Nedēļa Lietuvā. Ārzemēs dzimušie lietuvieši varēs saglabāt dubultpilsonību

Seimā aizvadītajā nedēļā apstiprināti grozījumi «Pilsonības likumā», kas paredz, ka ārzemēs dzimušie Lietuvas pilsoņi varēs saglabāt dubultpilsonību.

Līdz šim tie Lietuvas pilsoņi, kuri, piedzimstot citā valstī, saņēmuši attiecīgās valsts pilsonību, Lietuvas pilsonību varēja saglabāt tikai līdz 21 gada vecumam. Grozījumi paredz, ka dubultpilsonībai vecuma ierobežojuma nebūs.

Grozījumi vēl jāizsludina Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei (Dalia Grybauskaitė)

3 000 policistu Viļņā vajā aizturēto ar likumsargiem nozagtu automātu

Viļņā 19.novembra vakarā ap 3 000 policistu un helikopters iesaistīti operācijā, kuras mērķis bijis aizturēt vīrieti, kurš no policijas auto nozadzis Kalašņikova tipa triecienšauteni.

Lietuvā policistiem pēc 13.novembra traģiskajiem Parīzes notikumiem izdalīti automāti. Ceturtdien policija Viļņā aizturējusi vīrieti vārdā Igors Molotkovs, kurš, būdams saslēgts roku dzelžos, pamanījies policistiem nozagt tieši automātu un aizbēgt.

Pēc piecas stundas ilgiem meklēšanas darbiem vīrietis aizturēts pa ceļam uz mājām. Incidentā neviens nav cietis.

Aptauja: Lietuvieši nevēlas uzņemt bēgļus

Tikai katrs sestais lietuvietis atbalsta bēgļu uzņemšanu Lietuvā, bet 61,3% stingri nepiekrīt Lietuvas valdības lēmumam valstī uzņemt tūkstoš bēgļu.

Tirgus pētījumu centrs Sprinter Tyrimai, oktobra nogalē aptaujājot 1 011 respondentus, noskaidrojis, ka 72,7% respondentu vērtē, ka bēgļu uzņemšana nenāks Lietuvai par labu. Tikmēr 67,6% aptaujāto nosodoši vērtē ES bēgļu politiku kopumā.

Eiropas Komisija: Lietuvā ir reģionā zemākās gāzes cenas

Gan Lietuvas mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem pašreizējais gāzes tarifs ir zemākais salīdzinājumā ar citām reģiona valstīm, tā pētījumā par Eiropas Savienības gāzes tirgu secinājusi Eiropas Komisija.

Saskaņā ar pētījuma datiem 2015.gada otrajā ceturksnī gāzes cena Lietuvas mājsaimniecībām bijusi 0,045 EUR/kWh, Latvijā 0,0484 EUR/kWh, Igaunijā 0,0472 EUR/kWh, bet Polijā 0,0492 EUR/kWh.

Seims ievieš jaunu gāzes termināļa finansēšanas kārtību

Seims 17.novembrī apstiprinājis jaunu sašķidrinātās dabasgāzes termināļa finansēšanas kārtību.

Saskaņā ar līdzšinējo modeli patērētāji, kuri izlietoja maz gāzes, nemaksāja pietiekami, lai segtu dabasgāzes piegādes izmaksas. Jaunā kārtība paredz, ka likme par uzturēšanu un piegādi tiks aprēķināta pēc kopējā prognozētā maksimālā gāzes patēriņa.

Ref: 020/111.111.102.2940

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas