bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 16.10.2019 | Vārda dienas: Daiga, Dinārs, Dinija
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā: Korupcijas lietā atstādina tiesnešus, cilvēktiesību tiesa atzīst partizānu genocīda spriedumu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvā aizvadītās nedēļas svarīgākie notikumi bijuši divu augsta ranga tiesnešu atstādināšana, Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) piekrišana tam, ka Padomju represijas pret partizāniem vērtējamas kā genocīds, kā arī jaunas frakcijas izveidošanās Seimā.

Cilvēktiesību tiesa saglabā spriedumu par Padomju genocīdu Lietuvā

ECT Strasbūrā otrdien, 10.septembrī, noraidījusi apelācijas sūdzību pret vēsturiski nozīmīgu spriedumu, kur secināts, ka Padomju represijas pret lietuviešu partizāniem ir uzskatāmas par genocīdu. Piecu tiesnešu kolēģija atzinusi, ka spriedumam ir jāstājas spēkā, jo nav pamata to nosūtīt izskatīšanai ECT Lielajā palātā.

Apelācijas sūdzību bija iesniedzis advokāts Ķēstutis Rakausks (Kęstutis Rakauskas), kurš tiesvedībā aizstāv bijušo Padomju Valsts drošības komitejas (VDK) virsnieku Staņislovu Drelingu (Stanislovas Drelingas). Lietuvā Drelings ir notiesāts par genocīdu saistībā ar to, ka 1956.gadā Kauņā piedalījies operācijā, lai arestētu vienu no lietuviešu pretpadomju partizānu līderiem Ādolfu Ramanausku-Vanagu (Adolfas Ramanauskas-Vanagas).

2019.gada martā ECT tiesneši secināja, ka Lietuvas tiesas spriedumā nav pārkāptas bijušā VDK virsnieka tiesības.

Seims apstiprina tiesnešu atstādināšanu saistībā ar korupcijas lietu

Lietuvas parlaments ceturtdien, 12.septembrī, atbalstījis prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) priekšlikumu atstādināt divus tiesnešus no pienākumu pildīšanas Lietuvas Apelācijas tiesā. Tiesnesis Ķēstutis Jucs (Kestutis Jucys) tiks atstādināts pēc viņa paša lūguma, bet tiesnesis Konstantīns Gurins (Konstantinas Gurinas) tiks atbrīvots par tiesneša amata apkaunošanu.

Abi tiesneši bijuši iesaistīti augsta līmeņa korupcijas lietā.

Lietuviešu lielražotāji Achema zaudē gāzes strīdu ES tiesā

Eiropas Savienības Vispārējā tiesa ceturtdien, 12.septembrī, noraidījusi apelācijas sūdzību, ko par iespējamu valsts atbalstu Klaipēdā strādājošam sašķidrinātās dabasgāzes terminālim bija iesniedzis lietuviešu lauksaimniecības mēslojuma ražotājs Achema. Tiesa apstiprinājusi, ka valsts atbalsta saskaņošana ar Eiropas Komisiju 2012. un 2013.gadā bijusi likumīga, ieskaitot izvēlēto termināļa lielumu, projekta īstenošanu un finansēšanas modeli, tā pavēstījusi Lietuvas Enerģētikas ministrija.

Uzņēmums Achema, kas ir Lietuvā lielākais dabasgāzes patērētājs, 2013.gadā nebija apmierināts ar Eiropas Komisijas lēmumu atbalstīt sašķidrinātās dabasgāzes termināļa izveidi Lietuvā un vērstās tiesā pret EK 2016.gada jūlijā.

Seimā izveido jaunu, labklājībai veltītu frakciju

Lietuvas parlamentā trešdienas, 11.septembra, plenārsēdē tika paziņots par jaunas, Seima septītās frakcijas izveidi. Frakciju ar nosaukumu «Lietuvas labklājībai» vadīs Vītauts Kamblevičs (Vytautas Kamblevičius), kurš iepriekš pārstāvējis partiju Kārtība un taisnīgums un arī bijis tās Seima frakcijas priekšsēdētājs.

Krievijas lielveikalu ķēde plāno ienākt Lietuvā

Ienākt Lietuvas pārtikas mazumtirdzniecībā plāno Krievijas lielveikalu ķēde Svetofor, tā aizvadītajā nedēļā pavēstījis krievu laikraksts Kommersant. Par darbinieku meklēšanu jauniem veikaliem vairākās Lietuvas pilsētās paziņojis Baltkrievijas personāla atlases uzņēmums HR Business Alliance.

Svetofor ir pārtikas mazumtirdzniecības ķēde, kuras piedāvātās cenas ir par 30 līdz 40 procentiem zemākas nekā konkurentiem. Svetofor veikali-noliktavas darbojas Krievijā, Baltkrievijā, Vācijā un Rumānijā.


Pievienot komentāru

Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Tallinas velosatiksmes stratēģijas 2018. – 2027.gadam pilnīga ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro, paudis pilsētas vicemērs Kalle Klandorfs.

LU iegūst 39.vietu starptautiski atzītā universitāšu reitingā

Latvijas Universitāte no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiski atzītajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu.

Mencu nozvejas kvotas Baltijas jūras austrumos samazina par 92%

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, tostarp mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumos samazināta par 92%.

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi.

Lietuvā ieradušies ASV karavīri

Lietuvā ieradušies pirmie karavīri no ASV rotācijas spēkiem ASV spēki Lietuvā atradīsies līdz 2020.gada pavasarim, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Vēsture atkārtojas: Ar Lembergu saistīts medijs atsauc nepatiesas ziņas par Meroni

Kārtējo reizi ar Lembergu saistīts medijs spiests atzīties melos un atsaukt savus nepamatotos izteikumus, kas vērsti pret advokātu Rudolfu Meroni. Šoreiz atsaukumu publicējusi Neatkarīgā Rīta Avīze.

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

Apstiprināta jaunā RB Rail padome

Akcionāru sapulcē otrdien, 15.oktobrī, apstiprināta Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail padome, informē uzņēmumā.

Tiesai nodota seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lieta; viens no apsūdzētajiem miris

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēti divi vīrieši, tai skaitā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, savukārt vēl viens apsūdzētais šogad miris.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss: Latvija 18.vietā un uzlabojumi minimāli

Latvijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā ieņem 18.vietu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss 2019.

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->