NBS komandiera amatam atkārtoti aicina virzīt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) aicina Valsts prezidentam Egilam Levitam Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatā atkārtoti virzīt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, informē Aizsardzības ministrija.

«Ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, pildot augstāko amatu Nacionālajos bruņotajos spēkos un īstenojot likumā noteiktos uzdevumus, ir apliecinājis sevi kā augsti profesionālu un kompetentu virsnieku,» vērtē Pabriks.

«Amata pildīšanas laikā ģenerālleitnants Kalniņš, demonstrēdams stingra līdera kvalitātes, ir stiprinājis Nacionālos bruņotos spēkus kā monolītu, militāru organizāciju, veiksmīgi īstenojot vidējo un vecāko virsnieku profesionālās izglītības attīstības politiku, nostiprinājis Nacionālo bruņoto spēku ātrās reaģēšanas spējas. Esmu novērojis, ka ģenerālleitnants Kalniņš personīgi iedziļinās visos jautājumos un sniedz skaidras vadlīnijas, kā arī kontrolē uzdevumu izpildi,» pauž Pabriks.

Aizsardzības ministrs atzinīgi novērtē Nacionālo bruņoto spēku attīstību, uzsverot, ka

pēdējo četru gadu laikā Latvijas bruņotie spēki ir piedzīvojuši lielāko izaugsmi vēsturē, pateicoties piešķirtajam finansējumam.

«Ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš ir nodrošinājis piešķirtā finansējuma ieguldīšanu pašās nepieciešamākajās Nacionālo bruņoto spēku militārajās vajadzībās. No nepilnīgi apgādātas un apbruņotas armijas Nacionālie bruņotie spēki ir attīstījušies par valsts aizsardzībai sagatavotiem un nepieciešamības gadījumā rīcībai gataviem, kaujas spējīgiem bruņotajiem spēkiem,» pauž Pabriks.

Ministrs arī norāda, ka ģenerālleitnanta Kalniņa vadībā Nacionālo bruņoto spēku skaitliskais sastāvs ir audzis, tie attīstījušies un kļuvuši par reģionāliem, mūsdienu prasībām ekipētiem un bruņotiem, augsti profesionāli sagatavotiem un kaujas spējīgiem bruņotajiem spēkiem.

2021.gada 27.janvārī apritēs četri gadi, kopš Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatu saskaņā ar Saeimas 2016.gada 22.decembra lēmumu ieņem ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Kalniņš bruņotajos spēkos dienē kopš 1997.gada, un dienestu ir sācis Zemessardzes 51.bataljonā. 2003.gadā iecelts par Izlūku mācību centra komandieri. No 2003. līdz 2005.gadam Leonīds Kalniņš dienējis Mācību vadības pavēlniecībā, no 2005. līdz 2009.gadam – Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka amatā, savukārt no 2009.gada līdz apstiprināšanai Zemessardzes komandiera amatā 2011.gadā, dienējis Zemessardzes štāba un Operatīvās pārvaldes priekšnieka amatā. No 2016.gada 26.augusta līdz brīdim, kad apstiprināts Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatā, ieņēmis Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka, komandiera vietnieka amatu.

Kalniņš absolvējis Augstākā komandējošā sastāva kursu Baltijas Aizsardzības koledžā Igaunijā, kā arī Vadības un ģenerālštāba virsnieka kursu ASV Armijas vadības un ģenerālštāba koledžā.

Kalniņš Irākā 2006.gadā ASV vadīto koalīcijas spēku operācijā bija Latvijas kontingenta komandiera vietnieks/multinacionālās divīzijas štāba plānošanas daļas priekšnieka vietnieks.

Kalniņš dzimis 1957.gada 13.februārī.

Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likuma 14.pantu, Nacionālo bruņoto spēku komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Valsts prezidenta priekšlikuma. Komandiera kandidātu Valsts prezidentam iesaka aizsardzības ministrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!