bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 19.09.2019 | Vārda dienas: Muntis, Verners
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā. Revolut draud pārbaude, ministrs satiek Zelenski, rosina iegrožot mediju īpašniekus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis

Pagājušā nedēļā Lietuvas valdības vadītājs aicinājis atkārtoti pārbaudīt digitālo banku Revolut, savukārt ārlietu ministrs Kijevā ticies ar jaunievēlēto Ukrainas prezidentu. Nedēļas notikums Lietuvas likumdošanā un mediju politikā ir rosinājums nošķirt medijus no alkohola un tabakas uzņēmumu īpašniekiem.

FINANSES: Skvernelis vēlas atkārtotu Revolut pārbaudi

Aizvadītajā nedēļa Lietuvas premjerministrs un prezidenta amata kandidāts Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) norādījis, ka ir vajadzīga atkārtota pārbaude, lai noteiktu, vai britu kapitāla uzņēmuma Revolut darbība atbilst Lietuvas nacionālām interesēm. Revolut ir Lielbritānijā reģistrēts jaunuzņēmums, kur Lietuvas meitasuzņēmums ir saņēmis valsts licenci, lai veidotu specializētu banku, kura darbojas digitālajā vidē.

Arī Lietuvas Seimā Budžeta un finanšu komitejas priekšsēdētājs Stasis Jakeļūns (Stasys Jakeliūnas) ir līdzīgās domās, jo kopš licences piešķiršanas pirms vairākiem mēnešiem esot radušies jauni apstākļi, kas prasot kliedēt šaubas par uzņēmuma biznesa modeli, naudas atmazgāšanas novēršanas iespējām un saiknēm ar Krieviju.

DIPLOMĀTIJA: Ārlietu ministrs tiekas ar jaunievēlēto Ukrainas prezidentu

Ceturtdien, 25.aprīlī, Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevčs (Linas Linkevičius) devies vizītē uz Kijevu, lai klātienē apsveiktu Volodomiru Zelenski, kurš vien četras dienas iepriekš uzvarējis Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā.

Kijevā Lietuvas vadošais diplomāts ticies arī ar aizejošo Ukrainas prezidentu Petro Porošenko, premjerministru Volodimiru Groismanu, ārlietu ministru Pavlo Klimkinu, kā arī ar Ukrainā strādājošiem lietuviešiem.

LIKUMDOŠANA: Vēlas liegt tabakas, alkohola uzņēmumiem vadīt medijus

Lietuvas Seima deputāts Vītauts Baks (Vytautas Bakas) aizvadītajā nedēļā rosinājis papildināt sarakstu, kur minētas fiziskas un juridiskas personas, kam liegts «būt plašsaziņas informācijas producentiem un izplatītājiem». Sarakstā šobrīd ir valsts un pašvaldību iestādes un aģentūras, bankas un politiskās partijas.

Deputāts Baks uzskata, ka sarakstam būtu jāpievieno arī fiziskas un juridiskas personas, kuras iesaistītas alkoholisko dzērienu vai tabakas ražošanā vai tirdzniecībā, kā arī to īpašnieku un dibinātāju izveidotas juridiskas personas. Ja priekšlikums tiks pieņemts, tad ietekmīgai Lietuvas uzņēmumu grupai MG Baltic tiks liegts būt veselu piecu televīzijas kanālu īpašniecei.

VESELĪBA: Strauji aug masaliņu gadījumu skaits

Lietuvā kopš 2019.gada sākuma ir konstatēti ap 530 masaliņu saslimšanas gadījumi, tā liecina Lietuvas Nacionālā Sabiedrības veselības centra dati, kas publicēti ceturtdien, 25.aprīlī.

Starp inficētajiem pacientiem ir 130 bērni. Infekcija izplatījusies ļoti strauji, jo iepriekš, visā 2018.gadā Lietuvā tika konstatēti tikai ap 30 masaliņu gadījumi.

Veselības apdrošināšanas fonds pirks zāles AIDS slimniekiem cietumos

Trešdien, 24.aprīlī, Lietuvas valdība paziņojusi, ka gaidāma atļaujas piešķiršana Nacionālajam Veselības apdrošināšanas fondam iegādāties medikamentus ieslodzītajiem, kuri sirgst ar bīstamām slimībām, kuras iespējams nodot arī apkārtējiem cilvēkiem.


Pievienot komentāru

Rīgas ielu ikdienas uzturēšanai grib novirzīt papildu finansējumu trīs miljonu eiro apmērā

Rīgas ielu uzturēšanai varētu novirzīt vēl trīs miljonus eiro, liecina Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas lēmums.

Somija: Lielbritānijai atlikušas 12 dienas Brexit priekšlikumu iesniegšanai

Eiropas Savienības prezidējošās valsts, Somijas, premjerministrs Anti Rinne, norādījis, ka Brexit kontekstā Lielbritānijas valdībai ir 12 dienas, lai iesniegtu priekšlikumus esošā izstāšanās nolīguma grozīšanai.

Komitejā atbalsta tūrisma nodevas ieviešanu Rīgā

Rīgā no 2021.gada varētu ieviest tūrisma nodevu, paredz Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā atbalstītais saistošo noteikumu projekts.

Nacionālajai akustiskajai koncertzālei paredzētie miljoni sadalīti citam vajadzībām

Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecībai pieejamie 23 miljoni Eiropas struktūrfondu finansējuma, kurus iepriekš tika plānots izmantot AB dambja pamatu nostiprināšanai, sadalīti citām vajadzībām, paziņojis kultūras ministrs Nauris Puntulis.

FKTK piemēro PrivatBank sodu vairāk nekā miljona apmērā

FKTK padome piemērojusi soda naudu AS PrivatBank 1,019 miljona eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas normatīvo aktu prasību pārkāpumiem.

ASV pauž gatavību likvidēt Kaļiņingradas pretgaisa aizsardzības sistēmu

Amerikas Savienotajām Valstīm ir plāns, kā likvidēt pretgaisa aizsardzības sistēmu Krievijas Kaļiņingradas apgabalā, tā atklājis ASV Eiropas Gaisa spēku komandieris Džefs Herigans, vēsta LRT un Breaking Defense.

LIZDA draud ar protestiem, ja skolotāju algas nepalielinās arī nākamgad

Uzzinot par to, ka 2020.gada septembra nav paredzēts paaugstināt skolotāju algas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība gatavojas lemt par protestu rīkošanu.

Pūce sola stingrāk kontrolēt pašvaldību aizņemšanos

Pašvaldību aizņēmumi Valsts kasē infrastruktūras objektu būvniecībai tiks vairāk izvērtēti un kontrolēti, solījis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

EP atbalsta lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecībai un Erasmus

Eiropas Parlamenta deputāti atbalstījuši lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecībai un Erasmus programmai.

Brexit: jaunais EP sasaukums atbalsta ES nostāju līgumā saglabāt Īrijas risinājumu

Eiropas Parlamenta jaunais sasaukums pieņēmis rezolūciju, kur norādīts, ka esošais Lielbritānijas izstāšanās nolīgums ir taisnīgs, līdzsvarots un nodrošina juridisku noteiktību, kā arī apliecināts, ka Eiropas Savienības likumdevējs atbalsta organizētas izstāšanās scenāriju.

Igaunijā vēlas būtiski dārgāku tabaku, mazajiem brūžiem – paplašināšanos

Igaunijā ierosināti grozījumi akcīzes nodokļa likmēs paredz 15% likmes sadārdzinājumu tabakai un izmaiņas mazo alus darītavu definīcijā, kas paredz nodokļa atlaižu attiecināšanu uz ievērojami lielāku produkciju.

Ukrainā nodeg centrālās bankas eksprezidentes māja

Ukrainas policija izmeklē ugunsgrēku, kurā nodegusi Ukrainas banku sistēmas reformētājas, centrālās bankas bijušās prezidentes māja. «Terors turpinās,» tā komentējusi eksbaņķiere Valērija Gontareva.

Konkurējošajā izsolē valsts piecu gadu obligācijas pārdotas par 24 miljoniem eiro

Valsts iekšējā aizņēmuma vērtspapīru konkurējošajā daudzcenu izsolē pārdotas piecu gadu obligācijas par 24 miljoniem eiro, liecina biržas Nasdaq Riga sniegtā informācija.

Policija sākusi kriminālprocesu par inficēšanās gadījumiem Siguldas bērnudārzos

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldas bērnudārzos.

Igauņu tehnoloģiju uzņēmumi apņemas kļūt klimatam ilgtspējīgi līdz 2030.gadam

33 igauņu tehnoloģiju uzņēmumi un organizācijas, ieskaitot taksometru pakalpojumu sniedzēju Bolt, ir parakstījuši Zaļo solījumu, apņemoties līdz 2030.gadam pārkārtot savu darbību tā, lai no vides un klimata piesārņojuma viedokļa kļūtu pilnībā ilgtspējīgi.

airBaltic augustā pārvadā par 28% vairāk pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2019.gada augustā pārvadājusi 566 093 pasažierus jeb par 28% vairāk nekā šajā mēnesī pērn.

VK: Pašvaldības rīkojas bezatbildīgi, aizņemoties naudu neizvērtētiem un pārāk lieliem projektiem

Daudzu pašvaldību prakse, aizņemoties valsts budžeta finansējumu pārlieku lielu objektu būvniecībai, liecina par īstermiņa domāšanu un bezatbildīgu attieksmi pret saviem nākotnes izdevumiem, secinājusi Valsts kontrole.

Lietuviešu zemnieki atsakās no piena ražošanas zemās iepirkuma cenas dēļ

Piena iepirkuma cenas Lietuvā ir tik zemas, ka mazām un vidējām piena saimniecībām nav izdevīgi pastāvēt, un gada laikā no šīs nozares valstī ir attiekusies katra astotā saimniecība, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Latvija starp deviņām Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – augustā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 6,2%, tai esot starp deviņām Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Kalniete ievēlēta Eiropas Tautas partijas grupas viceprezidentes amatā

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete ievēlēta par Eiropas Parlamentā lielākās politisko partiju frakcijas – Eiropas Tautas partijas grupas – viceprezidenti.

ASV iesūdz tiesā Snoudenu par viņa jauno grāmatu

Amerikāņu trauksmes cēlējs Edvards Snoudens izdevis jaunu grāmatu, pret kuru prasību tiesā jau tās iznākšanas dienā iesniegušas Amerikas Savienotās Valstis. Prasības mērķis ir «iegūts visus ieņēmumus» no grāmatas tirdzniecības.

Komiteja atbalsta dotācijas palielināšanu Rīgas zoodārzam

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja akceptē Rīgas zoodārza lūgumu palielināt pašvaldības dotāciju par 80 000 eiro uzturēšanas izdevumu segšanai.

Kariņš rosinās auditu par ēdināšanu izglītības iestādēs visā Latvijā

Pēc zarnu nūjiņu infekcijām Siguldā un PVD atklātajiem pārkāpumiem praktiski visās turienes izglītības iestādēs, tiks rosināta pārbaude par to, kā ēdināšana notiek citās izglītības iestādēs Latvijā, atklājis premjers Krišjānis Kariņš.

Spānijā izsludina ceturtās vēlēšanas pēdējos četros gados

Spānijā saglabājas ieilgusi politiska nestabilitāte. Pagaidu premjerministrs Pedro Sančess, nespējot nodrošināt parlamenta vairākuma atbalstu valdības izveidei, paziņojis par jaunu vēlēšanu rīkošanu.

Ministriju prioritārajiem pasākumiem papildus sadala 173,9 miljonus eiro

Valdība lēma ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem 2020.gada budžetā papildus pārdalīt 173,9 miljonus eiro.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->