Ne vien plastmasas pudeles, bet arī vīna un stipro dzērienu. Igaunija paplašina depozīta sistēmu

No rudens Igaunijas taras pārstrādes sistēmā plastmasas pudeļu nodošana tiks papildināta ar iespēju nodot arī vīna, stipro alkoholisko dzērienu un sīrupa pudeles, tā paredz Igaunijas parlamenta pieņemti grozījumi Iepakojuma likumā, vēsta raidorganizācija ERR.

Dzērienu iepakojuma nodošanas punktos, ko igauniski sauc «taaraautomaat», jau ilgāku laiku iespējams nodot pārstrādei plastmasas pudeles, daļu stikla pudeļ un dzērienu bundžiņas un saņemt atpakaļ daļu no dzēriena pirkuma brīdī izdotās naudas. Nu Igaunijas parlaments Rīgikogu grozījis valsts Iepakojuma likumu, paredzot no 2020.gada rudens atļaut taras automātos nodot arī tukšas vīna, stipro alkoholisko dzērienu un sīrupa pudeles.

Lasiet arī: Depozīta sistēmu pārvaldīs dzērienu ražotāji

Depozīta un pārstrādes sistēmas darbību valstī uztur ražotāju atbildības organizācija Eesti Pandipakend. Tās izpilddirektors Kaupo Karba (Kaupo Karba) norādījis, ka pievienoties jaunajai sistēmai jau ir iespējams, taču pagaidām neviens no dažādo dzērienu ražotājiem vēl nav tai pieteicies. Ir notikušas sarunas un pirmie uzņēmumi paplašinātajai depozīta sistēmai grasās pievienoties rudenī.

Igaunijas Vides ministrijas Vides pārvaldes departamenta vecākā speciāliste Kertu Sapelkova komentējusi: «Šis jauninājums palielinās iepakojuma uzņēmumu, iepakoto preču tirgotāju un gala patērētāju motivāciju atkārtoti izmantot pārējo iepakojumu un nodot to lielākā apjomā».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas