Nedēļa Lietuvā. Revolut draud pārbaude, ministrs satiek Zelenski, rosina iegrožot mediju īpašniekus

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis

Pagājušā nedēļā Lietuvas valdības vadītājs aicinājis atkārtoti pārbaudīt digitālo banku Revolut, savukārt ārlietu ministrs Kijevā ticies ar jaunievēlēto Ukrainas prezidentu. Nedēļas notikums Lietuvas likumdošanā un mediju politikā ir rosinājums nošķirt medijus no alkohola un tabakas uzņēmumu īpašniekiem.

FINANSES: Skvernelis vēlas atkārtotu Revolut pārbaudi

Aizvadītajā nedēļa Lietuvas premjerministrs un prezidenta amata kandidāts Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) norādījis, ka ir vajadzīga atkārtota pārbaude, lai noteiktu, vai britu kapitāla uzņēmuma Revolut darbība atbilst Lietuvas nacionālām interesēm. Revolut ir Lielbritānijā reģistrēts jaunuzņēmums, kur Lietuvas meitasuzņēmums ir saņēmis valsts licenci, lai veidotu specializētu banku, kura darbojas digitālajā vidē.

Arī Lietuvas Seimā Budžeta un finanšu komitejas priekšsēdētājs Stasis Jakeļūns (Stasys Jakeliūnas) ir līdzīgās domās, jo kopš licences piešķiršanas pirms vairākiem mēnešiem esot radušies jauni apstākļi, kas prasot kliedēt šaubas par uzņēmuma biznesa modeli, naudas atmazgāšanas novēršanas iespējām un saiknēm ar Krieviju.

DIPLOMĀTIJA: Ārlietu ministrs tiekas ar jaunievēlēto Ukrainas prezidentu

Ceturtdien, 25.aprīlī, Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevčs (Linas Linkevičius) devies vizītē uz Kijevu, lai klātienē apsveiktu Volodomiru Zelenski, kurš vien četras dienas iepriekš uzvarējis Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā.

Kijevā Lietuvas vadošais diplomāts ticies arī ar aizejošo Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, premjerministru Volodimiru Groismanu, ārlietu ministru Pavlo Klimkinu, kā arī ar Ukrainā strādājošiem lietuviešiem.

LIKUMDOŠANA: Vēlas liegt tabakas, alkohola uzņēmumiem vadīt medijus

Lietuvas Seima deputāts Vītauts Baks (Vytautas Bakas) aizvadītajā nedēļā rosinājis papildināt sarakstu, kur minētas fiziskas un juridiskas personas, kam liegts «būt plašsaziņas informācijas producentiem un izplatītājiem». Sarakstā šobrīd ir valsts un pašvaldību iestādes un aģentūras, bankas un politiskās partijas.

Deputāts Baks uzskata, ka sarakstam būtu jāpievieno arī fiziskas un juridiskas personas, kuras iesaistītas alkoholisko dzērienu vai tabakas ražošanā vai tirdzniecībā, kā arī to īpašnieku un dibinātāju izveidotas juridiskas personas. Ja priekšlikums tiks pieņemts, tad ietekmīgai Lietuvas uzņēmumu grupai MG Baltic tiks liegts būt veselu piecu televīzijas kanālu īpašniecei.

VESELĪBA: Strauji aug masaliņu gadījumu skaits

Lietuvā kopš 2019.gada sākuma ir konstatēti ap 530 masaliņu saslimšanas gadījumi, tā liecina Lietuvas Nacionālā Sabiedrības veselības centra dati, kas publicēti ceturtdien, 25.aprīlī.

Starp inficētajiem pacientiem ir 130 bērni. Infekcija izplatījusies ļoti strauji, jo iepriekš, visā 2018.gadā Lietuvā tika konstatēti tikai ap 30 masaliņu gadījumi.

Veselības apdrošināšanas fonds pirks zāles AIDS slimniekiem cietumos

Trešdien, 24.aprīlī, Lietuvas valdība paziņojusi, ka gaidāma atļaujas piešķiršana Nacionālajam Veselības apdrošināšanas fondam iegādāties medikamentus ieslodzītajiem, kuri sirgst ar bīstamām slimībām, kuras iespējams nodot arī apkārtējiem cilvēkiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas