NBS palīdzēs Valsts robežsardzei pie Latvijas–Baltkrievijas robežas

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) ir uzdevis Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paplašināt kopš 12.jūlija sniegto atbalstu Valsts robežsardzei, lai nodrošinātu Latvijas austrumu robežas nostiprināšanas pasākumus un atturētu nelegālo imigrāciju, BNN noskaidroja Aizsardzības ministrijā.

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem uzdots nodrošināt valsts austrumu robežas aizsardzību, izvēršot papildus novērošanas sistēmas, nodrošinot bezpilota lidaparātus, norīkojot papildus personālu, kā arī rīkojot regulāras militārās mācības.

Tādēļ no 15.augusta, ņemot vērā Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību Zapad 2021 norisi,

pie Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežām norisināsies kopīgas Nacionālo bruņoto spēku un Valsts robežsardzes vada lieluma vienību mācības, lai pastiprinātu savu klātbūtni pierobežā.

«Pašlaik situācija uz Latvijas ārējām robežām ir samērā mierīga, taču mums ir jābūt gataviem iespējamam nelegālās imigrācijas pieaugumam un ar to saistītām provokācijām uz robežas. Tāpat mēs nedrīkstam izslēgt varbūtību, ka situācija var mainīties austrumu kaimiņu kopīgo militāro mācību Zapad 2021 laikā. Bruņotie spēki veiks mērķtiecīgas darbības un sniegs nepieciešamo atbalstu Valsts robežsardzei, lai aizsargātu Latvijas iedzīvotājus no jebkāda veida drošības izaicinājumiem,» uzsver aizsardzības ministrs.

Nacionālo bruņoto spēku atbalsta sniegšana Valsts Robežsardzei notiek saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likuma 6.pantu un citos ārējos normatīvajos aktos noteikto kārtību.

Aizsardzības ministrijā atzīmē, ka kopš 12.jūlija Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu Valsts robežsardzei pie Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežām, lai veiktu nelegālās imigrācijas atturēšanas pasākumus.

Atsaucoties uz Valsts robežsardzes lūgumu, Zemessardzes 3.Latgales brigādes zemessargi līdz sniedz atbalstu piecām Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes robežapsardzības nodaļām, kā arī vienai Ludzas pārvaldes robežapsardzības nodaļai.

Diennaktī kopā atbalstu sniedz 24 zemessargi, kā arī tiek izmantoti 6 līdz 12 transporta līdzekļi.

Zemessardze uzdevumus pie Eiropas Savienības ārējām robežām pilda Valsts robežsardzes pārstāvju vadībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas