Nausēda Aušvicā: Lai nepieļautu sabiedrības sanaidošanu, jāatklāj musinošie spēki

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda), piedaloties Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas gadadienā, sacījis, ka, lai nepieļautu jaunus noziegumus pret cilvēci, «mums ir jāidentificē spēki, kuri musina uz naidu».

Kā vesta Lietuvas Prezidenta kanceleja, Nausēda ar kundzi Diānu Nausēdieni (Diana Nausėdienė) 27.janvārī piedalījies Aušvicas-Birkenavas nāves nometnes atbrīvošanas 75.gadadienas piemiņas pasākumos Polijā.

Lasiet arī: Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

«Es ierados Polijā, lai godinātu miljoniem ebreju, kuri Otrā pasaules kara laikā zaudēja savas dzīvības Holokaustā. Es arī ierados, lai noliektu galvu vairāk nekā 200 000 savu tautiešu piemiņai. Tā ir visas pasaules un Lietuvas traģēdija.

Mēs nevaram atdzīvināt nevainīgus upurus. Mēs nevaram remdēt sāpes tiem, kuri zaudēja savus tuviniekus. Vienīgais, ko mēs varam darīt, ir turēt dzīvu viņu piemiņu un meklēt vēsturisko patiesību,» sacījis Lietuvas prezidents.

Kontekstā ar Polijas un Baltijas valstu likteni 20.gadsimtā un Krievijas valdības pašreizējiem apgalvojumiem, ka Polija Otrā pasaules kara laikā sadarbojusies ar nacistisko Vāciju, Nausēda sacījis, ka valstu okupācijai, ko tolaik pastrādāja nacistiskā Vācija un Padomju Savienība, bija postošas sekas.

«Tika iznīcinātas valstis, sabiedrības struktūra, tika savstarpēji sanaidotas sabiedrības daļu un tika uzkūdīta sabiedrības daļu tieksme pēc atriebības, naida un vardarbības.

Mēs nekad nedrīkstam pieļaut, ka tas atkārtojas, mums ir jāidentificē spēki, kuri musina uz naidu,» tā Lietuvas prezidents sacījis pirmdien Aušvicas-Birkenavas memoriālā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas