Nausēda Lietuvas diskusijā par Stambulas Konvenciju iesaistās, rīkojot iedzīvotāju aptauju

Lietuvas asajās publiskajās diskusijās par Stambulas Konvencijas nepieciešamību Lietuvas sabiedrībā iesaistījies prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda). Valsts galvai atturoties skaidri paust savu viedokli, Prezidenta kanceleja pasūtījusi iedzīvotāju aptauju, kur nepilna puse respondentu pauduši noliedzošu attieksmi par dokumenta pieņemšanu Lietuvā un daudz bijis neizlēmušo, vēsta raidorganizācija LRT.

Lietuvas Seimā līdz šim nav ratificēta Eiropas Padomes 2011.gada Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu, kas plašāk zināma kā Stambulas konvencija. 2020. un 2021.gada mijā par tās nepieciešamību daudz diskutēts kaimiņvalsts parlamentā un sabiedrībā.

Kā vēsta ziņu portāls Delfi.lt, prezidenta Nausēdas kancelejas pasūtītā sabiedriskās domas aptaujā, kas veikta aprīlī, 1 001 Lietuvas iedzīvotājam vaicāts: «Vai piekrītat, ka Lietuvai ir jāratificē Stambulas konvencija.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Viļņa «nolaupa» citām pašvaldībām 19 000 Covid-19 vakcīnu devu

48,8% procenti respondentu atbildējuši, ka tam nepiekrīt vai drīzāk nepiekrīt, kamēr piekrišanu vai sliekšanos piekrist pauduši 22,1% aptaujāto. Būtiski, ka vēl 29,2% aptaujāto norādījuši, ka tiem nav viedokļa par šo jautājumu.

Politoloģijas profesore Milda Ališauskiene (Milda Ališauskienė) no Vītauta Lielā Universitātes Kauņā vērtējusi, ka aptauja nedod skaidrību par sabiedrības viedokli un neveicina informētu diskusiju. Viņas vērtējumā no jautājuma aptaujas dalībniekam netop skaidrs, pret kādām problēmām konvencija vēršas.

«Aptauja mums parāda, ka sabiedrība ir satraukta, (..) taču neparāda, ko sabiedrība domā par vardarbību ģimenē, seksuālo vardarbību un tās novēršanu, (..) šobrīd pieejamo palīdzību vai attiecībām starp dzimumiem,» vērtējusi lietuviešu politoloģijas profesore Milda Ališauskiene.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1398678/president-s-poll-on-istanbul-convention-draws-criticism-it-doesn-t-add-clarity

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas