NATO Ātrās reaģēšanas spēki tiks palielināti virs 300 000

NATO Ātrās reaģēšanas spēki (NRF) tiks palielināti līdz vairāk nekā 300 000 karavīru, pirmdien paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg).

Stoltenbergs paredz, ka NATO samits, kas notiks Madridē no otrdienas, 28.jūnija, līdz ceturtdienai, nesīs vērā ņemamas pārmaiņas.

«Mēs stiprināsim savu priekšējo aizsardzību. Pastiprināsim savas kaujas grupas alianses austrumu daļā līdz pat brigāžu līmenim. Mēs pārveidosim NATO Ātrās reaģēšanas spēkus un palielināsim mūsu augstas gatavības spēkus līdz krietni virs 300 000,» paziņoja Stoltenbergs.

NRF pašreiz apvieno aptuveni 40 000 karavīru.

Stoltenbergs paziņoja, ka alianses austrumu flangā tiks arī izvietots vairāk smago ieroču, tai skaitā pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Tās būs lielākās izmaiņas NATO kolektīvajā aizsardzībā kopš Aukstā kara, paziņoja Stoltenbergs.

Viņš neatklāja plašāku informāciju par NRF paplašināšanu un kur šos spēkus varētu izvietot.

Stoltenbergs pavēstīja, ka NATO līderi samitā Madridē arī nolems stiprināt atbalstu Ukrainai, kuras prezidents Volodimirs Zelenskis uzrunās samita dalībniekus ar video zvana starpniecību.

Ukrainai plānots piegādāt tādu militāro aprīkojumu kā drošas komunikācijas iekārtas, pretdronu sistēmas un degvielu, kā arī palīdzēt Ukrainai ilgtermiņā pāriet uz modernāku NATO standarta ieroču izmantošanu.

Šī palīdzība papildinās atbalstu, ko NATO jau sniedz Ukrainai.

ASV vadībā alianses dalībvalstis jau piegādā Ukrainai prettanku raķetes, artilēriju un pretgaisa aizsardzības sistēmas.

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts iepriekš uzsvēra, ka Baltijas valstīm šobrīd būtu nepieciešami lielāki citu valstu papildspēki, taču «situācija nav dramatiska».

Viņš arī norādīja, ka NATO spēku izvietošanas pamatmērķis ir Krievijas atturēšana no uzbrukuma.

Lasiet arī: Krievija pilnībā okupējusi Severodonecku; tā ar raķetēm apšaudījusi Kijivu un tās apkaimi

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas