NATO centīsies savaldīt Krieviju Melnās jūras reģionā

28 NATO dalībvalstu ārlietu ministri ir vienojušies veikt virkni pasākumu, lai vērstos pret Krievijas provokatīvām darbībām Melnās jūras reģionā.

Kā vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, sanāksmē ceturtdien, 4.aprīlī, saistībā ar NATO dibināšanas 70.gadadienu, ministri vienojušies ciešāk sadarboties ar Ukrainas un Gruzijas flotēm, rīkojot ostu apmeklējumus un veicot patrulēšanu jūrā. Abas valstis ir cietušas no Krievijas agresijas to teritorijās un vēlas pievienoties NATO.

Ministri arī atkārtoti aicinājuši Krieviju atdot Ukrainai anektēto Krimas pussalu un atbrīvot ukraiņu jūrniekus un kuģus, ko Kremlis 2018.gadā sagrāba konfrontācijā Azovas jūrā.

Maskava arī mudināta atgriezties pie Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju saistību ievērošanas. Amerikas Savienotās Valstis piebildušas, ka 2019.gada augustā izstāsies no līguma, ja Maskava neatsāks pildīt savas saistības tā ietvaros.

Ārlietu ministra Rinkēviča dalība sanāksmē

Kā vēsta Ārlietu ministrija, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs sanāksmē Vašingtonā pauda nostāju, ka ir nepieciešams saglabāt NATO sabiedroto vienotību, lai turpinātu efektīvas NATO atturēšanas politikas īstenošanu. Tādēļ ir būtiski saglabāt ciešas transatlantiskās saiknes, kas ir viens no elementiem NATO panākumiem turpmāk. Ņemot vērā saspīlēto drošības situāciju Melnās jūras reģionā, NATO dalībvalstīm šajā reģionā ir jāsniedz alianses atbalsts. Tāpat ir jāturpina strādāt pie noturības celšanas cīņā ar dažādiem hibrīdā apdraudējuma veidiem.

Runājot par alianses stratēģiskajiem izaicinājumiem, ministrs pauda atbalstu plašākai diskusijai NATO par attiecībām ar Ķīnu. Ministri diskutēja arī par NATO iesaisti starptautiskajā cīņā pret terorismu un situāciju Afganistānā, tā Latvijas Ārlietu ministrija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas