Nākamgad būs vairāk garu brīvdienu, jo pārcels trīs darbadienas

Nākamajā, 2021.gadā, tik pārceltas trīs darbadienas, kas nozīmē garākas svētku brīvdienas.

Kā skaidro Labklājības ministrijā, 2021.gadā ir trīs darbadienas, kas iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku – pirmdiena, 3.maijs (iekrīt starp svētku dienu, 4.maiju, un svētdienu, 2.maiju), piektdiena, 25.jūnijs (iekrīt starp svētku dienu, 24.jūniju, un sestdienu, 26.jūniju), piektdiena, 19.novembris (iekrīt starp svētku dienu, 18.novembri, un sestdienu, 20.novembri).

Šīs darbadienas ir pārceltas attiecīgi uz 8.maiju, 19.jūniju un 13.novembri. To paredz otrdien, 30.jūnijā, valdības sēdē pieņemtais rīkojums Par darba dienu pārcelšanu 2021.gadā.

Rīkojums attieksies uz no valsts budžeta finansējamām valsts pārvaldes iestādēm, kurām ir noteikta piecu darbadienu nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai.

Visām pašvaldībām, komersantiem un organizācijām, nosakot darba un atpūtas laiku, ar rīkojumu ieteikts ievērot attiecīgo darbadienas pārcelšanu.

Iespēju pārcelt darbadienas paredz Darba likums. Tajā teikts, ka, ja darba nedēļas ietvaros viena darbadiena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. Kopējais darbadienu skaits kalendārajā gadā nemainīsies.

Ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darbadienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā.

Darbadienu pārcelšana tiek īstenota jau ilgstošu laika periodu un, gadiem ejot, kļuvusi par tradīciju, kuru sabiedrība kopumā atbalsta un vērtē pozitīvi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas