Navaļniju Krievijā notiesā uz vēl deviņiem gadiem aiz restēm

Krievijas opozīcijas politiķis Aleksejs Navaļnijs otrdien, 22.martā, notiesāts uz vēl deviņiem gadiem cietumā, vēsta Rīgā strādājošais Krievijas ziņu portāls Meduza.

Tiesa Maskavā piespriedusi Navaļnijam papildu deviņu gadu cietumsodu pēc tam, kad viņš atzīts par vainīgu jaunās apsūdzībās par krāpšanu un necieņu pret tiesu. Kremļa oponenta prāva notikusi cietuma kolonijā, kur viņš jau atrodas, lai izciestu vairāk nekā divus ar pusi gadus ilgu cietumsodu par nosacītas pirmstermiņa atbrīvošanas nosacījumu 2020.gadā.

Navaļnijam pagarinātais cietumsods būs jāizcieš stingra režīma cietumā. Tiesa viņam arī piespriedusi naudas sodu 1,2 miljonu rubļu (apmēram 10 119 eiro) apmērā. Krievijas prokurori bija prasījuši, lai tiesa viņu soda ar 13 gadu cietumsodu, kā arī 1,2 miljonu rubļu naudassodu.

Lasiet arī: Navaļnijs aicina krievus protestēt katru dienu par spīti bailēm

Cīņa pret korupciju Krievijā

BNN jau vēstīja, ka Aleksejs Navaļnijs ir Krievijas opozīcijas politiķis, pretkorupcijas aktīvists un Krievijas prezidenta Vladimira Putina nozīmīgākais politiskais pretinieks. Viņš ieguva starptautisku popularitāti, organizējot demonstrācijas pret prezidentu Putinu un viņa valdību, kandidējot uz Krievijas prezidenta amatu un iestājoties par antikorupcijas reformām. 2020.gada augustā notika Navaļnija noindēšanas mēģinājums un viņš vairākus mēnešus veseļojās Berlīnē. Viņš tika arestēts, atgriežoties Maskavā 2021.gada janvārī. Pašlaik viņš izcieš trīsarpus gadu cietumsodu, no kura atlikuši vēl vairāk nekā divi gadi.

Pašlaik Navaļnijs ir ieslodzīts stingra režīma soda kolonijā. 2021.gada martā viņš uzsāka ilgstošu bada streiku, protestējot pret piekļuves trūkumu medicīniskajai aprūpei. 2021.gada jūnijā Krievijas tiesa Alekseja Navaļnija reģionālos birojus un viņa Korupcijas apkarošanas fondu pasludināja ārpus likuma, klasificējot tos kā Krievijas varas iestādēm nevēlamus ekstrēmistu grupējumus.

2021.gadā Eiropas Parlaments viņam piešķīris Eiropas Parlamenta Saharova balvu par domas brīvību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas