«Necieņa pret upuriem» – Ukraina skubina izmeklēt Irānas aviokatastrofu

Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšana gada sākumā Irānā un 176 cilvēku bojāeja joprojām nav starptautiski izmeklēta. Ukraina šonedēļ aicinājusi Irānu nodot izmeklēšanai lidaparāta «melnās kastes», vēsta ziņu aģentūra Ukrinform.

Ukraina šonedēļ Starptautiskajā Civilās aviācijas organizācijā (SCAO) aicinājusi Irānu beigt kavēt izmeklēšanu. Lidmašīna Irānā tika notriekta 8.janvārī, taču vēl jūnija sākumā Tuvo Austrumu valsts kavējas ar lidaparāta lidojuma datu reģistratora un pilotu kabīnes balss ierakstītāja nodošanu starptautiskiem izmeklētājiem.

Lasiet arī: Kijevā atklāj piemiņas vietu Irānā notriektās lidmašīnas upuriem

Ukrainas vēstnieks Kanādā Andrijs Ševčenko pavēstījis, ka piedalījies SCAO Padomes video sanāksmē un aktualizējis svarīgo jautājumu.

«Irānas kavēšanās ar «melno kastu» nodošanu ir necieņa pret upuru ģimenēm

un pret pašu Starptautisko Civilās aviācijas organizāciju. Noteikumi un uzticēšanās ir būtiski SCAO darba efektivitātei,» norādījis vēstnieks.

Martā Irānas pārstāvis SCAO piekrita nodot izmeklēšanai svarīgās ierīces Ukrainai vai Francijai, taču tas joprojām nav izdarīts.

8.janvārī Irānā tika notriekta Ukrainas lidsabiedrības Ukraine International Airlines pasažieru lidmašīna ar 176 cilvēkiem uz klāja. Tā tobrīd bija devusies reisā nr. PS 752 no Teherānas un Kijevu. Aviokatastrofā tika nonāvēti visi 176 cilvēki, kuri atradās lidmašīnā. No tiem 11 bija Ukrainas pilsoņi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas