No nākamās nedēļas Rīgā būs aizliegts atrasties uz ledus

Ņemot vērā ledus biezuma samazināšanos, no 3.marta Rīgā tiks noteiks paaugstinātas bīstamības periods uz pilsētas administratīvajā teritorijā esošo ūdenstilpņu ledus.

Šajā laikā iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts. Atbilstoši Rīgas sabiedriskās kārtības noteikumu normām, šādu rīkojumu izdevis pilsētas izpilddirektors, portālu BNN informē Rīgas dome.

Rīkojuma izpildi kontrolē Rīgas pašvaldības policija.

Saskaņā ar sabiedriskās kārtības noteikumiem par prasību neievērošanu var uzlikt naudas sodu līdz 71 eiro. Ja minēto prasību neievērošanas rezultātā personu glābšanas darbos tiks iesaistīti speciālie dienesti, naudas sods var sasniegt apmēru no 142 līdz 350 eiro.

Pašvaldības policija arī aicina iedzīvotājus par bīstamības periodā Rīgas administratīvajā teritorijā uz ledus pamanītajām personām informēt policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes dežūrdaļu jebkurā diennakts laikā, zvanot uz tālruņa numuriem 67518202, 112 vai 110.

BNN jau vēstīja, ka ar 18.februāri, Jūrmalas pašvaldība noteikusi paaugstinātas bīstamības stāvokli, aizliedzot atrasties uz ūdenstilpju ledus Jūrmalas administratīvajā teritorijā, tostarp Rīgas jūras līcī.

Atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem par aizlieguma neievērošanu var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu līdz 40 eiro apmērā.

Jūras līča pludmalē trīs glābšanas stacijās – Kauguros, Majoros un Bulduros – ziemas sezonā gaišajā diennakts laikā dežurē glābšanas dienests. Savukārt glābšanas stacijās Jaunķemeros, Dubultos un Mellužos, gādājot par cilvēku drošību, tiek veikta videonovērošana.

Pašvaldības teritorijā pie ūdenstilpēm vairākās vietās ir izvietotas brīdinājuma zīmes, kas aizliedz atrasties uz ledus, taču visas vietas nav iespējams nodrošināt ar brīdinājuma zīmēm.

102.000.102.6775

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas