bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 22.08.2019 | Vārda dienas: Everts, Rudīte
LatviaLatvija

Neatkarīgo deputātu frakcija parakstījusi sadarbības līgumu ar Gods kalpot Rīgai!

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Oļegs Burovs

Neatkarīgo deputātu frakcija (NDF) parakstījusi sadarbības līgumu ar Gods kalpot Rīgai! (GKR), tādējādi solot Oļegam Burovam (GKR) savu atbalstu pirmdien, 19.augustā, gaidāmajās Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanās, aģentūrai LETA apstiprināja NDF vadītājs Valērijs Petrovs.

Tas nozīmē, ka patlaban viņam ir garantētas 18 balsis, jo kopā ar NDF solījuši balsot arī trīs bloka Rīgai! deputāti. Tikmēr Saskaņa koalīcijas līgumu ar GKR vēl nav parakstījusi. Ja Saskaņa to izdarīs, Burovam būs 35 balsis, kas viņam nodrošinās mēra krēslu.

Pēc Petrova teiktā, līgumu parakstījuši trīs no četriem NDF biedriem, taču tuvākās stundas laikā savākti būs visi paraksti.

Petrovs norādīja, ka kopā ar deputātu bloka Rīgai! vadītāju Oskaru Putniņu ticies ar Burovu un GKR frakcijas vadītāju Vjačeslavu Stepaņenko un kopīgās sarunās ir gūts atbalsts neatkarīgo deputātu veicamajai darbu programmai, kas paredz bērnu piedzimšanas pabalsta palielināšanu un citas lietas.

Pēc Petrova teiktā, otrs mēra amata kandidāts Viesturs Zeps (LA) ar apvienību nav mēģinājis tikties un nekādas oficiālas sarunas abu pušu starpā nav notikušas.

Runājot par Saskaņas izvirzītajām prasībām vicemēru amatiem, Petrovs pauda gatavību šajā amatā atbalstīt Saskaņas frakcijas vadītājas Annas Vladovas ievēlēšanu, taču nostāja par Sandra Bergmaņa (S) kandidatūru nav mainījusies un viņu NDF neatbalstīs.

Vienlaikus, kā noskaidroja LETA, Saskaņas frakcija nesteidz parakstīt koalīcijas līgumu ar GKR. Pēc frakcijas vadītājas Vladovas teiktā, neviens «saskaņietis» līgumu parakstījis vēl nav un darīs to tikai tad, kad būs pārliecība, ka «visi sadarbības partneri grib strādāt».

Tikmēr GKR frakcijas vadītājs Stepaņenko šorīt žurnālistiem pastāstīja, ka gan koalīcijas līgumu ar Saskaņu, gan sadarbības līgumu ar NDF ir parakstījuši visi GKR frakcijas pārstāvji.

Runājot par sadarbību ar neatkarīgajiem deputātiem, Stepaņenko uzteica domnieku piedāvāto darbu programmu, norādot, ka «daudzi jautājumi šķita ļoti pievilcīgi».

Pēc Burova teiktā – patlaban viņš ir pārliecināts par 35 deputātu atbalstu savai kandidatūrai, jo koalīcijas līgums ir saskaņots ar Saskaņas priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, kā arī frakcijas vadītāju Vladovu.

«Rēķinos ar Saskaņas, NDF un bloka Rīgai! balsīm,» sacīja Burovs.

Runājot par sadarbību ar «septītnieku», arī viņš norādīja, ka deputātu programmā iekļautie jautājumi nav pretrunā ar GKR plāniem un uzreiz pēc vēlēšanām sāksies darbs pie to izpildes. Vienlaikus politiķis sacīja, ka joprojām ir gatavs uz konstruktīvu sadarbību ar opozīcijas partijām.

Ārkārtas sēde, kurā notiks mēra vēlēšanas, izsludināta pirmdien, 19.augustā, plkst. 10.00.

Ja par Burovu balsos NDF un Saskaņa, kopā ar GKR balsīm viņam būs 35 domnieku atbalsts. Kļūšanai par mēru nepieciešama 31 balss.

Kā ziņots, Saskaņas un GKR koalīcijas līgums paredz noslēgt sadarbību starp abām līdzšinējām varas partijām, vienlaikus iekļaujot punktu, ka abām frakcijām ir tiesības slēgt sadarbības līgumus ar jebkuru citu domē pārstāvēto politisko spēku vai neatkarīgo deputātu.

Tāpat līgumā ir iekļauts punkts, ka Saskaņa atbalsta GKR virzītu mēra amata kandidātu un ieņem vienu no vicemēru krēsliem. «Līgums paredz no 2020.gada 1.janvāra izveidot trešo vicemēra amatu,» sacīja Burovs.

Saskaņa šiem amatiem ir virzījusi Vladovu un Sandri Bergmani (S).

Atslēgvārdi: Svarīgi


Pievienot komentāru

  1. buržujs teica:

    Vienalga kā viņi sevi sauc, tā pati Saskaņas/Vienotas Krievijas banda vien ir.

Sākta garantēto atlīdzību izmaksa PNB Banka klientiem

Daļai klientu tuvākajās dienās nekur nav jādodas – atlīdzību viņi saņems automātiski.

PVO: Mikroplastmasa dzeramajā ūdenī rada mazu risku veselībai

Pasaules Veselības organizācija secinājusi, ka daudzums, kādā šobrīd dzeramajā ūdenī ir sastopamas sīkas plastmasas daļiņas, rada mazu iespēju nodarīt kaitējumu veselībai. Vienlaikus tā brīdinājusi, ka vajadzīgs plašāk pētīt mikroplastmasas ietekmi uz veselību.

Amazones lietus mežos sasniegts rekordaugsts ugunsgrēku skaits

Amazones lietus meži Brazīlijā šogad deguši tik daudz kā nekad līdz šim, liecina Nacionālā Kosmosa izpētes institūta dati.

KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta vakarpusē ir atbrīvojis no rīta aizturēto Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Valsts iestādēm būtu jānorāda ielūgtās personas uz publiskiem pasākumiem, tā VK

Jebkurai publiskā sektora institūcijai, kas saņem publisko finansējumu un to izmanto pasākumu rīkošanai, būtu atklāti jānorāda ielūgto personu vai institūciju saraksts.

Rīgā plāno ieviest tūristu nodevu – eiro par dienu

Rīgas domes ierēdņi izstrādājuši saistošos noteikumus, kas paredz visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja atpūtnieks pilsētā uzturas ilgāk.

Pārskatot izdevumus, visvairāk naudas rasts Zemkopības ministrijā

Vislielākie līdzekļi – 30,73 miljoni eiro – izdevumu pārskatīšanas rezultātā 2020.gada budžetā rasti Zemkopības ministrijā, liecina Finanšu ministrijas ziņojums.

Pirms jaunā mācību gada sākuma trūkst ap 500 pedagogu

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, varētu būt ap 500 pedagogu vakancēm, pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Okupācijas muzejam meklē jaunu vadītāju – izsludināts konkurss

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valde izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Okupācijas muzeja direktora amatu. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.septembris.

Reitingi Igaunijā: Opozīcija popularitātē aizvien pārspēj koalīciju, taču atbalsts krītas

Opozīcijas partijas Igaunijā piedzīvojušas popularitātes kritumu, kamēr valdošā Centra partija piedzīvojusi kāpumu.

Rīgas domē likvidēs trīs darba grupas

Likvidēt nolemts 2011.gadā izveidoto vadības grupu par zemās grīdas tramvaju ieviešanu Rīgā un 2013.gadā izveidoto Dienvidu tilta būvniecības projekta vadības grupu.

Palielinātas akcīzes likmes – akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par 8,1%

Akcīzes nodokļa ieņēmumi 2019.gada pirmajos sešos mēnešos ir 521 miljons eiro, kas ir par 39 miljoniem eiro jeb 8,1% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Pēc Helmaņa aizturēšanas iemeslu noskaidrošanas Gerhards vērtēs, vai paturēt viņu par padomnieku

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pēc iepazīšanās ar Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa aizturēšanas iemesliem vērtēs, vai viņu paturēt par padomnieku.

Nodokļu reformas atskaņas: Budžeta izdevumus aicina samazināt par 94 miljoniem

Nodokļu reformas ietekme joprojām ir būtiska un kompensējošie pasākumi ir nepietiekami, tādēļ padome uzskata, ka maksimāli pieļaujamie izdevumi nākamā gada budžetā nosakāmi par 94 miljoniem eiro mazāki nekā paredzēts budžeta projektā.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā palielinājies par 1,5%

Salīdzinot ar jūniju, jūlijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,2%. Toties salīdzinājumā ar pērnā gada jūliju kāpums ir 1,5%.

Iniciatīvai Ierēdnis ēno uzņēmēju pieteikušies 37 uzņēmumi

Apkopojot uzņēmumu iesniegtos pieteikumus, iniciatīvai Ierēdnis ēno uzņēmēju kopumā pieteikušies 37 uzņēmumi, kopumā ēnošanai piedāvājot 83 amata vietas savos uzņēmumos.

PVD apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību

Pārtikas un veterinārais dienests higiēnas prasību pārkāpumu dēļ apturējis divu ar zīmolu Pakistānas kebabs strādājošu uzņēmumu darbību.

Tramps atkārto aicinājumu atļaut Krievijai atgriezties «Lielajā septītniekā»

ASV prezidents Donalds Tramps atkārtojis aicinājumu atļaut Krievija atgriezties «Lielajā septītniekā» jeb G7, pasaules industriāli attīstītāko valstu valdību sadarbības forumā, uzsverot, ka ir labāk, ja Krievija atgriežas šo valstu vidū.

Pēc izdevumu pārskatīšanas FM izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu apmērā

Pēc izdevumu 2020.gadam pārskatīšanas izdevies rast potenciālo resursu 93,7 miljonu eiro apmērā. No tiem 48,1 miljons eiro novirzāms kopējās fiskālās telpas uzlabošanai.

Kaljulaida: Finanšu ministram Helmem vairs nav vietas valdībā

Pēc tikšanās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu prezidente Kersti Kaljulaida pauda pārliecību, ka valdībā vairs nav vietas finanšu ministram Martinam Helmem.

Valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam – 7,13 miljardi

Valsts pamValsts pamatbudžeta bāzes izdevumi 2020.gadam ir aprēķināti 7 132,4 miljardu eiro apmērā un 2021.gadam valsts pamatbudžeta bāzes izdevumi – 7 332 miljardu eiro apmērā.

Lietuvas eirokomisāra kandidāts: «Zaļā» politika un digitalizācija ir Eiropas prioritātes

Stājoties Seima priekšā, Lietuvas ekonomikas ministrs Virgīnijs Sinkevičs, kuru virza eirokomisāra amatam, kā Eiropas prioritātes minēja «zaļo» politiku un digitālizāciju.

KNAB aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani, notiek kratīšana

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 21.augusta rītā aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani.

Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonus

SIA Rīgas satiksme šī gada pirmajā pusē nopelnījusi 2,04 miljonu eiro savukārt apgrozījums bijis 95,67 miljoni eiro, liecina uzņēmuma publiskotie dati.

Itālijā krīt valdība, izjūk labējo-populistu koalīcija

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte paziņojis par atkāpšanos no amata pēc tam, kad neuzticības balsojumu bija rosinājusi labējā koalīcijas partija Līga ar premjerministra vietnieku Mateo Salvīni priekšgalā.

Jaunākie komentāri


-->