Nedēļa Lietuvā. Banku uzraugs nedomā, ka ABLV grūtības skars Lietuvu

Lietuvas finanšu sistēmu neskars smagās finanšu grūtības, ar kādām saskārusies viena no lielākajām Latvijas komercbankām, ABLV Bank, tā pagājušās nedēļas izskaņā vērtējušas Lietuvas Bankas amatpersonas un Lietuvas Banku Apvienība.

 

Kā skaidrojis Vītauts Valvonis (Vytautas Valvonis), kurš vada centrālās bankas Pārraudzības dienestu, Lietuvas finanšu sistēma pēdējos gados ir kļuvusi ļoti neatkarīga.

 

ASV aiztur bēguļojošu lietuviešu tiesnesi

Bijusī Lietuvas tiesnese un Seima deputāte Neringa Venckiene (Neringa Venckienė), aizturēta Čikāgā, Amerikas Savienotajās Valstīs, kā ASV to lūgušas Lietuvas varasiestādes saistībā ar viņas atteikšanos pildīt tiesas rīkojumu un atdot savu māsasmeitu tās mātei.

 

Lietuvas Ģenerālprokuratūra un Ārlietu ministrija ceturtdien, 22.februārī, pavēstīja, ka ir uzsākta aizdomās turētās izdošana Lietuvai.

 

Kauņa apņēmusies piesaistīt Samsung

Lietuvas otrā lielākā pilsēta Kauņa iecerējusi ieguldīt izbijušā aviācijas rūpnīcā piecus miljonus eiro, lai tajā izvietotu «Aleksoto Jaunrades parku». Kā ziņo laikraksts Kauno Diena, viens no ieguldījumu mērķiem ir piesaistīt novatorisko uzņēmumu parkam Dienvidkorejiešu datortehnoloģiju milzi Samsung.

 

Varasiestādes nepietiekami izmantojot pretkorupcijas rīkus

Prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) norādījusi, ka Lietuvas nemainīgā pozīcija starptautiskās caurskatāmas politikas organizācijas Transparency International «Korupcijas Uztveres indeksā» apliecina, ka iestādes nepietiekami lieto pieejamās iespējas cīņā ar korupciju.

 

Jaunākajā indeksā, ko Transparency International laida klajā trešdien, 21.februārī, Lietuva 180 valstu konkurencē tāpat kā 2017.gadā ierindota 38.vietā. No Baltijas valstīm zemāk par Lietuvu indeksā ierindota Latvija.

 

Valdība atļauj notriekt radiovadāmus lidaparātus virs militāriem objektiem

Lietuvas valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja likumu grozījumus, kas paredz atļaut šaut pa radiovadāmiem bezpilota lidaparātiem, sauktiem arī par «droniem», ja tie bez atļaujas lido virs militāriem objektiem. Grozījumi, par kuriem vēl lems Seims, arī paredz tiesībsargājošām iestādēm pilnvaras aizturēt un uzsākt kriminālvajāšanu pret personām, kuras nelikumīgi filmē vai fotografē militārus objektus.

 

Ref: 111.111.111.5687

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas