bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 23.09.2019 | Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā. Izmeklē miljonu izšķērdēšanu Lietuvas pastā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas Īpašais izmeklēšanas dienests ir uzsācis pirmstiesas izmeklēšanu uz aizdomu pamata par liela apjoma valsts naudas izšķērdēšanu valsts pasta uzņēmumā Lietuvos Paštas.

Kā aizvadītajā nedēļā pavēstījis Lietuvas satiksmes un sakaru ministrs Roks Masjulis (Rokas Masiulis) pasta uzņēmumā ir konstatētas pēdas shēmai, kur varētu būt notikusi iedzīvošanās uz valsts rēķina. Satiksmes un sakaru ministrijā pieļauj, ka vadošas Lietuvos Paštas amatpersonas, kuru vārdi publiski nav nosaukti, iespējams, no 2012. līdz 2016.gadam ir izšķērdējuši aptuveni 3,7 miljonus eiro darījumos, kas saistīti ar pastam piederošu meitasuzņēmumu LP Mokėjimų Sprendimai.

Strīdīgi mediju likuma grozījumi pieņemti izskatīšanai

Lietuvas Seima Kultūras komisija pieņēmusi izskatīšanai grozījumu projektu plašsaziņas līdzekļu likumam. Grozījumus, kas raisījuši satraukumu mediju speciālistu vidū, iesniegusi Lietuvas Radio un televīzijas komisija, un tie paredz paplašināt medijos aizliedzamas informācijas sarakstu.

Mants Martišjus (Mantas Martišius), kurš vada Lietuvas Radio un televīzijas komisiju, skaidrojis, ka komisija grozījumu projektā vārds vārdā ir pārrakstījusi tekstu no kādas Eiropas Savienības direktīvas, kur dalībvalstīm atļauts noteikt ierobežojošus pasākumus tādiem plašsaziņas līdzekļiem, kuri rada apdraudējumu sabiedrības drošībai, tostarp valsts aizsardzībai.

Viļņas-Kauņas autoceļu pārbūvēs braukšanai ar ātrumu līdz 130 km/h

Autoceļu, kas savieno Lietuvas divas lielākās pilsētas, Viļņu un Kauņu, nākamo divu gadu laikā paredzēts modernizēt tā, lai lielākais atļautais braukšanas ātrums uz tā vasaras sezonā tiktu palielināts no 110 uz 130 kilometriem stundā. Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 65,6 miljoni eiro.

Uz autoceļa visā tā garumā iecerēts izbūvēt ātruma ierobežošanas un brīdināšanas sistēmas.

Ar lietuviešiem precējušies viendzimuma partneri drīkst dzīvot Lietuvā

Lietuvas Migrācijas pārvaldes direktore paudusi, ka ārzemēs noslēgtas viendzimuma laulības var būt par pamatu, lai ārzemju laulātie partneri, kuri precējušies ar Lietuvas pilsoņiem, likumīgi dzīvotu Lietuvā.

Amatpersona arī uzsvērusi, ka tas šādiem ārvalstu pilsoņiem nedotu nekādas citas tiesības. Šādu nostāju Lietuvas Migrācijas pārvaldes direktore Evelina Gudzinskaite (Evelina Gudzinskaitė) ceturtdien, 3.janvārī, paudusi Lietuvas Konstitucionālajā tiesā.

Sadales tīklu uzņēmums turpina tīklu modernizācijas miljonu iepirkumu

Lietuvas elektroenerģijas sadales tīklu uzņēmumam Litgrid ir atļauts organizēt starptautisku iepirkuma procedūru 27 miljonu eiro vērtībā.

Iepirkuma mērķis ir modernizēt Alītas pilsētas transformatoru apakšstaciju, gatavojoties Baltijas valstu elektrotīklu savienošanai ar Eiropas elektrotīkliem, kas tiks veikta, izmantojot Lietuvas un Polijas elektrotīklu starpsavienojumu.


Pievienot komentāru

DAP: Biotopu un sugu aizsardzības stāvoklis Latvijā nav uzlabojies

ES nozīmes dzīvotņu un sugu aizsardzības stāvoklī Latvijā vērojami nelieli uzlabojumi, taču tie joprojām nav pietiekami, lai situāciju vērtētu optimistiski, secinājuši Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti.

Valsts darba inspekcija sāk kampaņu par emocionālo labsajūtu darba vietās

Valsts darba inspekcija pirmdien, 23.septembrī, uzsāk tematisko, informatīvo kampaņu darba aizsardzībā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību psihoemocionālajiem darba vides riska faktoriem, tai skaitā stresam darba vietās.

Krievija veic EDSO bruņojuma kontroles inspekciju Latvijā

No 23. līdz 26.septembrim četri Krievijas Federācijas bruņoto spēku virsnieki Latvijā veiks Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas bruņojuma kontroles inspekciju Latvijā.

Privāto pensiju fondu plānos iemaksāts par 19,4% vairāk nekā pērn

Latvijas privāto pensiju fondu pensiju plānos šogad pirmajā pusgadā iemaksāti 38,519 miljoni eiro, kas ir par 19,4% vairāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā, norāda Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.

De facto: Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas būvniecība sadārdzinājusies divkārtīgi

Par vairāk nekā 100% jeb 230 miljoniem sadārdzinājusies vēl nesāktā Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas būvniecība, noskaidrojis Latvijas Televīzijas raidījums De facto.

Raidījums: Laužot līgumu ar Tīrīga, Rīgas domei nāksies maksāt miljona kompensāciju

Ja uzņēmumam Tīrīga liegs izveidot atkritumu apsaimniekošanas monopolu, pašvaldībai privātajiem uzņēmējiem varētu nākties maksāt uzņēmējiem kompensāciju miljona eiro apmērā un atlīdzināt ieguldījumus, vēsta raidījums Nekā Personīga.

Līdz pat nākamās nedēļas beigām gaidāms sauss un vēss laiks

Tuvākajās dienās Latvijā laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars, nedēļas vidū pastiprināsies anticiklona ietekme, līdz ar to ievērojami nokrišņi netiek prognozēti, savukārt brīvdienās Latvijas teritorijai pietuvosies ciklons, daudzviet atnesot lietu. 

Dažādas zarnu infekcijas slimības konstatētas 46 Siguldas iedzīvotājiem

Kopš 11.septembra, kad atbildīgās iestādes sāka monitoringu, dažādas zarnu infekcijas slimības konstatētas 46 Siguldas iedzīvotājiem, Latvijas Radio stāsta Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Nedēļa Lietuvā. Apbalvo ebreju glābējus, ERAB banka atstās Šiaulių Bankas, Narvesen tirgos bitmonētas

Aizvadītajā nedēļā Lietuvas būtiskākie notikumi bija prezidenta apbalvojumi holokausta laika ebreju glābējiem, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas aiziešana no Šiaulių Bankas un koalīcijas vairākuma atjaunošana Lietuvas Seimā.

BNN nedēļas apkopojums: Nogrieztais pabalsts. Sapnis par koncertzāli. Infekcija Siguldā

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pabalsts, Pārkāpumi, Pauze, Nemiers, Kandidāte, Patvaļa, Ārkārtas situācija, Bezatbildība un Sods.

ERAB domā pārdot Šiauliu bankas akcijas, bet neplāno aiziet no bankas Citadele

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka gatavojas pārdot Lietuvas Šiauliu bankas akcijas, tomēr pagaidām neplāno aiziet no bankas Citadele.

Uzņēmums: Rīgā vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Lietuvu

Rīgas īres tirgu ir salīdzinoši neliels maza izmēra dzīvokļu piedāvājums, savukārt vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Viļņu un Tallinu.

Konkurences padome atļāvusi Bauskas alus kapitāldaļu pārdošanu Cido grupai

Konkurences padome ir apstiprinājusi SIA Bauskas alus 100% kapitāldaļu pārdošanu CIDO Grupai bez īpašiem nosacījumiem. Darījumu paredzēts pilnībā noslēgt pāris mēnešu laikā.

Līdz šim deviņiem bērniem no Siguldas atklāta salmoneloze, bet pieciem – zarnu nūjiņu infekcija

Līdz šim salmoneloze laboratoriski apstiprināta deviņiem, bet šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītā infekcija jeb STEC – pieciem bērniem no Siguldas puses, informē Slimību profilakses un kontroles centrā.

Rimšēvičs: Komercbankas Latvijas Bankā glabā piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» ekonomikā

Patlaban komercbankas Latvijas Bankā glabā aptuveni piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» valsts ekonomikā, informē centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Latvijas Banka IKP pieauguma prognozi šim gadam samazina līdz 2,5%

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,9%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,5%, bet nākamajam gadam–- no 3,1% līdz 2,6%.

ES pārliecināta par jaunu Krievijas-Ukrainas gāzes līgumu, Ukraina kritiska

Sarunās Briselē par ilgtermiņa līgumu starp Krieviju un Ukrainu par Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropas Savienības valstīm sperti soļi, lai panāktu jauna līguma noslēgšanu. Ukraina tikmēr atkārtojusi iespēju pārtraukt gāzes tranzītu cauri savai teritorijai.

Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs

Ēdinātājs Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs Ieviņa un Saulīte.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā samazinājās par 0,1%

Salīdzinot ar 2019.gada jūliju, augustā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos prokurora amatam Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļā

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos uz Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci.

Igaunija nokļūst Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras Direktoru valdē

Igaunija pirmoreiz ievēlēta Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadībā, kur tās mērķi ir iestāties pret kodolieroču izplatību un par radioaktīvo atkritumu iespējami drošu noglabāšanu.

EP rosina noteikt atceres dienu cīnītājiem pret totalitārismu

Eiropas Parlamenta deputāti rosina noteikt 25.maiju, kas ir Aušvicas varoņa Vitolda Pilecka nāvessoda gadadiena, par Starptautisko dienu varonīgo cīnītāju pret totalitārismu atcerei.

Rīgas Centrāltirgus kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons tagad padarīts pieejamāks cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ērtāks pārdevējiem.

Ministrs: Igaunija pat neapspriedīs centralizētu ES migrantu uzņemšanu

Eiropas Savienības dalībvalstis aicina pārskatīt bloka migrācijas politiku, lai panāktu visu dalībvalstu līdzdalību migrantu uzņemšanā. Starpvalstu diskusiju atteicies apmeklēt Igaunijas iekšlietu ministrs, norādot, ka Igaunija nevēlas pat apspriest priekšlikumu.

Aptur Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju

Lai veiktu padziļinātu būvkonstrukciju izpēti, Saeimas Prezidijs pieņēma lēmumu ierobežot atsevišķu telpu ekspluatāciju Saeimas ēkā Jēkaba ielā 11.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->