Nedēļa Lietuvā: Kukuļošana un vēstnieks, viltus ziņas un ministrs, bērni un aizsardzība pret vardarbību

Lietuvas vēstnieks Krievijā Remigijs Motuzs

Nedēļas aktuālāko Lietuvas jaunumu vidū ir vērienīgā tiesu korupcijas skandāla izvēršanās, aizdomu ēna pār Lietuvas vēstnieku Krievijā, kā arī grozījumi bērnu aizsardzības regulējumā.

KORUPCIJA: Vēstnieks liecina ar vīzām saistītā kukuļošanas lietā

Trešdien, 10.aprīlī, īpašā liecinieka statusā nopratināts Lietuvas vēstnieks Krievijā Remigijs Motuzs (Remigijus Motuzas). Lietas būtība ir tāda, ka Krievijas pilsonim Rinatam Nasirovam un viņa dēlam Lietuvas vēstniecība Maskavā piešķīrusi Šengenas vīzas. To izsniegšanas pamats bijis ielūgums no bijušā Lietuvas diplomāta Rimanta Šidlauska. Lietuvas tiesībsargājošām iestādēm ir aizdomas, ka Nasirovs iepriekš iedevis Šidlauskam 3 000 eiro par kādu pakalpojumu. Motuzs savukārt liecinājis, ka savā laikā viņam bijuši kopīgi biznesa darījumi ar Šidlausku.

AIZSARDZĪBA: Viltus ziņas par aizsardzības ministru

Ceturtdien, 11.aprīlī, vairāki desmiti adresātu Lietuvas prezidentes kancelejā, valdībā un Seimā saņēmuši apmelojoša satura e-pasta vēstules par Lietuvas nacionālās aizsardzības ministru Raimundu Karobli (Raimundas Karoblis), tā pavēstījuši ministrijas pārstāvji.

Vēstulēs bijis apgalvots, ka Karoblis ir saņēmis 586 000 ASV dolāru lielu kukuli.

TIESU VARA: Vēl divi aizdomās turētie tiesu korupcijas lietā

Lietuvas Īpašais izmeklēšanas dienests trešdien, 10.aprīlī, nācis klajā ar aizdomām par vēl divu personu saistību ar augsta līmeņa tiesu varas korupcijas lietu.

Viena no šīm personām ir kāds advokāta palīgs, kurš tiek turēts aizdomās par tirgošanos ar ietekmi, kukuļošanu un mudināšanu uz likumpārkāpumiem. Otrs cilvēks ir kāda persona, ko tur aizdomās par tirgošanos ar ietekmi.

Šajā krimināllietā par tiesu varas kukuļošanu kopumā kā aizdomās turētie nosaukti turpat 50 cilvēki, tostarp astoņi tiesneši un seši advokāti.

LIKUMDOŠANA: Mīkstina bērnu aizsardzības regulējumu

Lietuvas Seims ceturtdien, 11.aprīlī, pieņēmis grozījumus Likumā par bērna tiesību aizsardzības pamatiem.

Ar 71 parlamentārieša atbalstu pieņemto grozījumu mērķis ir novērst situācijas, kad bērnu tiesību aizsardzības organizācijas var atņemt vecākiem bērnu par nenozīmīgiem bērna fiziskas aizskaršanas gadījumiem, par ko var izteikt brīdinājumu vai nesodīt tik bargi kā Lietuvā tas noticis pēdējos gados.

BIZNESS: Viļņā ienāks ASV farmācijas milzis

Pakalpojumu centru Viļņā veido Amerikas Savienoto Valstu farmācijas preču vairumtirdzniecības milzis McKesson.

Kā liecina Lietuvas uzņēmumu reģistra informācija, trešdien, 10.aprīlī, tajā reģistrēts uzņēmums ar nosaukumu McKesson Business Services Lithuania. Tā reģistrētais akciju kapitāls ir pieci miljoni eiro, un tā īpašnieks ir Vācijā reģistrētais McKesson Europe Holdings, kas savukārt ir ASV uzņēmuma Eiropas atzara mātes kompānija.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas