bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 09.04.2020 | Vārda dienas: Alla, Valērija, Žubīte
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā: Dienestā iesauks jaunākus, attīstīs Klaipēdas ostu, mazumtirdzniecības nodoklis kavēsies

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Lietuva, Klaipēdas ostra, iesaukums, nodokļi

Lietuvas karavīri

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija iesaukuma vecuma pazemināšana nacionālā militārā dienestā, Klaipēdas ostas attīstības plāna apstiprināšana un mazumtirdzniecības nodokļa ieviešanas atlikšana.

Dienestā dosies jaunāki

Lietuvas parlaments aizvadītajā nedēļā pazeminājis vecuma grupu, kādā vīriešu dzimuma iedzīvotāji tiek iesaukti obligātajā militārajā dienestā. Līdz šim dienestā bija jādodas vecumā no 19 līdz 26, bet turpmāk – vecumā no 18 līdz 23 gadiem. Seims arī nolēmis liegt brīvprātīgiem karavīriem ieņemt vietas Seimā un pašvaldību domēs. Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis (Raimundas Karoblis) skaidrojis, ka iesaukuma vecuma grozīšana veikta, lai nodrošinātu, ka militārā dienesta ietekme uz iesaucamo civiliedzīvotāju dzīvi atstāj iespējami mazu negatīvu iespaidu.

Valdībā apstiprina Klaipēdas ostas vispārējo attīstības plānu

Lietuvas valdība trešdien, 11.decembrī, apstiprinājusi vispārējo attīstības plānu valstī vadošajai Klaipēdas ostai. Plānā nosprausti stratēģiskie virzieni, kādos ostai attīstīties nākamos 25 gadus, un arī konkrēti risinājumi nākamajiem 15 gadiem. Plāna mērķis ir palīdzēt ostai saglabāt konkurētspēju, bez kavēšanās reaģēt uz pārmaiņām tirgū un būvēt vajadzīgo infrastruktūru, tā paziņojumā presei vēstīja valdības pārstāvji. Lietuvas satiksmes ministrs Jaroslavs Narkevičs (Jaroslav Narkevič) valdības sēdē norādījis, ka plāns ir nepieciešams, lai osta spētu attīstīties un konkurēt ar kaimiņos esošajām ostām.

Jauno mazumtirdzniecības nodokli janvārī vēl neieviesīs

Lietuvā valdošās Zemnieku un zaļo savienības līderis Ramūns Karbausks (Ramūnas Karbauskis) atzinis, ka janvārī netiks ieviests plānotais apgrozījuma nodoklis lieliem mazumtridzniecības uzņēmumiem, kā tas bijis plānots iepriekš.

Otrdien, 10.decembrī, Karbausks sacījis, ka attiecīgos likuma grozījumus nebūs iespējams pieņemt pietiekami ātri, lai nodoklis tiktu ieviests no 1.janvāra.

Pasaules medijos no nāk Viļņas lidostas Ziemassvētku eglīte

Viļņas lidostas darbinieki raduši neparastu veidu, kā atgādināt pasažieriem, kādus priekšmetus nav atļauts ņemt līdzi lidmašīnā. Lidostā izveidota eglei līdzīga instalācija, kas sastāv no šķērēm, nažiem, rotaļu šaujamieročiem un citiem priekšmetiem, kuri tikuši iepriekš konfiscēti. Pusotru metru augstais veidojums, kas uzsliets lidostas izlidošanas zonā, piesaistījis gan ārvalstu ziņu aģentūru, gan Rietumu lielo mediju uzmanību.

Nausēda neapmierināts ar nākamā ES budžeta piedāvājumu

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) ceturtdien, 12.decembrī, iesniedzis Eiropas Savienības (ES) budžeta un pārvaldes komisāram Johannesam Hānam (Johannes Hahn) Lietuvas pozīciju par ES piedāvāto daudzgadu budžetu. Viļņa tajā iestājas pret priekšlikumu samazināt kohēzijas politikas finansējumu par 27%. Kritizēts arī piedāvājums lauksaimniecības tiešmaksājumiem. Saskaņā ar ES budžeta priekšlikumu lietuviešu zemkopji par hektāru aramzemes saņemtu ne vairs 181 eiro, kā pašlaik, bet 204 eiro. Lietuva ir neapmierināta ar to, ka piedāvātais tiešmaksājumu apjoms joprojām būtu zemāks par ES vidējo rādītāju, kas šobrīd ir 266 eiro.


Pievienot komentāru

Pasaulē ar COVID-19 saslimušo skaits pārsniedz 1,5 miljonus

Pasaulē jaunā koronavīrusa saslimšanas gadījumu skaits ir pārsniedzis 1,5 miljonus, bet atveseļojušies ir 329 tūkstoši cilvēku. Lielākā mirstība no slimības ir Itālijā, bet lielākais saslimušo skaits ir ASV, ziņo vācu raidorganizācija DW un ASV Džona Hopkinsa Universitāte.

Atgādinājums: Lieldienu brīvdienās nekādas ciemošanās

Svinības vai ciemošanās pie radiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti.

Lietuvas uzņēmēji karantīnā: Latvijas atbalsts biznesam bijis straujāks

Lietuva ir pagarinājusi valstī spēkā esošo karantīnu līdz 27.aprīlim. Kamēr epidemiologi brīdina par COVID-19 uzliesmojuma augstāko punktu, uzņēmēji pēc jau aizvadītajām karantīnas nedēļām lūdz iespēju atvērt uzņēmumus un salīdzina Viļņas lēmumus ekonomikas ierobežošanā un atbalstā ar tiem, kas pieņemti Rīgā.

Aprīlī bezdarbnieku skaits Latvijā pieaudzis par 4 415

Patlaban NVA ir reģistrētas 17 923 brīvas vakances. Lai gan aprīlī parādījusies 1 061 jauna vakance, kopš 1.aprīļa, kad NVA bija reģistrēta 26 971 vakance, novērojams kritums par 9 048 aģentūrā pieejamām darbavietām.

Lauksaimniecības atbalstam novirzīs 45,5 miljonus eiro

No plānotā atbalsta 35,5 miljonus eiro paredzēts novirzīt kā atbalstu primārajiem lauksaimniecības ražotājiem, lauksaimniecības un pārtikas pārstrādes uzņēmumiem.

Latvijā mājokļu cenu kāpums ceturtajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Straujāks mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Luksemburgā, Slovākijā un Horvātijā, bet Polijā pieaugums bijis identisks kā Latvijā. Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,5%, bet Igaunijā – par 8,2%.

Igaunija meklē iespējas izstāties no ES CO2 tirdzniecības programmas

Igaunijas valdībā dots uzdevums vides ministram Renē Kokam noskaidrot, vai Igaunija var izstāties no ES sistēmas, kur dalībvalstis tirgojas siltumnīcefekta gāzu emisijām. ES komentējusi, ka tas nav iespējams, ziņo raidorganizācija ERR.

CSDD ļauj autoskolām organizēt teorijas apmācības tiešsaistē

Apmācībām jānotiek tiešsaistes režīmā, pasniedzējam atrodoties mācību telpā, kurā ir izsniegta mācību karte un reģistrēta attiecīgā mācību grupa.

Pirmās instances tiesa noraida Ušakova sūdzību par atstādināšanu no Rīgas mēra amata, atzīstot vairākus pārkāpumus

Tiesa vērsa uzmanību, ka domes priekšsēdētājs kā iestādes vadītājs kopumā ir atbildīgs par pašvaldības darba tiesiskumu, kas aptver arī pašvaldībai piederošās kapitālsabiedrības pārvaldību.

Latvijā gada inflācija martā bijusi 1,4%

Salīdzinot ar 2015.gadu, patēriņa cenas 2020.gada martā bija par 9,7% augstākas. Precēm cenas pieauga par 8%, bet pakalpojumiem – par 14%.

Lietuvā ļauj valdībai regulēt cenas

Lietuvas Seima deputātu vairākums ir atbalstījis tiesību akta grozījumu projektu, kas paredz atļaut valdībai noteikt pirmās nepieciešamības preču cenas, kamēr valstī ir spēkā karantīna, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

BNN SKAIDRO | Aplokšņu algas – viens no galvenajiem iemesliem nepiešķirt dīkstāves pabalstu

Arī «ēnu ekonomikas cilvēki» ir jāatbalsta, arī viņiem vajag iztikas līdzekļus un arī viņiem ir ģimenes.

ES valstis nespēj vienoties par kopīgu aizņemšanos finanšu tirgos

ES finanšu ministri aizvadījuši 15 stundas ilgas sarunas par vēlamo ceļu kā valstīm un blokam kopumā atgūties no ekonomiskā satricinājuma, ko radījis COVID-19. Valstis pagaidām nav atradušas kopsaucēju, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Pret Lembergu uzsākts kriminālprocess par neslavas celšanu

Kā iesniegumā Valsts policijai norāda Kristovskis, smagos noziegumos apsūdzētās augstās valsts amatpersonas Lemberga melīgiem izdomājumiem, ar kuriem viņš publiski ceļ neslavu Kristovskim, ir salīdzinoši gara vēsture.

Kariņš: Šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti

Šajā krīzē esam ļoti labi situēti finansiāli, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Uhaņā pirmoreiz kopš janvāra atceļ karantīnu

Ķīnas pilsētā Uhaņā, kur aizsākās jaunā koronavīrusa pandēmija, ir atcelta karantīna. Tas noticis pirmoreiz kopš 23.janvāra.

Pieejamais atbalsts COVID-19 krīzes ierobežošanai sasniedzis četrus miljardus

«Līdzekļu pietiek, lai varētu atbalstīt ekonomiku krīzes pārvarēšanai un stimulētu ekonomiku pēc krīzes,» uzsvēra finanšu ministrs.

Somija pastiprinās robežkontroli ar Zviedriju, Norvēģiju

Somija ir izziņojusi stingrus robežšķērsošanas ierobežojumus ar kaimiņvalstīm Zviedriju un Norvēģiju, kur COVID-19 uzliesmojums ir plašāks nekā Somijā.

Valdība atbalsta Zvidriņas sodīšanu ar atbrīvošanu no VZD ģenerāldirektores amata

Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai Valsts zemes dienesta ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Austrālijā attaisno par pedofiliju notiesātu kardinālu

Tiesa Austrālijā ir attaisnojusi katoļu baznīcas kardinālu Džordžu Pelu, kurš pērn kļuva par augstāko katoļu amatpersonu, kura atzīta par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vēl 2 000 skolēniem trūkst attālinātajam mācībām nepieciešamās viedierīces

Vēl ir 2 000 skolēni, kuriem trūkst attālinātajam mācību procesam nepieciešamās viedierīces, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Igaunijas valdībā nesaskaņas par taupības ieviešanu ekonomikas atbalstam

Vai valstij ir «jāsavelk josta», lai palīdzētu ekonomikai atgūties? Igaunijas valdībā pārstāvētajām partijām ir kardināli pretēji viedokļi, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

KP pērn saņēmusi 75 iesniegumus par konkurences kropļojumiem

Vienlaikus 2019.gads ir zīmīgs ar to, ka pēc vairāku gadu diskusijām KP beidzot ir izcīnījusi efektīvākus rīkus cīņai pret publisku personu radītiem konkurences neitralitātes pārkāpumiem.

IZM apsver domu centralizētos eksāmenus neatcelt

Ja ārkārtējo situāciju pagarinās vēl uz mēnesi, pastāv iespējas, ka profesionālo skolu kvalifikācijas eksāmeni un centralizētie eksāmeni varētu notikt – ievērojot visus drošības pasākumus.

Top 5 Video

    Jaunākie komentāri


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!