NATO ciešāk jāsadarbojas ar paplašināšanās pretendentēm, tā Stoltenbergs

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg) aicinājis NATO dalībvalstis pastiprināt sadarbību ar valstīm, kuras vēlas pievienoties militārai aliansei, tostarp Gruziju un Ukrainu, vēsta ziņu aģentūra Ukrinform.

Otrdien, 5.oktobrī, alianses augstākā amatpersona uzstājies ar uzrunu Džordžtaunas Universitātē, ASV. «Tādēļ mans vēstījums NATO sabiedrotajiem un tas, ko es, starp citu, vakardien apspriedu ar [ASV – BNN] prezidentu Džo Baidenu [Joe Biden] ir, ka mums ir jāpastiprina centieni un jādara vairāk šo pretendentu valstu labā,» uzrunā sacījis norvēģu politiķis un diplomāts.

Lasiet arī: Valdība atbalsta tiesības karavīram un zemessargam miera laikā pielietot šaujamieroci speciālās operācijās

Potenciālajām kandidātvalstīm ir vajadzīgs lielāks atbalsts, pastiprināta militārā apmācība, aizsardzības spēju uzlabošana, vērtējis Stoltenbergs. Viņš kā nepieciešamību nosaucis arī palīdzību reformu īstenošanā, cīņā ar korupciju un drošības un aizsardzības iestāžu pakāpeniskā attīstīšanā.

Runājot par iespēju, ka NATO varētu iestāties Gruzija un Ukraina, Stoltenbergs sacījis, ka ir acīmredzami, ka «tas nenotiks rītdien». Vienlaikus alianses ģenerālsekretārs noraidījis kā nepareizu argumentu, ka šo valstu pievienošanās aliansei varētu sadusmot Krieviju. «Sacīt, ka mazām valstīm nav tiesību izvēlēties savu nākotni – arī tas ir valstu suverenitātes pārkāpums,» norādījis Stoltenbergs, vēsta Ukrinform.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas