Nedēļa Lietuvā. Ārkārtas situācija lidostā, Fox News pabojā valsts tēlu, nodokļu iekasētājs atlaists likumīgi

Mediķi Viļņas Lidostā

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija ar vīrusa prevenciju saistīta ārkārtas situācija Viļņas Lidostā, Lietuvas ieņēmumu dienesta priekšnieka atlaišanas likumība, kā arī prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) lūgums partijām arī vēlēšanu gadā strādāt konstruktīvi.

Ārkārtas pasažieris Viļņas lidostā

Aviopasažieri, kurš ceturtdien, 6.februārī, ieradās Lietuvā ar lidojumu no ASV, caur Varšavu, Viļņas lidostā sagaidīja Lietuvas Santara klīnikas Infekciju centra darbinieki. Nacionālā Veselības centra Viļņas Nodaļas direktore Rolanda Lingiene (Rolanda Lingienė) pavēstīja, ka, spriežot pēc tā, ko kurienes vīrietis atceļojis un kādi ir viņa uzrādītie sākotnējie simptomi, viņa saslimšanas gadījums nav saistīts ar jauno koronavīrusu, kas izplatās Ķīnā un ārpus tās.

ASV medijs izceļ Lietuvas slepkavību statistiku Eiropas mērogā

Dzīvot Lietuvā un to apmeklēt ir droši, tā ceturtdien, 6.februārī, paziņoja policijas priekšnieka vietnieks Edvards Šilers (Edvardas Šileris). Lietuvas policija nāca klajā ar paziņojumu pēc tam, kad ASV telekanāla Fox News ziņu portālā publicēts raksts, kur vēstīts, ka trīs Lietuvas lielpilsētas ir vadošās Eiropā pēc slepkavību skaita.

2019.gadā Viļņā notika 18 slepkavības, Kauņā – 13 un Klaipēdā – sešas. Valstī kopumā pērn notikušas 97 slepkavības, pavēstījis Šileris.

Nopeļ valdību par prostitūcijas regulējuma grozījumu noraidīšanu

Lietuvas Seima opozīcijā strādājošie sociāldemokrāti aizvadītajā nedēļā norādīja, ka cilvēktiesību ievērošanā valdība ir spērusi soli atpakaļ, jo tā ir noraidījusi sociāldemokrātu priekšlikumu iet Zviedrijas pēdās un atcelt naudassodu prostitūcijas pakalpojumu sniedzējiem, bet ieviest bargāku sodu pakalpojumu saņēmējiem.

Lietuvā personas, kuras ir iesaistītas prostitūcijā, ir sodāmas ar administratīvo atbildību un naudassodu robežās no 90 līdz 140 eiro. Par atkārtotu prostitūcijas gadījumu paredzētais naudassods ir no 140 līdz 300 eiro.

Vēja ģeneratoru ražošanas jaudai rekords

2019.gadā Lietuvā sasniegts rekordaugsts rādītājs elektrības ražošanā no vēja enerģijas, tā ceturtdien, 6.februārī, paziņoja Lietuvas Vēja enerģijas asociācijas direktors Aists Radavičs (Aistis Radavičius). Viņš rādītājus skaidrojis ar vējainiem laikapstākļiem un tehnoloģiju attīstīšanu.

Asociācijas dati rāda, ka 2019.gadā vēja ģeneratoru parkos Lietuvā kopumā saražotas 1 453 teravatstundas elektrības, kas ir par 27% vairāk nekā 2018.gadā.

Izlūkdienests sola uzlabot iekšējo kontroli

Lietuvas Valsts Drošības departaments plāno pastiprināt dienesta iekšējo kontroli, lai izpildītu Seima tiesībsarga ieteikumus. Seima tiesībsargs Augustīns Normants (Augustinas Normantas) nāca klajā ar rekomendācijām pēc tam, kad izskatīja sūdzību no Raimonda Kurlianska (Raimondas Kurlianskis), kurš iepriekš bijis viceprezidents vienā no Lietuvas lielākajām uzņēmumu grupām MG Baltic. Lai arī Valsts Drošības departaments savulaik nepārkāpa likumu, vācot informāciju par Kurliansku, izmeklēšana atklājusi atsevišķas nepilnības dienesta darba regulējumā.

Par premjera sievas darbu Polijas naftas uzņēmumā neesot pamata satraukumam

Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) padomnieks aizvadītajā nedēļā pavēstījis, ka premjerministram Sauļum Skvernelim (Saulius Skvernelis) būtu jāatbild uz jautājumiem apstākļiem, kas saistīti ar viņa sievas darbu Polijas naftas uzņēmumu grupā Orlen, taču, viņaprāt, situācijai nebūtu jāpievērš sevišķa uzmanība. Prezidenta padomnieks gan atzinis, ka daudzu augsta ranga amatpersonu dzīvesbiedriem ir grūtības veidot savu karjeru, jo uz to darbu nereti skatās ar aizdomām.

Lietuvas eirokomisāram ir plāns Baltijas jūras piesārņojuma mazināšanā

Eiropas Komisijas loceklis vides, okeānu un zivsaimniecības lietās Virginijs Sinkevičs (Virginijus Sinkevičius) trešdien, 5.februārī, paziņojis, ka piedāvās plānu piesārņojuma mazināšanai Baltijas jūrā. Eiropas Komisija var piedāvāt dažādus pasākumus un finansējuma avotus, tomēr dalībvalstīm ir pašām jāatsakās no rīcības, kas piesārņo iekšzemes ūdeņus, norādījis lietuviešu eirokomisārs.

Tiesa: Nodokļu inspekcijas priekšnieks atlaists likumīgi

Lietuvas Augstākā administratīvā tiesa trešdien, 5.februārī, nosprieda, ka 2017.gadā Lietuvas Valsts Nodokļu inspekcijas toreizējais vadītājs Dainors Bradausks (Dainoras Bradauskas) no amata atbrīvots likumīgi. Spriedums ir galīgs un nav pārsūdzams. Bradausks vērsās tiesā pēc tam, kad Lietuvas finanšu ministrs Viļus Šapoka (Vilius Šapoka) atbrīvoja viņu no amata par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Skvernelis: Ārlietu ministrs Baltkrieviju apmeklējis īstajā brīdī

Lietuvas ārlietu ministra Lina Linkeviča (Linas Linkevičius) nesenā vizīte Minskā veikta īstajā brīdī, tā trešdien, 5.februārī, sacījis Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis). Abi valdības locekļi pirms vizītes apsprieduši Lietuvai aktuālos tematus saistībā ar Baltkrieviju un Linkevičs arī nodevis Baltkrievijas premjerministram Sjerhejam Rumam ielūgumu maijā apmeklēt Lietuvu.

Premjeram atkāpies asins vēzis

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) aizvadītajā nedēļā pavēstījis, ka pēc ķīmijterapijas kursa viņa organismā pilnībā ir atkāpies asins vēzis.

Par All Media Latvia galvu kļūst Rakausks no Lietuvas

Par Latvijas mediju uzņēmuma All Media Latvia vadītāju ir iecelts Mindaugs Rakausks (Mindaugas Rakauskas), kurš iepriekš bija All Media Lietuva komercdirektors. Līdzšinējais All Media Latvia vadītājs savukārt kļūs par mātesuzņēmuma TV3 Group Baltics vadītāju.

Prezidents aicina parijas arī vēlēšanu gadā koncentrēties konstruktīvam darbam

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda aizvadītajā nedēļā vērsies pie politisko partiju līderiem ar aicinājumu izvairīties no populisma, tuvojoties parlamenta vēlēšanām, un strādāt konstruktīvu darbu, tā paziņojis prezidenta padomnieks Povils Mačulis (Povilas Mačiulis). Otrdien, 4.februārī, Nausēdam bijušas tikšanās ar Seimā pārstāvēto politisko partiju vadītājiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas