Navaļnijs plāno šonedēļ atgriezties Krievijā

Krievijas opozīcijas politiķis, kurš kopš augusta ārstējies Vācijā, atlabstot indēšanas ar ķīmisko ieroci Sibīrijā, paziņojis, ka šonedēļ atgriezīsies dzimtenē. Tur pret viņu šobrīd vēršas vairākas federālās tiesībsargājošās iestādes, vēsta Krievijas ziņu portāls Meduza.

«Man nekad nav bijis jautājuma: «Atgriezties vai nē.» Vienkārši tāpēc, ka es neaizbraucu. Es nonācu Vācijā, kad mani atveda intensīvās aprūpes kastē viena iemesla dēļ – viņi mēģināja mani nogalināt,» trešdien, 13.janvārī, savā sociālā tīklā Instagram profilā norādījis krievu politiķis.

Navaļnijs pavēstījis, ka visu, ko Vācijā varējis darīt savas veselības labā Vācijā, ir paveicis, un ka savu rehabilitācijas kursu turpinās Krievijā. «Svētdien, 17.janvārī, es atgriezīšos Maskavā ar [lidsabiedrības – BNN] Pobeda avioreisu. Sagaidiet!» sacījis opozīcijas politiķis, kurš savā indēšanā ar Novičok ķīmisko ieroci vainojis Krievijas Federālā Drošības dienesta darbiniekus, kuri, pēc Navaļnija secinātā, darbojušies pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina norādēm.

Kā vēsta ziņu portāls Meduza, Krievijā Putinam pakļautā Federālās Izmeklēšanas komiteja apsūdzējusi Navaļniju ar viņu saistīto organizāciju saņemto ziedojumu izšķērdēšanā. Krievijas Federālais Labošanas dienests savukārt vērsies tiesā ar sūdzību, lai tiktu atcelts nosacīts sods pret Navaļniju citā lietā un panāktu viņa ievietošanu ieslodzījuma iestādē.

Lasiet arī: Pētnieciskie žurnālisti un Navaļnijs norāda uz Krievijas drošībnieku lomu viņa indēšanā

BNN jau vēstīja, ka Aleksejs Navaļnijs 20.augustā nonāca bezsamaņā un ar saindēšanās pazīmēm tika nogādāts Omskas slimnīcā Sibīrijā, bet divas dienas vēlāk tika no Krievijas pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Charite universitātes slimnīcas mediķi.

Kā 2.septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka viņš ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie Novičok grupas. Šīs vielas klātbūtni vīrieša organismā pēcāk apstiprināja arī laboratorijas Francijā un Zviedrijā, kā arī tas ir apstiprināts no Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas puses.

ES šai saistībā ir ieviesusi sankcijas pret Krievijas amatpersonām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas