Nedēļa Lietuvā. Grībauskaite atbalsta brīvo tirdzniecību ar ASV

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) aizvadītajā nedēļā tikšanās reizē ar Eiropas Savienības tirdzniecības komisāri Sesīliju Malmstrēmu (Cecilia Malmström) paudusi Lietuvas atbalstu pretrunīgi vērtētajam brīvās tirdzniecības režīmam ar Amerikas Savienotajām Valstīm.

Kaut arī uztura speciālisti brīdina, ka šāda līguma noslēgšana varētu kaitēt pārtikas kvalitātei Eiropas Savienībā, prezidente tikšanās reizē norādījusi, ka «Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības» līguma noslēgšana ir būtiska Lietuvai un visai Eiropas Savienībai. Minētas arī aplēses, ka, līgumam stājoties spēkā, Lietuvas iekšzemes kopprodukts pieaugtu par 1,6%, bet eksporta apjoms – par 17%

Vēstniecībā Kijevā aizvada NATO valstu vēstnieku sanāksmi

Lietuvas vēstniecības Ukrainā telpās 27.aprīlī notikusi NATO dalībvalstu vēstnieku sanāksme. Tās laikā apspriestas dalībvalstu pozīcijas, gatavojoties militārās alianses galotņu sanāksmei Varšavā, partnerība starp NATO un Ukrainu, kā arī citi būtiski jautājumi.

Arheologi Baltijas jūrā meklē prezidenta kuģi

Klaipēdas Universitātes pētnieki aizvadītajā nedēļā uzsākuši darbus Baltijas jūrā, lai atrastu kuģi «Prezidentas Smetona», ko pirms Otrā Pasaules kara izmantoja Lietuvas ilggadējais prezidents Antans Smetona (Antanas Smetona).

Lietuviešu zinātnieku nominē Eiropas Gada izgudrotāja balvai

Lietuviešu zinātnieks Armīns Ragausks (Arminas Ragauskas) kļuvis par pirmo lietuvieti, kurš nominēts apbalvojumam Eiropas Gada izgudrotājs.

Kopā ar kolēģiem Ģediminu Daubari (Gediminas Daubaris) un Algi Džiugu (Algis Džiugas) viņš patentējis galvas spiediena mērīšanas metodi un ierīci, ko izmanto, piemēram, ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA), lai novērotu ilgstošu lidojumu ietekmi uz astronautu veselību.

Sociāldemokrāti atmet domu par dubultpilsonības referendumu

Lietuvas premjerministra pārstāvētā Sociāldemokrātu partija nolēmusi atteikties no priekšlikuma valstī sasaukt referendumu par dubultpilsonību, ko tā iepriekš ierosināja sarīkot reizē ar Seima vēlēšanām 2016.gada oktobrī.

«Uzskatām, ka priekšlikums nav īstenojams un referendums, visticamāk, nenotiktu,» tā partijas nostājas maiņu skaidrojas Seima priekšsēdētājas vietnieks Ģedimins Kirkils (Gediminas Kirkilas).

Ref: 020/111.111.103.3435

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas