bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 01.04.2020 | Vārda dienas: Dagne, Dagnis
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā. Ārkārtas situācija lidostā, Fox News pabojā valsts tēlu, nodokļu iekasētājs atlaists likumīgi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Lietuvas prezidents Gitans Nausēda Sauļus Skvernelis Lietuva Viļņa slepkavība nafta orlen koronavīruss prostitūcija populisms

Mediķi Viļņas Lidostā

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija ar vīrusa prevenciju saistīta ārkārtas situācija Viļņas Lidostā, Lietuvas ieņēmumu dienesta priekšnieka atlaišanas likumība, kā arī prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) lūgums partijām arī vēlēšanu gadā strādāt konstruktīvi.

Ārkārtas pasažieris Viļņas lidostā

Aviopasažieri, kurš ceturtdien, 6.februārī, ieradās Lietuvā ar lidojumu no ASV, caur Varšavu, Viļņas lidostā sagaidīja Lietuvas Santara klīnikas Infekciju centra darbinieki. Nacionālā Veselības centra Viļņas Nodaļas direktore Rolanda Lingiene (Rolanda Lingienė) pavēstīja, ka, spriežot pēc tā, ko kurienes vīrietis atceļojis un kādi ir viņa uzrādītie sākotnējie simptomi, viņa saslimšanas gadījums nav saistīts ar jauno koronavīrusu, kas izplatās Ķīnā un ārpus tās.

ASV medijs izceļ Lietuvas slepkavību statistiku Eiropas mērogā

Dzīvot Lietuvā un to apmeklēt ir droši, tā ceturtdien, 6.februārī, paziņoja policijas priekšnieka vietnieks Edvards Šilers (Edvardas Šileris). Lietuvas policija nāca klajā ar paziņojumu pēc tam, kad ASV telekanāla Fox News ziņu portālā publicēts raksts, kur vēstīts, ka trīs Lietuvas lielpilsētas ir vadošās Eiropā pēc slepkavību skaita.

2019.gadā Viļņā notika 18 slepkavības, Kauņā – 13 un Klaipēdā – sešas. Valstī kopumā pērn notikušas 97 slepkavības, pavēstījis Šileris.

Nopeļ valdību par prostitūcijas regulējuma grozījumu noraidīšanu

Lietuvas Seima opozīcijā strādājošie sociāldemokrāti aizvadītajā nedēļā norādīja, ka cilvēktiesību ievērošanā valdība ir spērusi soli atpakaļ, jo tā ir noraidījusi sociāldemokrātu priekšlikumu iet Zviedrijas pēdās un atcelt naudassodu prostitūcijas pakalpojumu sniedzējiem, bet ieviest bargāku sodu pakalpojumu saņēmējiem.

Lietuvā personas, kuras ir iesaistītas prostitūcijā, ir sodāmas ar administratīvo atbildību un naudassodu robežās no 90 līdz 140 eiro. Par atkārtotu prostitūcijas gadījumu paredzētais naudassods ir no 140 līdz 300 eiro.

Vēja ģeneratoru ražošanas jaudai rekords

2019.gadā Lietuvā sasniegts rekordaugsts rādītājs elektrības ražošanā no vēja enerģijas, tā ceturtdien, 6.februārī, paziņoja Lietuvas Vēja enerģijas asociācijas direktors Aists Radavičs (Aistis Radavičius). Viņš rādītājus skaidrojis ar vējainiem laikapstākļiem un tehnoloģiju attīstīšanu.

Asociācijas dati rāda, ka 2019.gadā vēja ģeneratoru parkos Lietuvā kopumā saražotas 1 453 teravatstundas elektrības, kas ir par 27% vairāk nekā 2018.gadā.

Izlūkdienests sola uzlabot iekšējo kontroli

Lietuvas Valsts Drošības departaments plāno pastiprināt dienesta iekšējo kontroli, lai izpildītu Seima tiesībsarga ieteikumus. Seima tiesībsargs Augustīns Normants (Augustinas Normantas) nāca klajā ar rekomendācijām pēc tam, kad izskatīja sūdzību no Raimonda Kurlianska (Raimondas Kurlianskis), kurš iepriekš bijis viceprezidents vienā no Lietuvas lielākajām uzņēmumu grupām MG Baltic. Lai arī Valsts Drošības departaments savulaik nepārkāpa likumu, vācot informāciju par Kurliansku, izmeklēšana atklājusi atsevišķas nepilnības dienesta darba regulējumā.

Par premjera sievas darbu Polijas naftas uzņēmumā neesot pamata satraukumam

Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) padomnieks aizvadītajā nedēļā pavēstījis, ka premjerministram Sauļum Skvernelim (Saulius Skvernelis) būtu jāatbild uz jautājumiem apstākļiem, kas saistīti ar viņa sievas darbu Polijas naftas uzņēmumu grupā Orlen, taču, viņaprāt, situācijai nebūtu jāpievērš sevišķa uzmanība. Prezidenta padomnieks gan atzinis, ka daudzu augsta ranga amatpersonu dzīvesbiedriem ir grūtības veidot savu karjeru, jo uz to darbu nereti skatās ar aizdomām.

Lietuvas eirokomisāram ir plāns Baltijas jūras piesārņojuma mazināšanā

Eiropas Komisijas loceklis vides, okeānu un zivsaimniecības lietās Virginijs Sinkevičs (Virginijus Sinkevičius) trešdien, 5.februārī, paziņojis, ka piedāvās plānu piesārņojuma mazināšanai Baltijas jūrā. Eiropas Komisija var piedāvāt dažādus pasākumus un finansējuma avotus, tomēr dalībvalstīm ir pašām jāatsakās no rīcības, kas piesārņo iekšzemes ūdeņus, norādījis lietuviešu eirokomisārs.

Tiesa: Nodokļu inspekcijas priekšnieks atlaists likumīgi

Lietuvas Augstākā administratīvā tiesa trešdien, 5.februārī, nosprieda, ka 2017.gadā Lietuvas Valsts Nodokļu inspekcijas toreizējais vadītājs Dainors Bradausks (Dainoras Bradauskas) no amata atbrīvots likumīgi. Spriedums ir galīgs un nav pārsūdzams. Bradausks vērsās tiesā pēc tam, kad Lietuvas finanšu ministrs Viļus Šapoka (Vilius Šapoka) atbrīvoja viņu no amata par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Skvernelis: Ārlietu ministrs Baltkrieviju apmeklējis īstajā brīdī

Lietuvas ārlietu ministra Lina Linkeviča (Linas Linkevičius) nesenā vizīte Minskā veikta īstajā brīdī, tā trešdien, 5.februārī, sacījis Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis). Abi valdības locekļi pirms vizītes apsprieduši Lietuvai aktuālos tematus saistībā ar Baltkrieviju un Linkevičs arī nodevis Baltkrievijas premjerministram Sjerhejam Rumam ielūgumu maijā apmeklēt Lietuvu.

Premjeram atkāpies asins vēzis

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) aizvadītajā nedēļā pavēstījis, ka pēc ķīmijterapijas kursa viņa organismā pilnībā ir atkāpies asins vēzis.

Par All Media Latvia galvu kļūst Rakausks no Lietuvas

Par Latvijas mediju uzņēmuma All Media Latvia vadītāju ir iecelts Mindaugs Rakausks (Mindaugas Rakauskas), kurš iepriekš bija All Media Lietuva komercdirektors. Līdzšinējais All Media Latvia vadītājs savukārt kļūs par mātesuzņēmuma TV3 Group Baltics vadītāju.

Prezidents aicina parijas arī vēlēšanu gadā koncentrēties konstruktīvam darbam

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda aizvadītajā nedēļā vērsies pie politisko partiju līderiem ar aicinājumu izvairīties no populisma, tuvojoties parlamenta vēlēšanām, un strādāt konstruktīvu darbu, tā paziņojis prezidenta padomnieks Povils Mačulis (Povilas Mačiulis). Otrdien, 4.februārī, Nausēdam bijušas tikšanās ar Seimā pārstāvēto politisko partiju vadītājiem.


Pievienot komentāru

Ķīna paziņo par 1 300 asimptomātiskiem vīrusa gadījumiem

Ķīna trešdien, 1.aprīlī, pirmoreiz paziņojusi par vairāk nekā 1 300 valstī apstiprinātiem asimptomātiskiem koronavīrusa gadījumiem, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Baltkrievija aizliedz griķu eksportu

Baltkrievijas valdība ir uz laiku ieviesusi aizliegumu no valsts eksportēt griķus un citas pirmās nepieciešamības pārtikas preces, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

Ministrs: Dažādās pasaules malās iestrēguši 259 Latvijas valstspiederīgie

Patlaban dažādās pasaules malās atrodas 259 Latvijas valstspiederīgie, kuru atgriešanās ir kavēta un kuriem tiek nodrošināta konsulārā palīdzība un atbalsts.

Likumiskais atbalsts tiem, uz kuriem attiecas maksātnespējas tiesiskais regulējums

No 1.aprīļa līdz 1.septembrim nokavējuma procenti par civiltiesiskas saistības izpildīšanas nokavējumu nevarēs pārsniegt likumiskos procentus, kas ir 6% gadā.

Maskavā iemēģina lietotni inficēto pilsoņu izsekošanai

Maskavā, kur šonedēļ ieviesta karantīna, tiek izstrādāta un izmēģināta viedtālruņa lietotne, lai novērotu iedzīvotājus, kam apstiprināta saslimšana ar COVID-19, bet atļauts ārstēties mājās. Mērķis ir pašizolācijas prasību ievērošana, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Komisija konceptuāli atbalsta 2008.gada krīzes laika parādu dzēšanu

Latvijas Bankas un Finanšu nozares asociācijas rīcībā esošie dati liecina, ka patlaban Latvijā ir aptuveni 13 tūkstoši krīzes skarto parādnieku un parādsaistību kopējais apjoms lēšams līdz 600 miljoniem eiro.

Turkmenistānā aizliegts pieminēt … paši zināt ko

Varasiestādes Turkmenistānā noliedz, ka valstī kāds iedzīvotājs būtu inficējies ar jauno koronavīrusu. Tās arī cenšas panākt, lai šis jēdziens neparādās ne plašsaziņas līdzekļos. Tikmēr kaimiņvalstī Irānā no vīrusa izraisītām komplikācijām ir miruši 2 757 cilvēki, ziņo ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Iesniegti paziņojumi par 3 258 darbinieku plānoto atlaišanu no 19 uzņēmumiem

Marta izskaņā bezdarbnieku skaits valstī sasniedza 61 927 personas, turklāt martā bez darba esošo iedzīvotāju skaits audzis par 3 680.

Igaunijā apsver masveida analīzes vīrusa izplatības mazināšanai

Igaunijas valdība ir izvirzījusi mērķi veikt COVID-19 analīzes lielam iedzīvotāju skaitam, lai tā mēģinātu iegrožot infekcijas izplatību, atklājis Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Vairākus Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumus nodos Valsts vides dienestam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 30.martā izdevusi rīkojumu par vairāku Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumu nodošanu Valsts vides dienestam.

No 1.aprīļa Jūrmalā vairs nevar iebraukt tāpat vien, jāsamaksā divu eiro nodeva

Par caurlaidi var samaksāt arī pēc iebraukšanas pilsētā, tikai jāievēro, ka caurlaidei obligāti jābūt nopirktai tajā datumā, kad auto iebraucis Jūrmalā.

Valstis un uzņēmumi steidz izgatavot mākslīgās elpināšanas iekārtas

Valstu valdības un medicīnas iestādes pasaulē vēlas iegūt daudz mākslīgās elpināšanas iekārtu, ar kurām var glābt dzīvību smagos saslimšanas gadījumos ar COVID-19. Izraēlā šim nolūkam pat pielāgots raķešu ražošanas konveijers, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Izsludināta pieteikšanās uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu

Valsts kanceleja trešdien, 1.aprīlī, izsludinājusi atklātu konkursu uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu.

COVID-19 izplatība Baltijā. Latvijā – 446, Lietuvā – 581, Igaunijā – 779

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 446. Tikmēr Lietuvas mediji ziņo par 581 savas valsts iedzīvotāju, kas saslimis ar koronavīrusu.

Par Rīgas pilsētas izpilddirektora vietnieci ieceļ Ivetu Zalpēteri

Rīgas domes pagaidu administrācija otrdien, 31.martā, ārkārtas sēdē par izpilddirektora vietnieci nolēmusi iecelt Ivetu Zalpēteri.

ANO ģenerālsekretārs: COVID-19 ir lielākais pārbaudījums kopš Otrā pasaules kara

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs vērtējis, ka sociālās un ekonomiskās ietekmes ziņā jaunā koronavīrusa pandēmija pasaulē ir cilvēces lielākais pārbaudījums kopš Otrā pasaules kara.

Autovadītāju ievērībai: Vidzemē un Latgalē 1.aprīļa rītā vietām autoceļi apledo

Vidzemē un Latgalē ir nokrišņi lietus, slapja sniega veidā, tādēļ vietām apledojums apgrūtina braukšanu pa galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Ar COVID-19 inficējušies jau vismaz 26 medicīnas darbinieki

Speciālists skaidroja, ka slimība konstatēta vismaz 26 veselības aprūpes nozarē strādājošajiem, kuru vidū ir gan administratori, gan medmāsas un ārsti, gan arī šoferi.

Sociālie mediji dzēš dezinformāciju saturošus prezidentu ierakstus

Sociālie tīkli Facebook un Twitter ir pievērsušies cīņai pret dezinformācijas izplatīšanu saistībā ar nepārbaudītu preparātu izmantošanu COVID-19 ārstēšanā. Izdzēsti tikuši Brazīlijas un Venecuēlas prezidentu ieraksti, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem no 1.aprīļa jāievēro jaunas higiēnas prasības

Turpmāk sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā jānodrošina apmeklētājiem iespēja rokas nomazgāt ar siltu ūdeni un mazgāšanas līdzekli vai tās dezinficēt pirms ēdienreizes.

Lauksaimniecības produktu cenu līmenis pagājušajā gadā palielinājies par 1,5%

Lopkopības nozarē lielākais iepirkuma cenas palielinājums bija cūkgaļai – par 18,4%, sasniedzot 1 608,67 eiro par tonnu, kas ir augstākā cena kopš 2014.gada.

Igaunijā novēro kāpumu maksājumu saistību nepildīšanā

COVID-19 izplatības un ierobežojumu dēļ Igaunijas tautsaimniecībā ir saskatāmas maksājumu saistību nepildīšanas pazīmes, tā novērojis parādu atmaksas un finanšu risku pārvaldības uzņēmums Creditinfo Eesti, ziņo igauņu raidsabiedrība ERR.

Darbaspēka izmaksas Latvijā pērn krietni zemākas nekā ES un eirozonā vidēji

Saskaņā ar tiem zemākas nekā Latvijā darbaspēka izmaksas ekonomikā pērn bija vien Lietuvā, Rumānijā un Bulgārijā.

Dīkstāves pabalstu saņems arī autoratlīdzību saņēmēji, pašnodarbinātie un darbinieki mikrouzņēmumos

Valdībā līdz šim atbalstītais dīkstāves pabalstu regulējums attiecās uz to darba ņēmēju loku, kuru darba devēji maksājuši visus nodokļus.

Krievijā inficēšanās gadījumu skaits dienas laikā aug par 500

Krievijā strauji audzis inficēšanās temps ar COVID-19. Diennakts laikā līdz otrdienai, 31.martam, klāt nākuši 500 jauni slimības un astoņi nāves gadījumi, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!