bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 28.01.2020 | Vārda dienas: Kārlis, Spodris
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā. Aizvadītas kodolavārijas mācības, Viļņā protestē pret Ķīnu, turpinās Baltkrievijas naftas tranzītu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi bijuši dienestu reaģēšanas spēju pārbaude iespējamai avārijai Baltkrievijas atomelektrostacijā, protesta akcija pret komunistu varas jubileju Ķīnā, svarīga naftas tranzīta līguma pagarināšana un gatavošanās pretgaisa ieroču saņemšanai no Norvēģijas.

Lietuvā rīko Astravjecas avārijas mācības

Lietuvā aizvadītajā nedēļā tika veiktas četras dienas ilgas mācības, lai pārbaudītu valsts dienvidaustrumu daļas pašvaldību gatavību rīkoties gadījumā, ja notiktu kodolavārija Baltkrievijas jaunajā Astravjecas atomelektrostacijā, kas top pie robežas ar Lietuvu. Saskaņā ar varasiestāžu pausto mācībās iesaistītas kopumā 24 valsts iestādes un sešas pašvaldības, ieskaitot aptuveni 300 virsniekus, karavīrus un sabiedriskā sektora amatpersonas. Lai arī Viļņa atrodas vien 50 kilometru attālumā no Astravjecas AES, galvaspilsētas pašvaldība nav piedalījusies mācībās, jo Viļņas dome un Lietuvas valdība iepriekš nespēja vienoties par mācībās izspēlējamo avārijas scenāriju.

Gaisa spēki Norvēģijā sāk izmēģināt pretgaisa aizsardzības sistēmas

Lietuvas Gaisa spēku eksperti aizvadītajā nedēļā Norvēģijā sākuši izmēģināt NASAMS tipa vidējas distances pretgaisa aizsardzības sistēmas ieročus, kas Kongsberg rūpnīcā tiek ražoti Lietuvas vajadzībām, tā pavēstījusi Nacionālās Aizsardzības ministrija.

Plānots, ka NASAMS tipa ieroču sistēmas tiks piegādātas Lietuvai līdz 2021.gada beigām. Lietuva 2017.gadā parakstīja līgumu ar norvēģu ieroču ražotāju Kongsberg par NASAMS sistēmu iegādi par 110 miljoniem eiro.

Grībauskaiti Polijā godina ar Brīvības bruņinieces balvu

Lietuvas bijusī prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaite) trešdien, 2.oktobrī, ikgadējā Varšavas Drošības forumā saņēmusi Brīvības bruņinieces balvu. Apbalvojumu piešķīra Kazimira Pulaska Fonds, neatkarīga Polijas domnīca, kas nodarbojas ar ārpolitikas un starptautiskās drošības jautājumiem. Kā presei pavēstījis eksprezidentes pārstāvis, apbalvojums viņai piešķirts par nopelniem Baltijas valstu un Polijas drošības stiprināšanā un par viņas stingro nostāju attieksmē pret Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Klaipēdas nafta pagarina pārkraušanas līgumu ar Baltkrievijas BNK

Lietuvas naftas terminālis Klaipėdos Nafta ir pagarinājis līdz 2021.gadam tā naftas produktu pārkraušanas līgumu ar BNK Limited, kas ir Baltkrievijas lielākā naftas eksportētāja Belorusskaja Neftianaja Kompanija meitasuzņēmums. Līgumā BNK apņēmies turpmākos divus gadus pārvietot gaišās un tumšās naftas produktus no Baltkrievijas naftas pārstrādes rūpnīcām caur Klaipēdas pilsētā strādājošo termināli, tā otrdien, 1.oktobrī, pavēstījis Lietuvas uzņēmums.

Viļņā protestē pret komunistu varu Ķīnā

1.oktobrī, kad Ķīnā ar plašu vērienu tika atzīmēta komunistu varas 70.gadadiena, Viļņā notika pikets pret šīm svinībām, un grupa cilvēku, ieskaitot sabiedrībā pazīstamas personas un politiķus, iestājās pret Ķīnas varu un ietekmi Tibetā, Taivānā un Honkongā. Piketētāji sapulcējas uz galvaspilsētas Baltā tilta, kas ir vieta, kur Ķīnas vēstniecība Lietuvā vēlējās rīkot uguņošanu par godu komunistu varas jubilejai. Viļņas pašvaldība tomēr liedza vēstniecībai šādu atļauju.


Pievienot komentāru

  1. Anonīms teica:

    Besī ārā komunisti pie vartas aizvien sēž.Viņiem viņi paši svarīgāki par citiem.

TM piedāvā VDD izvietot ēkā, kuru jau šobrīd būvē ministrijas vajadzībām

TM nosūtījusi vēstuli premjerministram, informējot par iespējamu alternatīvu risinājumu jaunai VDD ēkai, proti, dienestu izvietot ēkā, kura jau šobrīd tiek būvēta ministrijas iestāžu vajadzībām.

Ekonomikas ministram pagaidām nav plānu nodokļu «zaļināšanai»

Patlaban nav izstrādāts konkrēts plāns, kā ar nodokļu palīdzību veicināt valsts mērķus attiecībā uz klimatneitralitāti, atzinis ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

Valdība: Klimata un enerģētikas plāns līdz 2030.gadam ir solis ceļā uz klimatneitraliti

Ministru kabinetā atbalstītais Nacionālais enerģētikas un klimata plāns līdz 2030.gadam ir starpposms ceļā uz klimatneitraliti 2050.gadā, atzinuši ministri.

Aviācijas milzis Airbus izlīgst kukuļošanas izmeklēšanās trīs valstīs

Pasaulē vadošais lidmašīnu ražotājs, vairāku Eiropas valstu kopuzņēmums Airbus ir piekritis izlīgumam kukuļošanas izmeklēšanās, ko pret uzņēmumu ierosinājušas Francijas, Lielbritānijas un ASV iestādes.

Garkalnes mērs Bauze-Krastiņš atkāpjas no amata veselības stāvokļa dēļ

Garkalnes novada dome priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš nolēmis atstāt domes vadītāja posteni veselības stāvokļa dēļ.

Dienesti apliecina gatavību jaunā koronavīrusa iespējamai ienākšanai Latvijā

Latvijas atbildīgie dienesti apliecināja, ka seko līdzi slimības izplatībai pasaulē un veikuši priekšdarbus, lai spētu kontrolēt tās iespējamu ienākšanu Latvijā.

Latvijā būvniecības izmaksas decembrī augušas 2,8% apmērā

Strādnieku darba samaksa palielinājās par 8,6%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,7%, bet būvmateriālu cenas – par 1,1%.

Igaunijā novēro krievu vārdu popularitātes kritumu iecienītāko bērnu vārdu topos

Igaunijā jaunie vecāki retāk izvēlas dot krievu valodas personvārdus, par ko liecina šo vārdu maza klātbūtne populārāko bērnu vārdu sarakstos 2019.gadā, salīdzinot iepriekšējo gadu tendencēm, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Valdība nosaka termiņu Rīgas un Ventspils ostu valžu locekļiem – pieci gadi

Valdība pieņēmusi grozījumus Rīgas un Ventspils ostu pārvalžu nolikumos, nosakot ostu valdes locekļa amata termiņu līdz pieciem gadiem.

Latvijas dzelzceļam nebūs valstij dividendēs jāizmaksā 3,5 miljoni eiro

VAS Latvijas dzelzceļš nebūs valstij dividendēs jāizmaksā 3,5 miljonus eiro, tos novirzot LDz infrastruktūras attīstībai un atjaunošanai, otrdien, 28.janvārī, lēmis Ministru kabinets.

Kratīšana ABLV Bankā saistīta ar 50 miljonu eiro atmazgāšanu

Kratīšanas ABLV Bank saistītas ar vismaz 50 miljonu eiro atmazgāšanu no 2015. līdz 2018.gadam, informē prokuratūrā.

Foto: Levits piedalās Aušvicas atbrīvošanas 75.gadadienas atceres pasākumos Polijā

«Latvija konsekventi nosoda jebkādas totalitārisma izpausmes, noziegumus pret cilvēci, kā arī II Pasaules kara laikā pastrādātos kara noziegumus.»

Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%

Aizvadītajā gadā Valmiermuižas alus darītavas apgrozījums pieaudzis par 6,2%, no 5,36 miljoniem eiro pieaugot līdz 5,7 miljoniem eiro.

KNAB veic kratīšanu likvidējamā ABLV Bank

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki otrdien, 28.janvārī, veikuši procesuālās darbības likvidējamajā ABLV Bank.

Swedbank peļņa Latvijā pērn samazinājusies par miljonu

Aizvadītajā gadā Swedbank peļņa Latvijā samazinājusies par miljonu eiro un sasniegusi 108 miljonus eiro, informē bankā.

Nausēda Aušvicā: Lai nepieļautu sabiedrības sanaidošanu, jāatklāj musinošie spēki

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, piedaloties Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanas gadadienā, sacījis, ka, lai nepieļautu jaunus noziegumus pret cilvēci, «mums ir jāidentificē spēki, kuri musina uz naidu».

Delna: Latvijai nesekmējas ar korupcijas apkarošanu

Latvija jau vairākus gadus stagnē Globālās pretkorupcijas koalīcijas Transparency International veidotajā Korupcijas uztveres indeksā, jo mūsu valstij nesekmējas ar korupcijas apkarošanu, tā Delna direktore Liene Gātere.

Etiopija gatava noslēgt konvenciju ar Latviju par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu

Etiopija ir paudusi gatavību drīzumā ar Latviju noslēgt konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nemaksāšanas novēršanu, informē Ārlietu ministrijā.

Ķirsis: Šim Rīgas domes sastāvam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam

Ņemot vērā pār pašreizējo Rīgas domes sastāvu krītošo «korupcijas ēnu» un tās pieļautās neizdarības, šim sasaukumam nevajadzētu pieņemt pašvaldības budžetu 2020.gadam, tā Rīgas domes opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis.

Afganistānā avarējusī ir ASV militārā lidmašīna

Afganistānas austrumos avarējušais lidaparāt ir ASV militārā lidmašīna, nevis pasažieru lidmašīna, kā sākotnēji ziņojušas afgāņu varasiestādes. Avārijas faktu apstiprinājuši ASV spēki un NATO. Pagaidām nav informācijas par iespējamiem upuriem.

Autoceļi vietām apledo Kurzemē, Zemgalē un Latgalē

Apledojums 28.janvāra rītā vietām Kurzemē, Zemgalē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Pūce kritizē Ķekavas novada domes rīcību, ārkārtas sēdi organizējot nakts vidū

Sasaucos domes ārkārtas sēdi krietni pēc darba laika beigām, Ķekavas novada pašvaldība nav ievērojusi labas pārvaldības praksi, vērtē vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Olainfarm: Olmafarm dezinformē sabiedrību par it kā notikušu akcionāru sapulci

AS Olainfarm lielākais akcionārs SIA Olmafarm, izplatot informāciju par it kā notikušu akcionāru sapulci un izmaiņām Olainfarm padomē un valdē, ir dezinformējis sabiedrību.

Jaunais koronavīruss konstatēts arī Vācijā; upuru skaits pārsniedz 100

Vācija ir kļuvusi par nākamo Eiropas valsti, kur konstatēts jaunā koronavīrusa saslimšanas gadījums. Ķīnā tikmēr nāvējošu saslimšanas gadījumu skaits audzis līdz 106 cilvēkiem, tomēr ārpus Ķīnas upuru pagaidām nav.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!