Nākamgad tiks pārcelta viena darbadiena

Nākamajā gadā 5.maija darbadiena, kas iekrīt piektdienā starp sestdienu, 6.maiju, un svētku dienu, 4.maiju, no valsts budžeta finansējamās valsts pārvaldes iestādēs, kurās noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai, ir pārcelta uz sestdienu – 20.maiju.

Rīkojuma projekts «Par darbadienas pārcelšanu 2023.gadā» otrdien, 21.jūnijā, pieņemts valdības sēdē, informē Labklājības ministrija.

Darba likumā ir noteikts, ja darba nedēļas ietvaros viena darbadiena iekrīt starp svētku dienu un nedēļas atpūtas laiku, darba devējs šo darba dienu var noteikt par brīvdienu un pārcelt to uz sestdienu tajā pašā nedēļā vai citā nedēļā tā paša mēneša ietvaros. Rīkojums par šādu darbadienas pārcelšanu nākamajā gadā ir jāizdod ne vēlāk kā līdz kārtējā gada 1.jūlijam.

Saskaņā ar likumu, ja darbinieks savas reliģiskās pārliecības vai citu pamatotu iemeslu dēļ nevar ierasties darbā pārceltajā darbadienā, šī diena tiek uzskatīta par darbinieka ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienu vai, vienojoties ar darba devēju, tā tiek atstrādāta citā laikā. Darbadienas pārcelšanas gadījumā minētais darbs nav uzskatāms par virsstundu darbu.

Darbadienu pārcelšana tiek īstenota jau daudzus gadus un kļuvusi par tradīciju, kuru sabiedrība kopumā atbalsta un vērtē pozitīvi.

Pārceļot darbadienu, tiek nodrošināta nedēļas darbalaika nepārtrauktība tajā nedēļā, no kuras tā tiek pārcelta, savukārt iedzīvotājiem ir nodrošināts lielāks atpūtas dienu skaits pēc kārtas, kuras tie varēs izmantot pēc sava ieskata. Turklāt kopējais darbadienu skaits kalendārajā gadā nemainīsies.

2023.gada 5.maijs ir vienīgā darbadiena, kura tiks pārcelta nākamajā gadā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas