NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Mācības rīkotas šonedēļ no 17. līdz 19.februārim un notikušas Briselē, Beļģijā, militārās alianses NATO ikgadējās parlamentārās asamblejas laikā. Šādās sanāksmēs piedalās parlamentārieši no 29 NATO dalībvalstīm, 16 sadarbības valstīm un astoņām parlamentāro novērotāju valstīm.

Eksperti no Igaunijas, kuras galvaspilsētā Tallinā darbojas NATO kiberaizsardzības izcilības centrs, mācījuši parlamentāriešiem pamanīt kibeapdraudējumu un dot samērīgu atbildi uz to, raksta ERR.

«Deputātiem ir dziļa izpratne par to, kā risināt parastos drošības incidentus. Šobrīd, kad kibertelpa ir kļuvusi par vidi, kur notiek konkurence un konflikti, mums ir jāsaprot arī tas, kā reaģēt arī uz kiberdrošības situācijām,» tā mācību lietderību komentējis Slovēnijas deputāts Matejs Tonins. NATO Parlamentārajā asamblejā viņš vada Tehnoloģiju tendenču un zinātnes un tehnoloģiju drošības apakškomisiju, ziņo ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas