bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 19.11.2019 | Vārda dienas: Betija, Elizabete, Liza, Līze
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā: Aug nodokļi. Prezidenta pārmetumi Eiropai. Cīņa ar Seima priekšsēdētāju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima spīkers Saeima spīkers Viktors Pranckietis

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā valdība pieņēmusi vairākus lēmumus, kas paredz nodokļu sloga pieaugumu. Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) izteicis kritiku Eiropas Savienībai (ES) par paplašināšanās plāniem, bet Seimā notika spraigas cīņas ar parlamenta priekšsēdētāju.

Jauns nodoklis auto piesārņojumam

Lietuvas valdība atbalstījusi jauna nodokļa ieviešanu, kura mērķis ir mudināt cilvēkus iegādāties videi draudzīgākus auto un atjaunot novecojušo auto parku.

Lietuvas vides ministrs Ķestutis Mažeika (Kęstutis Mažeika) pārliecināts, ka tieši šāda nodokļa trūkums ir iemesls, kāpēc valstī ir daudz novecojušu un dabai nedraudzīgu spēkratu.

Ja parlaments atbalstīs šo priekšlikumu, jaunais nodoklis varētu stāties spēkā nākamgad. Nodoklis varētu variēt no pāris desmitiem līdz pat 1 400 eiro par katru auto reģistrācijas reizi.

Lemj par labu akcīzes nodokļa pieaugumam

Lietuvas valdība atbalstījusi priekšlikumu palielināt akcīzes nodokli stiprajam alkoholam, dīzeļdegvielai un tabakai, sākot no 2020.gada marta.

Lietuvas finanšu ministrs Viļus Šapoka (Vilius Šapoka) skaidro, ka akcīzes nodokļa pieaugums vērsts uz nodokļu celšanu nozarēm, kas ekonomiskajai izaugsmei nav tik nozīmīgas, kā arī veselīga dzīves veida atbalstīšanu.

Paredzēts, ka nodoklis tabakai pieaugs par 68% (no 58,6 eiro kilogramā uz 113,2 eiro kilogramā), alkoholam par 10,5%, bet benzīnam un dīzeļdegvielai par attiecīgi 7,2% un 44,6%.

Nausēda pauž vilšanos

Lietuvas prezidents Nausēda paudis vilšanos par to, ka ES līderi aizvadītajā nedēļā tā arī nav uzaicinājuši Ziemeļmaķedoniju un Albāniju uzsākt iestāšanās sarunas.

Nausēdas komentāri seko pēc tam, kad Brisele pārtrauca sarunas ar Rietumbalkāniem bez jebkādas vienošanās. Diplomāti ziņo, ka pret abu valstu uzaicināšanu iebilda Francija, bet Dānija un Nīderlande bija ar mieru aicināt tikai Ziemeļmaķedoniju, bet ne Albāniju.

Partizāna nomelnošanas lieta

Tiesa Klaipēdā lēmusi samazināt vietējās padomes loceklim Vjačeslavam Titovam (Viačeslav Titov) piespriesto sodu 12 000 eiro līdz 10 000 eiro.

Titovs tika sodīts par pretpadomju partizānu kustības līdere Ādolfa Ramanauska-Vanaga (Adolfas Ramanauskas-Vanagas) piemiņas aptraipīšanu. Maijā Klaipēdas apgabala tiesa Titovu atzina vainīgu mirušas personas nomelnošanā, naida kurināšanā un padomju režīma noziegumu noliegšanā.

Atbrīvošanās no Seima spīkera

Valdošā partija Lietuvas Zemnieku un zaļo savienība mēģinās noturēt otru balsojumu, lai atstādinātu Seima priekšsēdētāju Viktoru Pranckieti (Viktoras Pranckietis). Aizvadītājā nedēļā par labu tam nobalsoja 60 Seima deputāti.

Zemnieki un zaļie kā Seima spīkeri vēlas redzēt savas partijas priekšsēdētāju Ramūnu Karbausku (Ramunas Karbauskis), tomēr nav skaidrs, vai viņš labprātāk būtu spīkeris vai viņa vietnieks. Ar pašreizējo vice spīkeri Karbausks arī ir sanaidojies, jo Remigijs Žemaitaitis (Remigijus Žemaitaitis) atbalstīja ārkārtas plenārsēdes sasaukšanu, lai lemtu par Pranckieta atstādināšanu. Zemnieki un zaļie draud – Žemaitaitim jāpamet vice spīkera amats vai arī viņu atstādinās slēgtā balsojumā.


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: Budžets 2020. Latvijas kino izcilnieki. Ārstu neapmierinātība turpinās

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Budžets 2020, Strīdīgie grozījumi, Paziņojums, Lēmums, Cīņa, Lepnums.

Kā svinēt valsts svētkus dažādās Latvijas pilsētās? 18.novembra pasākumu apskats

Salūti, koncerti, skrējieni un citas aktivitātes Latvijas 101.dzimšanas dienā. Kas notiek dažādās Latvijas pilsētās valsts svētkos, vari izzināt, ielūkojoties BNN 18.novembra maršrutā, kas izvedīs cauri visai Latvijai – no Liepājas līdz par Rēzeknei.

Spiegu rokāde: Lietuva, Krievija un Norvēģija atbrīvo piecus notiesātos

Lietuva ir atbrīvojusi divus par spiegošanu notiesātus Krievijas pilsoņus. Tas noticis apmaiņā pret diviem lietuviešiem un vienu norvēģi, kuri turēti ieslodzījumā Krievijā.

Latvijā oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji.

Izvērtēs Z-torņu ekspertīzes atzinumus

Būvniecības valsts kontroles birojs sācis administratīvo procesu un savas kompetences ietvaros izvērtēs Pārdaugavā uzslieto Z-torņu sertificēto būvekspertu profesionālo darbību ekspertīzes jomā, tostarp ekspertīzes atzinumus pēc būtības.

Zviedru SEB akcijām ievērojams kritums, gaidot Baltijas naudas atmazgāšanas ziņas

Zviedrijas banku uzņēmuma SEB AB akcijas piedzīvojušas lielāko vērtības kritumu kopš 2009.gada saistībā ar topošu Zviedrijas sabiedriskā medija raidījumu par naudas atmazgāšanu Baltijā, kur tiks minēts bankas vārds, ziņo Bloomberg.

Bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6%

Šī gada 3.ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 6,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

PTAC piemēro 50 000 eiro sodu Latvijas Hipotēkai

PTAC piemērojis soda naudu 50 000 eiro apmērā SIA Latvijas Hipotēka, kā arī uzlikusi pienākumu izbeigt lēmumā aprakstītās reversās nomas pakalpojuma piedāvāšanu patērētājiem.

MH17 izmeklētāji nosauc Putina tuvu līdzgaitnieku, Krievija apšauba pierādījumus

Avioreisa nr. MH17 notriešanas izmeklētāji publiskojuši pārtvertu tālruņa sarunu ierakstus, tostarp tādu, kur tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitnieks sarunājas ar notriekšanā apsūdzētiem separātistiem Ukrainā.

Saeima paredz pašvaldību līdzdalību skolēnu ēdināšanā

Grozījumi noteic pienākumu pilsētu un novadu pašvaldībām no sava budžeta piedalīties ēdināšanas izmaksu segšanā tiem izglītojamajiem, kuri tās administratīvajā teritorijā mācās 1.–4.klasē.

Zviedrija atsakās no Austrālijas, Kanādas vērtspapīriem klimata piesārņojuma dēļ

Zviedrijas centrālā banka paziņojusi par tādu ienesīgu vērtspapīru pārdošanu, kas saistīti ar ieguldījumiem Austrālijā un Kanādas naftas ieguves provincē Albertā, jo Riksbank skatījumā abu valstu siltumnīcefekta gāzu izplūdes ir pārāk lielas.

Volstrītu nomāc neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

Eiropas akciju tirgi demonstrējuši kritumu pēc tam, kad oficiāli dati apstiprināja ziņas par vāju eirozonas izaugsmi, savukārt neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām nomāca akciju cenas Volstrītā.

Cenšoties veicināt partiju neatkarību, lemts vairākkārt palielināt valsts atbalstu tām

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi arī strīdīgos grozījumus Politisko organizāciju finansēšanas likumā, būtiski palielinot valsts finansējumu partijām.

Vācijā vairumam iedzīvotāju atcels Austrumvācijas atbalsta nodokli

Vācijā kopš 1991.gada pastāvējis solidaritātes nodoklis, kas bijis jāmaksā valsts rietumu daļas iedzīvotājiem, lai atbalstītu kādreiz komunistisko Austrumvāciju. Valdība nolēmusi būtiski samazināt tā iekasēšanu no 2021.gada.

Nedēļas nogalē, kā arī nākamās nedēļas sākumā būs silts

Piektdien, 15.novembrī, debesis lielākoties aizklās mākoņi un valsts teritoriju no dienvidaustrumiem šķērsos nokrišņu zona – austrumos, sākot ar pēcpusdienu, arī centrālajos un rietumu rajonos, līs.

Klātesot 57 deputātiem, Saeima pieņem 2020.gada budžetu desmit miljardu apmērā

Sēde noslēgusies plkst. 21.20 un tajā piedalījās tikai 57 parlamentārieši, opozīcijai neesot klāt.

Lietuva papildu naudas meklējumos. Nekustamā īpašuma nodokli cer attiecināt uz īpašumiem no 150 000 eiro

Lietuvai meklējot papildu ieņēmumus laikā, kad valsts rēķinās ar lēnāku ekonomikas izaugsmi, Seims ir sākotnēji apstiprinājis izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanā. Šobrīd nodoklis ir jāmaksā par īpašumiem, kuru vērtība ir virs 220 000 eiro, turpmāk šis slieksnis plānots 150 000 eiro apmērā.

Saeima plāno debatēt par budžetu teju līdz pusnaktij

Saeima lēmusi, ka budžeta izskatīšanai veltītās ārkārtas sēdes otrā diena noslēgsies plkst. 23.30.

Saeima piekrīt līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas

Saeimas vairākums atbalstīja nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK priekšlikumu līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas pašreizējā līmenī.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Gada izteiksmē IKP trešajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati.

Igaunijā notiesā slēpošanas treneri par dopinga skandālu

Tiesa Igaunijā atzinusi bijušo slēpošanas valstsvienības treneri Mati Alaveru dopinga lietošanas organizēšanā, vainīgajam piespriežot probācijas uzraudzību.

Latvijas tūristu mītnēs pirmajos deviņos gada mēnešos uzņemti 2,27 miljoni viesu

Latvijas tūristu mītnēs 2019.gada 3.ceturksnī apkalpoti 1,03 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 0,5% vairāk nekā pērn šajā laika posmā.

Saeima valsts izmaksāto uzturlīdzekļu apmēru atsaista no minimālās algas

Saeima ceturtdien, 14.novembrī,  galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, nosakot uzturlīdzekļu atsaisti no minimālās mēneša darba algas.

CVK ļauj sākt parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanas rosināšanai

Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 14.novembrī, reģistrēja inicatīvas grupas – biedrību Varu Latvijas Tautai un politisko partiju Centra partija – parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13.Saeimas atsaukšanu.

KNAB kārtējo reizi soda VID amatpersonas par nelikumīgu informācijas iegūšanu

KNAB kārtējo reizi sodījis Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, kuras pieķertas nelikumīgā informācijas iegūšanā no sistēmām.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!