NATO spēkus Igaunijā būtiski pastiprinās britu karavīri

Februārī uz Igauniju plānots papildus nosūtīt vairākus simtus britu karavīru, lai pastiprinātu NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas starptautisko kontingentu Baltijas valstī, kamēr reģionā saglabājas bažas par Krievijas-Ukrainas konflikta būtisku padziļināšanos, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

NATO paplašināto kaujas grupu Igaunijā vada tieši Lielbritānija. Tās aptuveni 850 karavīri valstī ir izvietoti kopā ar Francijas, Dānijas un Islandes spēkiem – kopā veidojot ap 1 200 karavīru lielu vienību.

Lasiet arī: Lietuvā atzīmēs piecgadi, kopš valstī uzturas NATO kaujas grupa

Parasti Lielbritānija nomaina savas kaujas grupas militārpersonas ik pēc sešiem mēnešiem martā un septembrī. Britu karavīru papildinājums ieradīsies Baltijas valstī mazliet agrāk un Lielbritānijas karavīru kopskaits Igaunijā šajā laikā pietuvosies 1700.

«Mūsu iecere paredz, ka pirmie karavīri ieradīsies šomēnes – februārī,» piektdien, 4.februārī sacījis Lielbritānijas vēstnieks Igaunijā Ross Elens (Ross Allen). Militārpersonas Igaunijā ieradīsies no Vācijas. «Un viņi šobrīd gatavojas. Un tie ir aptuveni 850 karavīri – līdzīgs skaits kaujas grupai, kas mums jau ir Igaunijā,» sacījis vēstnieks, piebilstot, ka britu papildu vienība Igaunijā uzturēsies «varbūt divus vai trīs mēnešus» atkarībā no drošības situācijas reģionā, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas