Nedēļa Lietuvā. Izmēģinās vilciena maršrutu no Klaipēdas uz Sovetsku Kaļiningradā

Dzelzceļa pārvadājumu uzņēmums Lietuvos Geležinkeliai janvāra sākumā sūtīs pasažieru vilcienu izmēģinājuma braucienā no Klaipēdas uz Sovetskas pilsētu Krievijas Kaļiņingradas apgabalā.

Uzņēmuma vadība piektdien, 29.decembrī, pavēstījusi, ka izmēģinājuma braucieni tiks veikti 5. un 7.janvārī.

Lietuvos Geležinkeliai nākamgad apņēmies veikt pasažieru pārvadājumus arī uz Latvijas dienvidaustrumu pilsētu Daugavpili.

Tiesa attaisno bankrotējušās Snoras bankas pārvaldnieku

Bijušais komercbanku pārvaldnieks un Lietuvas Bankas darbinieks Kazimiers Ramons (Kazimieras Ramonas) aizvadītājā nedēļā tiesā attaisnots visās viņam izvirzītajās apsūdzībās saistībā ar bankrotējušās Snoras bankas pārraudzību.

Tiesa Viļņā atcēlusi iepriekšējo notiesājošo spriedumu, kas pasludināts 2014.gada martā, ar ko Ramons tika atzīts par vainīgu nolaidīgā pienākumu pildīšanā un savu amata pilnvaru pārkāpšanā.

Cietumsods Naftos Grupė bijušai vadībai

Pagājušajā nedēļā Lietuvā notiesājošs spriedums pasludināts krimināllietā pret naftas produktu pārvadājumu uzņēmuma Naftos Grupė bijušajiem vadības pārstāvjiem, piespriežot tiem vairākus gadus ilgus cietumsodus un liekot tiem atmaksāt valsts naftas terminālim Klaipėdos Nafta turpat 21 miljonu eiro par zaudējumiem, kas tam nodarīti no 2005. līdz 2010.gadam.

Lietuvieši un poļi – ES vislabvēlīgākie pret ASV

Eiropas Savienības nāciju vidū lietuvieši ir vieni no tiem, kuri vislabvēlīgāk attiecas pret Amerikas Savienotajām Valstīm, tā liecina aizvadītajā nedēļā publiskoti Eirobarometra aptaujas rezultāti. Tie rāda, ka pret ASV atzinīgi attiecas 76% Lietuvas iedzīvotāju, kas gan ir par septiņiem procentpunktiem mazāk nekā respondenti pauduši līdzīgā aptaujā gadu iepriekš. ES vēl labvēlīgāk pret ASV 2017.gada otrajā pusē esot noskaņoti vienīgi Polijas iedzīvotāji (79% pozitīva vērtējuma).

Jau gatavojas pāvesta vizītei

Lietuvas Seima priekšsēdētājs Viktors Pranckietis (Viktoras Pranckietis) pagājušajā nedēļā ticies ar Lietuvas Kultūras mantojuma pārvaldes direktori Diānu Varnaiti (Diana Varnaitė), lai apspriestu gatavošanos Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska (Franciscus) vizītei un iespējas apmeklējuma dienaskārtībā iekļaut reliģiskā kultūras mantojuma celtņu sakopšanas jautājumus.

Pāvesta Franciska vizīte Lietuvā ieplānota 2018.gada septembrī.

Ref: 020/111.111.103.5399

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas