb identifikācijas karte (eID), bet nav derīgas pilsoņa pases, plānots ieviest personalizētas vēlētāja apliecības, BNN vēsta Saeimas Preses dienests. 

To paredz grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā un Personu apliecinošu dokumentu likumā, ko Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 10.maijā, nolēma iesniegt izskatīšanai Saeimā. 

Paredzēts, ka tāpat kā iepriekšējās parlamenta vēlēšanās vēlētāja apliecība būs derīga kopā ar eID karti. Vēlētāja apliecību varēs saņemt tikai tie vēlētāji, kuriem nav pilsoņa pases. 

Apliecības izgatavos Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), ņemot vērā Iedzīvotāju reģistra informāciju par Latvijas pilsoņiem, kuri pirms vēlēšanām būs sasnieguši 18 gadu vecumu un kuriem ir izsniegta tikai personas apliecība. 

Plānots, ka vēlētāja apliecību balsstiesīgie varēs saņemt PMLP nodaļās. Ierodoties vēlēšanu iecirknī, lai saņemtu vēlēšanu zīmes un aploksni, balsotājam vēlētāja apliecība būs jāuzrāda kopā ar identifikācijas karti. 

Tāpat grozījumi arī paredz, ka personai, kura saņēmusi vēlētāja apliecību, līdz vēlēšanām saņemot arī pilsoņa pasi, tajā tiks veikta atzīme, ka izsniegta vēlētāja apliecība. Šāda pase vēlēšanu iecirknī būs jāuzrāda kopā ar vēlētāja apliecību. 

PMLP informācija liecina, ka uz nākamā gada Saeimas vēlēšanām Latvijā būs ap 60 tūkstošiem vēlētāju, kuriem ir tikai identifikācijas karte. 

Valsts pārvaldes komisija nolēma lūgt grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā un Personu apliecinošu dokumentu likumā iekļaut parlamenta 25.maija sēdes darba kārtībā un pieņemt pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā, informē komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs. 

Ref:224.000.103.1134

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Ja drīkstēs balsot tikai ar pasēm, – kremļa diversija! Pasaino vairāk ir krievu (viņiem jābraukā ar vīzām pie rodņas uz roģinu).

  2. Valsts ir jāsūdz tiesā par to, ka tā diskriminē ID karšu īpašniekus liekot tiem papildus maksāt par pilsoņa pienākuma pildīšanu, kaut gan pases un ID kartes ir tiesiski identiski dokumenti!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas