«Neauglīga kašķīgā fāze»: Kariņš nevēlas turpināt tiesāšanos par Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Nav vajadzības valstij turpināt tiesāties par Indriķa Muižnieka apstiprināšanu Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, intervijā Latvijas Radio otrdien, 1.oktobrī, atzinis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš uzsvēra, ka neuzskata, ka valdībai vajadzētu pildīt tiesas lomu. Pēc tiesas lēmuma, ar kuru apturēts valdības rīkojums par Muižnieka neapstiprināšanu LU rektora amatā, Kariņš nesaskata vajadzību valstij tālāk tiesāties par šo jautājuma un ir pārliecināts, ka jāmeklē veidi, kā izbeigt šo procesu.

«Ieejam kašķīgajā fāzē, kas nav auglīga nevienam,» teica Kariņš, skaidrojot, ka pašlaik tiesāšanās būtu lieks laika tēriņš un vairāk būtu jākoncentrējas uz augstākās izglītības pārvaldes uzlabošanu.

Lasiet arī: Augstākās izglītības reforma: Sapnis par TOP 500 un izcila zinātne taupības režīmā

Premjers skaidroja, ka, lemjot par Muižnieka neapstiprināšanu, valdība uzticējusies izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP), tomēr izrādījies, ka tiesas acīs lēmuma pamatojums nav bijis gana spēcīgs.

Kariņš norādīja, ka no Šuplinskas gaida redzējumu par augstākās izglītības pārvaldes reformu un izglītības konkurētspējas celšanu. Premjers apliecināja, ka neuzstās uz ministres demisiju.

Jau vēstīts, ka tiesa apturējusi valdības lēmumu, ar kuru Muižnieku neapstiprināja LU rektora amatā.

Līdz ar to tiek apturētas arī visas valdības rīkojuma sekas, tai skaitā arī Gvido Straubes iecelšana par rektora pienākumu izpildītāju, un Muižnieks tagad ieņem šo amatu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas