Nedēļa Lietuvā. Grībauskaite piedalās kodoldrošības sanāksmē ASV

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) aizvadītajā nedēļā Vašingtonā līdz ar 52 citu valstu pārstāvjiem piedalījusies Kodoldrošības galotņu sanāksmē.

ASV prezidenta Baraka Obamas (Barack Obama) rīkotajā galotņu sanāksmē sarunu uzsvars bijis uz kodolterorisma draudiem. Lietuvas prezidente sarunās uzsvērusi, ka modrai par kodolterorisma draudiem jābūt katrai valstij.

Prezidente vērsusi kolēģu uzmanību arī uz nedrošām atomelektrostacijām, kā piemēru minot Baltkrievijā topošo Astravjecas AES.

Eiropas Komisija apsver finanšu atbalstu Lietuvas piensaimniekiem

Eiropas Komisija varētu sniegt papildu finansiālu atbalstu piena ražotājiem Lietuvā un citās Eiropas Savienības valstīs, kur piena saimniedcības saskaras ar ļoti zemu piena iepirkuma cenu, tā aizvadītajā nedēļa izteicies ES lauksaimniecības komisārs Fils Hogans (Phil Hogan).

Mazumtirdzniecības apjoms kāpj par 7%

Mazumtirdzniecības apjoms Lietuvā gada salīdzinājumā februārī kāpis par 6,8%, sasniedzot 1 315 miljardus eiro. Šajā aprēķinā nav iekļauta automobiļu nozare un pārtikas un dzērienu tirdzniecība, kur gan arī novērots straujš mazumtirdzniecības apjoma pieaugums.

Prokurori lūdz Eiroparlamentu atņemt imunitāti lietuvietim

Lietuvas prokurori pagājušajā nedēļā lūguši Eiropas Parlamentu atņemt tiesisko imunitāti Lietuvas eiroparlamentārietim un partijas Kārtība un taisnīgums līderim Rolandam Paksam (Rolandas Paksas).

Lietuvas korupcijas apkarošanas iestāde – Īpašais Izmeklēšanas dienests – Paksu nopratinājusi kā īpašo liecinieku saistībā ar kādu ietekmes tirgošanas lietu.

Iekšlietu ministra amatam piedāvā Gili

Lietuvas valdības vadītājs Aļģirds Butkevičs (Algirdas Butkevičius) aizvadītajā nedēļā ticies ar Seima deputātu Povilu Gili (Povilas Gylys), kura kandidatūru partija Kārtība un taisnīgums piedāvājusi iekšlietu ministra amatam.

BNN jau vēstīja, ka nedēļu iepriekš Butkevičam atlūgumu iesniedza līdzšinējais iekšlietu ministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis).
Ref: 020/111.111.103.3369

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas