Nedēļa Lietuvā. Izmeklē miljonu izšķērdēšanu Lietuvas pastā

Lietuvas Īpašais izmeklēšanas dienests ir uzsācis pirmstiesas izmeklēšanu uz aizdomu pamata par liela apjoma valsts naudas izšķērdēšanu valsts pasta uzņēmumā Lietuvos Paštas.

Kā aizvadītajā nedēļā pavēstījis Lietuvas satiksmes un sakaru ministrs Roks Masjulis (Rokas Masiulis) pasta uzņēmumā ir konstatētas pēdas shēmai, kur varētu būt notikusi iedzīvošanās uz valsts rēķina. Satiksmes un sakaru ministrijā pieļauj, ka vadošas Lietuvos Paštas amatpersonas, kuru vārdi publiski nav nosaukti, iespējams, no 2012. līdz 2016.gadam ir izšķērdējuši aptuveni 3,7 miljonus eiro darījumos, kas saistīti ar pastam piederošu meitasuzņēmumu LP Mokėjimų Sprendimai.

Strīdīgi mediju likuma grozījumi pieņemti izskatīšanai

Lietuvas Seima Kultūras komisija pieņēmusi izskatīšanai grozījumu projektu plašsaziņas līdzekļu likumam. Grozījumus, kas raisījuši satraukumu mediju speciālistu vidū, iesniegusi Lietuvas Radio un televīzijas komisija, un tie paredz paplašināt medijos aizliedzamas informācijas sarakstu.

Mants Martišjus (Mantas Martišius), kurš vada Lietuvas Radio un televīzijas komisiju, skaidrojis, ka komisija grozījumu projektā vārds vārdā ir pārrakstījusi tekstu no kādas Eiropas Savienības direktīvas, kur dalībvalstīm atļauts noteikt ierobežojošus pasākumus tādiem plašsaziņas līdzekļiem, kuri rada apdraudējumu sabiedrības drošībai, tostarp valsts aizsardzībai.

Viļņas-Kauņas autoceļu pārbūvēs braukšanai ar ātrumu līdz 130 km/h

Autoceļu, kas savieno Lietuvas divas lielākās pilsētas, Viļņu un Kauņu, nākamo divu gadu laikā paredzēts modernizēt tā, lai lielākais atļautais braukšanas ātrums uz tā vasaras sezonā tiktu palielināts no 110 uz 130 kilometriem stundā. Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 65,6 miljoni eiro.

Uz autoceļa visā tā garumā iecerēts izbūvēt ātruma ierobežošanas un brīdināšanas sistēmas.

Ar lietuviešiem precējušies viendzimuma partneri drīkst dzīvot Lietuvā

Lietuvas Migrācijas pārvaldes direktore paudusi, ka ārzemēs noslēgtas viendzimuma laulības var būt par pamatu, lai ārzemju laulātie partneri, kuri precējušies ar Lietuvas pilsoņiem, likumīgi dzīvotu Lietuvā.

Amatpersona arī uzsvērusi, ka tas šādiem ārvalstu pilsoņiem nedotu nekādas citas tiesības. Šādu nostāju Lietuvas Migrācijas pārvaldes direktore Evelina Gudzinskaite (Evelina Gudzinskaitė) ceturtdien, 3.janvārī, paudusi Lietuvas Konstitucionālajā tiesā.

Sadales tīklu uzņēmums turpina tīklu modernizācijas miljonu iepirkumu

Lietuvas elektroenerģijas sadales tīklu uzņēmumam Litgrid ir atļauts organizēt starptautisku iepirkuma procedūru 27 miljonu eiro vērtībā.

Iepirkuma mērķis ir modernizēt Alītas pilsētas transformatoru apakšstaciju, gatavojoties Baltijas valstu elektrotīklu savienošanai ar Eiropas elektrotīkliem, kas tiks veikta, izmantojot Lietuvas un Polijas elektrotīklu starpsavienojumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas