bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 22.02.2020 | Vārda dienas: Adriāna, Adrians, Adrija, Ārija, Rigonda
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā. Ārkārtas situācija lidostā, Fox News pabojā valsts tēlu, nodokļu iekasētājs atlaists likumīgi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Lietuvas prezidents Gitans Nausēda Sauļus Skvernelis Lietuva Viļņa slepkavība nafta orlen koronavīruss prostitūcija populisms

Mediķi Viļņas Lidostā

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija ar vīrusa prevenciju saistīta ārkārtas situācija Viļņas Lidostā, Lietuvas ieņēmumu dienesta priekšnieka atlaišanas likumība, kā arī prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) lūgums partijām arī vēlēšanu gadā strādāt konstruktīvi.

Ārkārtas pasažieris Viļņas lidostā

Aviopasažieri, kurš ceturtdien, 6.februārī, ieradās Lietuvā ar lidojumu no ASV, caur Varšavu, Viļņas lidostā sagaidīja Lietuvas Santara klīnikas Infekciju centra darbinieki. Nacionālā Veselības centra Viļņas Nodaļas direktore Rolanda Lingiene (Rolanda Lingienė) pavēstīja, ka, spriežot pēc tā, ko kurienes vīrietis atceļojis un kādi ir viņa uzrādītie sākotnējie simptomi, viņa saslimšanas gadījums nav saistīts ar jauno koronavīrusu, kas izplatās Ķīnā un ārpus tās.

ASV medijs izceļ Lietuvas slepkavību statistiku Eiropas mērogā

Dzīvot Lietuvā un to apmeklēt ir droši, tā ceturtdien, 6.februārī, paziņoja policijas priekšnieka vietnieks Edvards Šilers (Edvardas Šileris). Lietuvas policija nāca klajā ar paziņojumu pēc tam, kad ASV telekanāla Fox News ziņu portālā publicēts raksts, kur vēstīts, ka trīs Lietuvas lielpilsētas ir vadošās Eiropā pēc slepkavību skaita.

2019.gadā Viļņā notika 18 slepkavības, Kauņā – 13 un Klaipēdā – sešas. Valstī kopumā pērn notikušas 97 slepkavības, pavēstījis Šileris.

Nopeļ valdību par prostitūcijas regulējuma grozījumu noraidīšanu

Lietuvas Seima opozīcijā strādājošie sociāldemokrāti aizvadītajā nedēļā norādīja, ka cilvēktiesību ievērošanā valdība ir spērusi soli atpakaļ, jo tā ir noraidījusi sociāldemokrātu priekšlikumu iet Zviedrijas pēdās un atcelt naudassodu prostitūcijas pakalpojumu sniedzējiem, bet ieviest bargāku sodu pakalpojumu saņēmējiem.

Lietuvā personas, kuras ir iesaistītas prostitūcijā, ir sodāmas ar administratīvo atbildību un naudassodu robežās no 90 līdz 140 eiro. Par atkārtotu prostitūcijas gadījumu paredzētais naudassods ir no 140 līdz 300 eiro.

Vēja ģeneratoru ražošanas jaudai rekords

2019.gadā Lietuvā sasniegts rekordaugsts rādītājs elektrības ražošanā no vēja enerģijas, tā ceturtdien, 6.februārī, paziņoja Lietuvas Vēja enerģijas asociācijas direktors Aists Radavičs (Aistis Radavičius). Viņš rādītājus skaidrojis ar vējainiem laikapstākļiem un tehnoloģiju attīstīšanu.

Asociācijas dati rāda, ka 2019.gadā vēja ģeneratoru parkos Lietuvā kopumā saražotas 1 453 teravatstundas elektrības, kas ir par 27% vairāk nekā 2018.gadā.

Izlūkdienests sola uzlabot iekšējo kontroli

Lietuvas Valsts Drošības departaments plāno pastiprināt dienesta iekšējo kontroli, lai izpildītu Seima tiesībsarga ieteikumus. Seima tiesībsargs Augustīns Normants (Augustinas Normantas) nāca klajā ar rekomendācijām pēc tam, kad izskatīja sūdzību no Raimonda Kurlianska (Raimondas Kurlianskis), kurš iepriekš bijis viceprezidents vienā no Lietuvas lielākajām uzņēmumu grupām MG Baltic. Lai arī Valsts Drošības departaments savulaik nepārkāpa likumu, vācot informāciju par Kurliansku, izmeklēšana atklājusi atsevišķas nepilnības dienesta darba regulējumā.

Par premjera sievas darbu Polijas naftas uzņēmumā neesot pamata satraukumam

Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) padomnieks aizvadītajā nedēļā pavēstījis, ka premjerministram Sauļum Skvernelim (Saulius Skvernelis) būtu jāatbild uz jautājumiem apstākļiem, kas saistīti ar viņa sievas darbu Polijas naftas uzņēmumu grupā Orlen, taču, viņaprāt, situācijai nebūtu jāpievērš sevišķa uzmanība. Prezidenta padomnieks gan atzinis, ka daudzu augsta ranga amatpersonu dzīvesbiedriem ir grūtības veidot savu karjeru, jo uz to darbu nereti skatās ar aizdomām.

Lietuvas eirokomisāram ir plāns Baltijas jūras piesārņojuma mazināšanā

Eiropas Komisijas loceklis vides, okeānu un zivsaimniecības lietās Virginijs Sinkevičs (Virginijus Sinkevičius) trešdien, 5.februārī, paziņojis, ka piedāvās plānu piesārņojuma mazināšanai Baltijas jūrā. Eiropas Komisija var piedāvāt dažādus pasākumus un finansējuma avotus, tomēr dalībvalstīm ir pašām jāatsakās no rīcības, kas piesārņo iekšzemes ūdeņus, norādījis lietuviešu eirokomisārs.

Tiesa: Nodokļu inspekcijas priekšnieks atlaists likumīgi

Lietuvas Augstākā administratīvā tiesa trešdien, 5.februārī, nosprieda, ka 2017.gadā Lietuvas Valsts Nodokļu inspekcijas toreizējais vadītājs Dainors Bradausks (Dainoras Bradauskas) no amata atbrīvots likumīgi. Spriedums ir galīgs un nav pārsūdzams. Bradausks vērsās tiesā pēc tam, kad Lietuvas finanšu ministrs Viļus Šapoka (Vilius Šapoka) atbrīvoja viņu no amata par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Skvernelis: Ārlietu ministrs Baltkrieviju apmeklējis īstajā brīdī

Lietuvas ārlietu ministra Lina Linkeviča (Linas Linkevičius) nesenā vizīte Minskā veikta īstajā brīdī, tā trešdien, 5.februārī, sacījis Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis). Abi valdības locekļi pirms vizītes apsprieduši Lietuvai aktuālos tematus saistībā ar Baltkrieviju un Linkevičs arī nodevis Baltkrievijas premjerministram Sjerhejam Rumam ielūgumu maijā apmeklēt Lietuvu.

Premjeram atkāpies asins vēzis

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) aizvadītajā nedēļā pavēstījis, ka pēc ķīmijterapijas kursa viņa organismā pilnībā ir atkāpies asins vēzis.

Par All Media Latvia galvu kļūst Rakausks no Lietuvas

Par Latvijas mediju uzņēmuma All Media Latvia vadītāju ir iecelts Mindaugs Rakausks (Mindaugas Rakauskas), kurš iepriekš bija All Media Lietuva komercdirektors. Līdzšinējais All Media Latvia vadītājs savukārt kļūs par mātesuzņēmuma TV3 Group Baltics vadītāju.

Prezidents aicina parijas arī vēlēšanu gadā koncentrēties konstruktīvam darbam

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda aizvadītajā nedēļā vērsies pie politisko partiju līderiem ar aicinājumu izvairīties no populisma, tuvojoties parlamenta vēlēšanām, un strādāt konstruktīvu darbu, tā paziņojis prezidenta padomnieks Povils Mačulis (Povilas Mačiulis). Otrdien, 4.februārī, Nausēdam bijušas tikšanās ar Seimā pārstāvēto politisko partiju vadītājiem.


Pievienot komentāru

Kazāks Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks aicina Saeimu Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā apstiprināt centrālās bankas valdes priekšsēdētāju Māri Kāli..

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī pieaugušas par 0,3%, Igaunijā tās mēneša izteiksmē samazinājušās par 0,6%, bet Lietuvā tās pieaugušas par 0,2%.

FATF neiekļauj Latviju «pelēkajā sarakstā»

Pasaules centrālā organizācija naudas atmazgāšanas apkarošanai Finanšu darījuma darba grupa lēmusi nepakļaut Latviju pastiprinātai uzraudzībai, tādējādi Latvija netiks iekļauta tā dēvētajā valstu «pelēkajā sarakstā».

Latvijā janvārī būtiski mazinājusies elektroenerģijas cena

Vidējā elektroenerģijas biržas cena Latvijas apgabalā bija 30,82 Eur/MWh, kas ir par 46% mazāk nekā pērn, šajā pašā laika periodā.

Rinkēvičs uzsver Vāciju kā nozīmīgu stratēģisko partneri

Vācija ir stratēģiski svarīgs ekonomikās sadarbības partneris Latvijai, tādēļ Latvija esot  atvērta vēl plašākai sadarbībai, īpaši uzsverot Vācijas investīcijas Latvijā.

LOK prezidenta amatam virza tikai vienu kandidātu

LOK biedri ievēlēšanai par individuālajiem locekļiem, prezidentu, ģenerālsekretāru, kā arī par Izpildkomitejas un Revīzijas komisijas locekļiem ir izvirzījuši 71 kandidatūru.

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojums skāris cietumus, inficējot 500 ieslodzītos un sargus

Ķīnā, kur turpinās bīstamā koronavīrusa uzliesmojums, ieslodzījuma vietās konstatēti vairāk nekā 500 saslimšanas gadījumi. Tikmēr nāves gadījumu skaits no vīrusa komplikācijām valstī sasniedzis 2 236, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Latvijā ražotājcenu līmenis janvārī krities par 1,3%

Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm par – 1,3%.

Sprūda lietā Raituma advokāte piesaka noraidījumu cietušā pārstāvim

Saskaņā ar apsūdzību Sprūdam uzņēmumu Dzimtā sēta un Peltes īpašumi maksātnespējas procesos tiek inkriminēta aptuveni 2,6 miljonu eiro piesavināšanās.

Igaunija vaino Krieviju apjomīgā kiberuzbrukumā Gruzijai

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādījis, ka liela apjoma kiberuzbrukuma sarīkošanā pret Gruziju 2019.gada rudenī Igaunija, tāpat kā Gruzija un virkne Rietumvalstu, vaino Krievijas izlūkdienestu, tā vēsta paziņojums Igaunijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Pagaidām neieviesīs e-veselības trešo kārtu

«Sagaidu aktīvu NVD un piesaistīto speciālistu darbu, lai pēc iespējas ātrāk varētu informēt par tālākajiem soļiem. Līdz tam brīdim būs pieejami esošie e-veselības pakalpojumi.»

Pērn TV nelegālā satura pieeja liegta 11 000 mājsaimniecībām

Aizvadītajā gadā kopumā TV nelegālā satura pieeja liegta aptuveni  11 000 Latvijas mājsaimniecību.

Īrijā parlamenta uzticību zaudē premjerministrs Varadkars

Īrijā no premjerministra amata atkāpies ilggadējais valdības vadītājs Leo Varadkars, kurš parlamenta jaunā sasaukuma pirmajā sēdē zaudējis parlamenta vairākuma uzticību, ziņo britu ziņu portāls The Guardian.

Saeima nolemj samazināt paredzēto akcīzes likmes kāpumu alkoholam

No šī gada 1.marta paredzētais akcīzes nodokļa likmes kāpums alkoholiskajiem dzērieniem plānots mērenāks.

Saūda Arābijā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu

Latvijas un Saūda Arābijas uzņēmējiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu otrā līgumslēdzējā valstī, kuru neietekmēs otras valsts nodokļu normatīvo aktu grozījumi.

NEPLP vienojas par padomes locekļu pienākumu sadalījumu

NEPLP līdz ar divu jaunu padomes locekļu ievēlēšanu vienojusies par padomes locekļu pienākumu sadalījumu.

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!