Tranzīta nozare: Nav pieļaujams, ka Lemberga dēļ tūkstošiem cilvēku nesaņem algas

Nav pieļaujams, ka līdz ar sankcionētu personu, nesaņemot algas, tiek sodīti tūkstošiem cilvēku, kuriem ar Aivaru Lembergu nav ne mazākās saistības, portālam Delfi norādījis vairāku Šveices advokāta Rudolfa Meroni pārvaldījumā esošu Ventspils tranzītuzņēmumu amatpersona Aivars Gobiņš.

Viņš skaidro: «Ja finanšu sektoram ar Ģenerālprokuratūras lēmumu, kuru apstiprinājusi arī tiesa, nepietiek, nepieciešama steidzama valdības un atbildīgo ministriju iesaistīšanās situācijas skaidrojumā. Pretējā gadījumā cietīs vairāki tūkstoši nodokļu maksātāju – minēto uzņēmumu darbinieki un viņu ģimenes.»

«Bankas bloķējušas dažu to uzņēmumu kontus, kuri jau 12 gadus ar tiesas lēmumu nodoti Ģenerālprokuratūras iecelta mantas glabātāja pārvaldē un kontrolē.«

«Bankas nevēlas iedziļināties reālajā situācijā, arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija nesniedz skaidrojumu, kā rīkoties gadījumā, kad sankcionētajai personai nav ne vismazāko kontroles un ietekmes iespēju uzņēmumos, kuros viņš minēts kā patiesā labuma guvējs,» uzsver Gobiņš.

«Tādēļ Rūdolfs Meroni apsolījis darīt visu iespējamo, lai viņa pārvaldē esošo uzņēmumu darbiniekiem un viņu ģimenēm banku rīcības dēļ nebūtu jācieš nekādas neērtības,» Delfi uzsvēra Gobiņš.

Vairāki uzņēmumi Ventspils un Rīgas ostā funkcionē, bet to banku konti esot bloķēti. Šādā situācijā šobrīd nonākuši nozīmīgi spēlētāji Ventspils ostā un dažas kompānijas Rīgas ostā, ceturtdienas, 9.janvāra, intervijā Delfi TV ar Jāni Domburu atzinis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Linkaits skaidroja, ka šī esot specifiska situācija, jo nav vienota saraksta, uz kurām juridiskajām personām Lemberga ietekmes dēļ attiecināmas sankcijas: «Faktiski tā ir katras bankas izvēle, atbilstoši savai risku vadības stratēģijai, noteikt ar ko sadarboties un ar ko nesadarboties, un kur šīs te sankcionētās personas ietekme ir tieša, kur viņa ir pastarpināta, kur viņa varētu būt caur kaut kādiem trešajiem pārstāvjiem.»

Linkaits intervijā atzina, ka Lembergam piemērotās sankcijas skārušas arī Rīgas Brīvostā strādājošus uzņēmumus. Publiskajā telpā izskanējis, ka Lembergs slēptā veidā varētu būt viens no patiesajiem labuma guvējiem holdingā Rīgas Tirdzniecības osta. Saskaņā ar Lursoft datiem Rīgas Tirdzniecības osta šobrīd ir tiešs dalībnieks 17 citos uzņēmumos, no kuriem liela daļa strādā ostā. Rīgas Tirdzniecības ostas valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš portālam Delfi norādīja, ka viņa rīcībā nav informācijas par iespējamu bankas kontu bloķēšanu viņa vadītājam uzņēmumam.

Savukārt Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš portālam Delfi sacīja, ka pašlaik viņam šādas informācijas nav, taču nevarot arī izslēgt, ka sankciju vilnis kādā brīdī neatvelsies arī līdz Rīgas brīvostai. Zeltiņš pauda pārliecību, ka gadījumā, ja kādam no stividoriem radīsies nopietnas problēmas ikdienas norēķinos, pārvalde to uzzinās visai drīz.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas