bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 21.07.2019 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā. Revolut draud pārbaude, ministrs satiek Zelenski, rosina iegrožot mediju īpašniekus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis

Pagājušā nedēļā Lietuvas valdības vadītājs aicinājis atkārtoti pārbaudīt digitālo banku Revolut, savukārt ārlietu ministrs Kijevā ticies ar jaunievēlēto Ukrainas prezidentu. Nedēļas notikums Lietuvas likumdošanā un mediju politikā ir rosinājums nošķirt medijus no alkohola un tabakas uzņēmumu īpašniekiem.

FINANSES: Skvernelis vēlas atkārtotu Revolut pārbaudi

Aizvadītajā nedēļa Lietuvas premjerministrs un prezidenta amata kandidāts Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) norādījis, ka ir vajadzīga atkārtota pārbaude, lai noteiktu, vai britu kapitāla uzņēmuma Revolut darbība atbilst Lietuvas nacionālām interesēm. Revolut ir Lielbritānijā reģistrēts jaunuzņēmums, kur Lietuvas meitasuzņēmums ir saņēmis valsts licenci, lai veidotu specializētu banku, kura darbojas digitālajā vidē.

Arī Lietuvas Seimā Budžeta un finanšu komitejas priekšsēdētājs Stasis Jakeļūns (Stasys Jakeliūnas) ir līdzīgās domās, jo kopš licences piešķiršanas pirms vairākiem mēnešiem esot radušies jauni apstākļi, kas prasot kliedēt šaubas par uzņēmuma biznesa modeli, naudas atmazgāšanas novēršanas iespējām un saiknēm ar Krieviju.

DIPLOMĀTIJA: Ārlietu ministrs tiekas ar jaunievēlēto Ukrainas prezidentu

Ceturtdien, 25.aprīlī, Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevčs (Linas Linkevičius) devies vizītē uz Kijevu, lai klātienē apsveiktu Volodomiru Zelenski, kurš vien četras dienas iepriekš uzvarējis Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā.

Kijevā Lietuvas vadošais diplomāts ticies arī ar aizejošo Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, premjerministru Volodimiru Groismanu, ārlietu ministru Pavlo Klimkinu, kā arī ar Ukrainā strādājošiem lietuviešiem.

LIKUMDOŠANA: Vēlas liegt tabakas, alkohola uzņēmumiem vadīt medijus

Lietuvas Seima deputāts Vītauts Baks (Vytautas Bakas) aizvadītajā nedēļā rosinājis papildināt sarakstu, kur minētas fiziskas un juridiskas personas, kam liegts «būt plašsaziņas informācijas producentiem un izplatītājiem». Sarakstā šobrīd ir valsts un pašvaldību iestādes un aģentūras, bankas un politiskās partijas.

Deputāts Baks uzskata, ka sarakstam būtu jāpievieno arī fiziskas un juridiskas personas, kuras iesaistītas alkoholisko dzērienu vai tabakas ražošanā vai tirdzniecībā, kā arī to īpašnieku un dibinātāju izveidotas juridiskas personas. Ja priekšlikums tiks pieņemts, tad ietekmīgai Lietuvas uzņēmumu grupai MG Baltic tiks liegts būt veselu piecu televīzijas kanālu īpašniecei.

VESELĪBA: Strauji aug masaliņu gadījumu skaits

Lietuvā kopš 2019.gada sākuma ir konstatēti ap 530 masaliņu saslimšanas gadījumi, tā liecina Lietuvas Nacionālā Sabiedrības veselības centra dati, kas publicēti ceturtdien, 25.aprīlī.

Starp inficētajiem pacientiem ir 130 bērni. Infekcija izplatījusies ļoti strauji, jo iepriekš, visā 2018.gadā Lietuvā tika konstatēti tikai ap 30 masaliņu gadījumi.

Veselības apdrošināšanas fonds pirks zāles AIDS slimniekiem cietumos

Trešdien, 24.aprīlī, Lietuvas valdība paziņojusi, ka gaidāma atļaujas piešķiršana Nacionālajam Veselības apdrošināšanas fondam iegādāties medikamentus ieslodzītajiem, kuri sirgst ar bīstamām slimībām, kuras iespējams nodot arī apkārtējiem cilvēkiem.


Pievienot komentāru

Starp pārkāpumiem Muižnieka vēlēšanās uzsver dalībnieku skaita neprecizitātes

IKVD veiktās pārbaudes ziņojumā par konstatētajiem pārkāpumiem LU rektora vēlēšanās lielāks akcents tiek likts uz neprecizitātēm par reģistrēto dalībnieku skaitu pirms un pēc vēlēšanām.

Latvijai starp Baltijas valstīm pirmajā ceturksnī lielākais budžeta deficīts

Latvijā pirmajā ceturksnī vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret IKP bijis lielāks nekā ES vidēji, liecina ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati, kas apkopoti par 22 ES dalībvalstīm.

Augstākā tiesa negroza lēmumu neizmaksāt pensiju personai, kura nedzīvo Latvijā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments lēmis negrozīt tiesas spriedumu, ar kuru atteikts piešķirt vecuma pensiju tādēļ, ka viņa nedzīvo Latvijā.

Rīgas satiksmes padomi vadīs Normunds Narvaišs

Par Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāju piektdien, 19.jūlijā, ievēlēts Normunds Narvaišs, bet viņa vietnieks būs Ainārs Ozols, informē uzņēmumā.

Ušakovs samaksā tiesas piespriesto sodu – Ķirsis atgūst 1 000 eiro

Šī gada jūnijā spēkā stājies bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam nelabvēlīgais tiesas spriedums strīdā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija godu un cieņu aizskaroši, liecina publiski pieejamā informācija.

Igauņu jaunuzņēmums Transferwise piesaista Netflix finanšu direktoru

Igauņu uzņēmēju dibinātais finanšu pakalpojumu jaunuzņēmums Transferwise tā vadībai piesaistījis speciālistu, kurš iepriekš bijis finanšu direktors amerikāņu kinofilmu un televīzijas seriālu straumēšanas pakalpojumā Netflix.

Bērziņa karjeras līkloči. No Kuģniecības afērām uz silto krēslu LDz valdē

Kas īsti slēpjas aiz Latvijas dzelzceļa šefa «nevainojamās» reputācijas?

Aizdomas par kukuļņemšanu – KNAB aizturējis Dobeles pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju

KNAB aizdomās par kukuļņemšanu no būvfirmas īpašnieka Madara Radžeļa aizturējis Dobeles novada pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju Lailu Šereiko.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 0,4%

Salīdzinot ar maiju, 2019.gada jūnijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4%, liecina CSP dati.

Tēva krēslā – pēc LU kukuļu skandāla Skonto grupa vadību uzņemas Rāvja dēls

Skonto grupas uzņēmumu vadību pārņēmis Rihards Rāvis. Tāpat viņš kļuvis arī par grupas uzņēmumu kapitāla daļu turētāju.

Nausēda grib, lai Baltijas elektrotīklu sinhronizāciju atbild īpašs ES koordinators

Lietuvas prezidents ierosinājis iecelt īpašu Eiropas Savienības koordinatoru, kas rūpētos par Baltijas valstu elektrotīklu atslēgšanu no postpadomju sistēmas un sinhronizēšanu ar Eiropas elektrotīkliem.

Ukraina pēc Putina pasu piedāvājuma gatavo reformu pilsonības piešķiršanā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis licis pārveidot Ukrainas pilsonības piešķiršanas kārtību, tā reaģējot uz Kremļa rīkojumu, ar ko Krievija paplašina to ukraiņu loku, kuri var pieteikties Krievijas pasu saņemšanai paātrinātā kārtībā.

ST vērtēs normas, kas noteic mācības augstskolās un koledžās īstenot valsts valodā

ST pēc 20 13.Saeimas deputātu iesnieguma ierosinājusi lietu par to, vai Augstskolu likumā noteiktās normas, kas nosaka, ka augstskolas un koledžas studiju programmas īsteno tikai valsts valodā, atbilst Satversmei.

Dobeles un Tukuma vēja parkos atļauj izvietot 35 vēja turbīnas iecerētās 51 vietā

VPVB SIA Eolus ir izdevis atzinumu par vēja elektrostaciju parku Dobele un Pienava būvniecības ieceres ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kurā atļauj izbūvēt 35 no sākotnēji plānotās 51 vēja turbīnas.

Publiskai apspriešanai nodots likumprojekts, ar ko zāles cer padarīt pieejamākas, bet zāļu tirgu – caurskatāmāku

VM publiskajai apspriešanai nodevusi likumprojektu, kas paredz likt lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti veikt tikai elektroniskā formātā un par to informēt arī Zāļu valsts aģentūru.

ASV notriec Irānas lidaparātu, pieaug saspīlējums Persijas līcī

Amerikas Savienotās Valstis Arābijas jūrā ir notriekušas Irānas bezpilota lidaparātu, pieaugot militāram saspīlējumam starp Vašingtonu un Teherānu.

VVD: Baldonē atklātās ķimikālijas videi un cilvēkiem draudus nerada

Baldonē Riekstukalna apkārtnē atrastās 30 mucas ar dažādām ķimikālijām tiešu apdraudējumu videi un cilvēkiem nerada, informē Valsts vides dienestā.

Jautājumiem par pašvaldību reformu atklās īpašu zvanu centru

VARAM ierīkojusi īpašu zvanu centru tieši iedzīvotāju jautājumiem par administratīvi teritoriālo reformu un tas darbu sāks no pirmdienas, 22.jūlija.

NATO StratCom FaceApp neuzskata par bīstamāku nekā Facebook, bet aicina izvērtēt, kam nododam savus datus

ASV celta trauksme par Krievijā tapušo lietotni FaceApp, kas ļauj dažu sekunžu laikā gūt priekšstatu, kā lietotājs izskatīsies vecumdienās. NATO StratCom lietotni gan neuzskata par bīstamāku par citām, kurām lietotāji uztic savus datus.

Skandināvu tūristu slepkavām Marokā piespriež nāvessodus

Marokā par divu skandināvu tūristu slepkavībām piespriests nāvessods trim teroristiskā grupējuma Islāma valsts atbalstītājiem.

Pārbaudei par Kalnmeiera atbrīvošanu lūdz iesniegt papildu informāciju

Saeimas deputātiem, pēc kuru rosinājuma sākta pārbaude, vai pastāv pamats ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbrīvošanai no amata, lūgts precizēt savu pieprasījumu, sniedzot konkrētāku informāciju saistībā ar iesniegumā minētajiem secinājumiem.

Petraviča jaunajā bērnu tiesību aizsardzības modelī vēlas vairāk atbildības valstij

Jaunajā bērnu tiesību aizsardzības modelī vairāk funkciju nonāks valsts pārziņā, pauda labklājības ministre Ramona Petraviča.

Nedēļas nogalē vietām paredz lietu, bet turpmākajām dienām – vasarīgu siltumu

Nedēļas nogalē biežāk uzspīdēs saule un lietus gaidāms tikai vietām austrumu rajonos, savukārt svētdienas vakarā Latvijā daudzviet līs, tomēr saglabāsies silts laiks.

Barnjē: ES darījusi visu, lai panāktu Brexit vienošanos

Brexit vienošanās ir sabalansēta un tā nodrošinās Lielbritānijas un ES sadarbību arī turpmāk, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu uzsvēra Eiropas Komisijas Brexit sarunu vadītājs Mišels Barnjē.

Alternatīvā teritoriālā reforma – vismaz pieci apriņķi un vairāk varas pašvaldībām

Alternatīvās administratīvi teritoriālās reformas autori piedāvā izveidot piecus vai astoņus apriņķus, proti, uz plānošanas reģiona bāzes vai republikas pilsētu administratīvās jaudas bāzes.


-->