Nedēļa Lietuvā: Kritika Viļņai. Audimas zaudē Audi. Lietuva negrib piekāpties Gazprom

Audimas apģērbi

Aizvadītajā nedēļā Lietuvas vadošie politiskie spēki pārrunājuši dzimumu vienlīdzību eirokomisāra nominēšanā, bet Viļņa izpelnījusies kritiku no ministra par panikas celšanu, organizējot mācības kodolkatastrofas gadījumā. Savukārt lietuviešu apģērbu ražotājiem nācies piekāpties vācu autogigantam.

Eirokomisāra amatam apsver abu dzimumu pārstāvjus

Premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) paziņojis, ka Lietuva Eiropas Komisijas komisāra amatam varētu nominēt gan vīrieti, gan sievieti.

Paziņojums izskanējis pēc tam, kad Lietuvas vadošās partijas Zemnieku un zaļo savienības līderis Ramūns Karbausks (Ramūnas Karbauskis) izteicies, ka Lietuva neapsvēra eirokomisāra amatam virzīt sievieti.

Tikmēr Tēvzemes savienība – Lietuvas kristīgie demokrāti pieļāva iespēju eirokomisāra amatam virzīt bijušo Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti (Dalia Grybauskaitė). Bijusī valsts galva gan apgalvoja, ka pēc amata netīko. Pirms prezidentūras viņa bija Lietuvas eirokomisāre no 2004. līdz 2009.gadam.

Likums paredz, ka eirokomisāru nominē valdība, taču apstiprina prezidents un parlaments.

Lietuva pārsūdz lēmumu Gazprom lietā

Lietuva vērsusies Zviedrijas Augstākajā tiesā, pārsūdzot Zviedrijas Apelācijas tiesas lēmumu atzīt Stokholmas šķīrējtiesas lēmumu par labu Krievijas uzņēmumam Gazprom. Lietuva no Gazprom vēlējās saņemt 1,4 miljardus par to, ka lietuvieši pārmaksājuši par dabas gāzi.

Pētījums: Alkohola ierobežojumi izgāzušies

Lietuvas alkohola ierobežošanas politikai, kas balstās ierobežojumos un nodokļu celšanā, nav būtiskas ietekmes uz lietuviešu alkohola lietošanas paradumiem, liecina Viļņas Universitātes pētījums. Aizvadītajā nedēļā publicētais pētījums liecina, ka alkohola pārdošanas apjomi Lietuvā kritušies par 7%, tomēr ārpus valsts robežas lietuvieši alkoholu pirkuši trīs reižu vairāk.

Ministrs apsūdz Viļņu liekas panikas celšanā

Iekšlietu ministrs Eimutis Misjūns (Eimutis Misiūnas) kritizējis Viļņas pašvaldību par liekas panikas celšanu iedzīvotāju vidū, rīkojot mācības gadījumam, ja Baltkrievijas Astravjecas atomelektrostacijā notiktu kodolkatastrofa.

Pēc ministra domām, šīs mācības iedzīvotājos rada bailes un paniku.

Trešdien, 31.jūlijā, Viļņa paziņoja, ka 5.septembrī rīkos mācības rīcība kodolkatastrofas gadījumā. To laikā paredzēts evakuēt arī daļu pilsētas.

Plāno enerģijas tīkla sinhronizāciju

Enerģijas ministrija izstrādājusi plānu, kā veikt Lietuvas enerģētikas tīkla sinhronizāciju ar Centrāleiropu. Tas paredz savienojuma starp Lietuvu un Poliju paplašināšanu, enerģijas pārvadu optimizēšanu valsts ziemeļos un citu infrastruktūras stiprināšanas darbu īstenošanu.

Audimas zaudē Audi

Lietuviešu sporta un brīvā laika apģērbu ražotājs Audimas aizvadītajā nedēļā zaudējis tiesā ar Vācijas autoražotāju Audi. Strīds bijis par zīmola reģistrāciju.

«Audi» daļa Audimas nosaukumā varētu mulsināt patērētājus, it īpaši Spānijas iedzīvotājus, kuri to varētu pārprast kā Audi Plus. Līdz ar to Eiropas Savienības tiesa lēmusi par labu vācu auto ražotājam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas