Nedēļa Lietuvā: Bloķē interneta TV vietnes, atbalsts banku aktīvu nodoklim, augstskola ukraiņiem no Donbasa

Aizvadītās nedēļas Lietuvas zīmīgākie notikumi bijuši premjera atbalsts komercbanku aktīvu aplikšanai ar nodokli, piekļuves liegšana deviņām interneta televīzijas vietnēm un finansējums Ukrainas karadarbības zonas iedzīvotāju studijām Lietuvā.

Iespēja studēt ukraiņiem no karadarbības zonas

Lietuvas valdība palīdzēs četriem ukraiņiem no karadarbības skartajiem Ukrainas austrumu apgabaliem ar finansējumu mācībām Lietuvas universitātēs, tā piektdien, 27.septembrī, pavēstījusi Lietuvas Izglītības, zinātnes un sporta ministrija. Jau šobrīd uz valsts finansējumu studijām pēc vidējās izglītības pabeigšanas Lietuvā var pieteikties līdz 15 Ukrainas pilsoņi.

Likumdevēju zvērestus dod jaunievēlētie deputāti

Pēc septembrī notikušām Lietuvas Seima papildvēlēšanām ceturtdien, 26.septembrī amata zvērestus devuši trīs jauni deputāti, kuri uzvarējuši attiecīgi trīs vēlēšanu apgabalos. Divas deputātes pārstāv opozīcijā strādājošo nacionālkonservatīvo spēku Tēvzemes savienība – Lietuvas Kristīgos demokrātus, vienu mandātu izcīnījis sociāldemokrāts Ļuds Jonaits (Liudas Jonaitis). Papildvēlēšanas bija jārīko, jo trīs līdzšinējie Seima deputāti šopavasar ievēlēti Eiropas Parlamentā.

Viļņas mērs lūdz Baltkrievijai tiešu piekļuvi AES novērojumu datiem

Viļņas mērs Remigijs Šimašus (Remigijus Šimašius) pavēstījis, ka ir lūdzis Baltkrievijas vēstniekam iespēju tiešā veidā piekļūt vides novērojumu datiem no Astravjecas atomelektrostacijas (AES), kas top Baltkrievijā 50 kilometru attālumā no Lietuvas galvaspilsētas.

Starp Viļņu un Minsku pastāv sadarbības līgums tomēr abu kaimiņvalstu galvaspilsētas šobrīd faktiski nesadarbojas, sacījis Viļņas mērs.

Valdībā apspriesta banku aktīvu nodokļa ieviešana

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvenelis (Saulius Skvernelis) aizvadītajā nedēļā paziņojis, ka viņa vadītā valdība principiāli atbalsta virzīšanos uz komercbanku aktīvu aplikšanu ar nodokļiem.

Priekšlikumu iesniegusi šovasar koalīcijā uzņemtā Lietuvas Poļu vēlēšanu akcija – Kristīgo ģimeņu savienība ar aprēķinu, ka nodokļa ieviešana valsts kasei dotu papildus aptuveni 100 miljonus eiro. Priekšlikuma autori norādījuši, ka līdzīgs nodoklis jau pastāv Zviedrijā, Francijā, Ungārijā, Lielbritānijā un Portugālē.

Vēršas pret deviņām interneta televīzijas vietnēm

Lietuvas Radio un televīzijas komisija trešdien, 25.septembrī, nolēmusi liegt piekļuvi deviņām interneta vietnēm, kuras pārraida televīzijas kanālu saturu, kas, lielākoties, ir no Krievijas.

Skatītājiem Lietuvā vairs nebūs iespējas skatīties televīziju šajās vietnēs: www.online-television.net, www.pr2pr.net, www.trefoil.tv, www.sunduk-tv.com, www.sunduk.tv, www.videomore.ru, www.viaway.com, www.rus24.tv un www.lapti.tv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas