Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Nākamās nedēļas laikā Vanšu tiltam tiks veikta speciālā inspekcija, piesaistot alpīnistus. Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju, informē Rīgas domes Satiksmes departaments.

Tilta apsekošanas un inspekcijas laikā satiksme uz tilta netiks ierobežota vai slēgta, tomēr autovadītājiem jāņem vērā, ka uz sadalošās joslas atradīsies speciālisti ar specializētu apģērbu un aprīkojumu.

Šādas inspekcijas transportbūvēm jāveic reizi piecos gados, lai noteiktu tilta nestspēju un ilgmūžību, atzīmē Satiksmes departamentā. «Inspekcijas veic kvalificēti un pieredzējuši tiltu inženieri un speciālisti.»

Inspekcijas laikā veiks detalizētu visu konstrukciju apsekošanu, nestspējas aprēķinus, tajās ievērtējot slodzes – pašsvars, ikdienas satiksmes slodze, gājēju slodze, projekta slodze, kustīgo slodžu dinamiskā iedarbība utt.

Rīgā kopumā ir 35 tilti, 60 satiksmes pārvadi un estakādes, 16 gājēju tilti un pārvadi, 27 tuneļi. Satiksmes departaments iecerējis šogad šādas speciālās inspekcijas veikt 60 objektos uz tiltiem un satiksmes pārvadiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas