bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 21.07.2019 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LithuaniaLietuva

Nedēļa Lietuvā: Kukuļošana un vēstnieks, viltus ziņas un ministrs, bērni un aizsardzība pret vardarbību

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas vēstnieks Krievijā Remigijs Motuzs

Nedēļas aktuālāko Lietuvas jaunumu vidū ir vērienīgā tiesu korupcijas skandāla izvēršanās, aizdomu ēna pār Lietuvas vēstnieku Krievijā, kā arī grozījumi bērnu aizsardzības regulējumā.

KORUPCIJA: Vēstnieks liecina ar vīzām saistītā kukuļošanas lietā

Trešdien, 10.aprīlī, īpašā liecinieka statusā nopratināts Lietuvas vēstnieks Krievijā Remigijs Motuzs (Remigijus Motuzas). Lietas būtība ir tāda, ka Krievijas pilsonim Rinatam Nasirovam un viņa dēlam Lietuvas vēstniecība Maskavā piešķīrusi Šengenas vīzas. To izsniegšanas pamats bijis ielūgums no bijušā Lietuvas diplomāta Rimanta Šidlauska. Lietuvas tiesībsargājošām iestādēm ir aizdomas, ka Nasirovs iepriekš iedevis Šidlauskam 3 000 eiro par kādu pakalpojumu. Motuzs savukārt liecinājis, ka savā laikā viņam bijuši kopīgi biznesa darījumi ar Šidlausku.

AIZSARDZĪBA: Viltus ziņas par aizsardzības ministru

Ceturtdien, 11.aprīlī, vairāki desmiti adresātu Lietuvas prezidentes kancelejā, valdībā un Seimā saņēmuši apmelojoša satura e-pasta vēstules par Lietuvas nacionālās aizsardzības ministru Raimundu Karobli (Raimundas Karoblis), tā pavēstījuši ministrijas pārstāvji.

Vēstulēs bijis apgalvots, ka Karoblis ir saņēmis 586 000 ASV dolāru lielu kukuli.

TIESU VARA: Vēl divi aizdomās turētie tiesu korupcijas lietā

Lietuvas Īpašais izmeklēšanas dienests trešdien, 10.aprīlī, nācis klajā ar aizdomām par vēl divu personu saistību ar augsta līmeņa tiesu varas korupcijas lietu.

Viena no šīm personām ir kāds advokāta palīgs, kurš tiek turēts aizdomās par tirgošanos ar ietekmi, kukuļošanu un mudināšanu uz likumpārkāpumiem. Otrs cilvēks ir kāda persona, ko tur aizdomās par tirgošanos ar ietekmi.

Šajā krimināllietā par tiesu varas kukuļošanu kopumā kā aizdomās turētie nosaukti turpat 50 cilvēki, tostarp astoņi tiesneši un seši advokāti.

LIKUMDOŠANA: Mīkstina bērnu aizsardzības regulējumu

Lietuvas Seims ceturtdien, 11.aprīlī, pieņēmis grozījumus Likumā par bērna tiesību aizsardzības pamatiem.

Ar 71 parlamentārieša atbalstu pieņemto grozījumu mērķis ir novērst situācijas, kad bērnu tiesību aizsardzības organizācijas var atņemt vecākiem bērnu par nenozīmīgiem bērna fiziskas aizskaršanas gadījumiem, par ko var izteikt brīdinājumu vai nesodīt tik bargi kā Lietuvā tas noticis pēdējos gados.

BIZNESS: Viļņā ienāks ASV farmācijas milzis

Pakalpojumu centru Viļņā veido Amerikas Savienoto Valstu farmācijas preču vairumtirdzniecības milzis McKesson.

Kā liecina Lietuvas uzņēmumu reģistra informācija, trešdien, 10.aprīlī, tajā reģistrēts uzņēmums ar nosaukumu McKesson Business Services Lithuania. Tā reģistrētais akciju kapitāls ir pieci miljoni eiro, un tā īpašnieks ir Vācijā reģistrētais McKesson Europe Holdings, kas savukārt ir ASV uzņēmuma Eiropas atzara mātes kompānija.


Pievienot komentāru

Starp pārkāpumiem Muižnieka vēlēšanās uzsver dalībnieku skaita neprecizitātes

IKVD veiktās pārbaudes ziņojumā par konstatētajiem pārkāpumiem LU rektora vēlēšanās lielāks akcents tiek likts uz neprecizitātēm par reģistrēto dalībnieku skaitu pirms un pēc vēlēšanām.

Latvijai starp Baltijas valstīm pirmajā ceturksnī lielākais budžeta deficīts

Latvijā pirmajā ceturksnī vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret IKP bijis lielāks nekā ES vidēji, liecina ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati, kas apkopoti par 22 ES dalībvalstīm.

Augstākā tiesa negroza lēmumu neizmaksāt pensiju personai, kura nedzīvo Latvijā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments lēmis negrozīt tiesas spriedumu, ar kuru atteikts piešķirt vecuma pensiju tādēļ, ka viņa nedzīvo Latvijā.

Rīgas satiksmes padomi vadīs Normunds Narvaišs

Par Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāju piektdien, 19.jūlijā, ievēlēts Normunds Narvaišs, bet viņa vietnieks būs Ainārs Ozols, informē uzņēmumā.

Ušakovs samaksā tiesas piespriesto sodu – Ķirsis atgūst 1 000 eiro

Šī gada jūnijā spēkā stājies bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam nelabvēlīgais tiesas spriedums strīdā ar Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija godu un cieņu aizskaroši, liecina publiski pieejamā informācija.

Igauņu jaunuzņēmums Transferwise piesaista Netflix finanšu direktoru

Igauņu uzņēmēju dibinātais finanšu pakalpojumu jaunuzņēmums Transferwise tā vadībai piesaistījis speciālistu, kurš iepriekš bijis finanšu direktors amerikāņu kinofilmu un televīzijas seriālu straumēšanas pakalpojumā Netflix.

Bērziņa karjeras līkloči. No Kuģniecības afērām uz silto krēslu LDz valdē

Kas īsti slēpjas aiz Latvijas dzelzceļa šefa «nevainojamās» reputācijas?

Aizdomas par kukuļņemšanu – KNAB aizturējis Dobeles pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju

KNAB aizdomās par kukuļņemšanu no būvfirmas īpašnieka Madara Radžeļa aizturējis Dobeles novada pašvaldības iepirkumu komisijas priekšsēdētāju Lailu Šereiko.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā palielinājās par 0,4%

Salīdzinot ar maiju, 2019.gada jūnijā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4%, liecina CSP dati.

Tēva krēslā – pēc LU kukuļu skandāla Skonto grupa vadību uzņemas Rāvja dēls

Skonto grupas uzņēmumu vadību pārņēmis Rihards Rāvis. Tāpat viņš kļuvis arī par grupas uzņēmumu kapitāla daļu turētāju.

Nausēda grib, lai Baltijas elektrotīklu sinhronizāciju atbild īpašs ES koordinators

Lietuvas prezidents ierosinājis iecelt īpašu Eiropas Savienības koordinatoru, kas rūpētos par Baltijas valstu elektrotīklu atslēgšanu no postpadomju sistēmas un sinhronizēšanu ar Eiropas elektrotīkliem.

Ukraina pēc Putina pasu piedāvājuma gatavo reformu pilsonības piešķiršanā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis licis pārveidot Ukrainas pilsonības piešķiršanas kārtību, tā reaģējot uz Kremļa rīkojumu, ar ko Krievija paplašina to ukraiņu loku, kuri var pieteikties Krievijas pasu saņemšanai paātrinātā kārtībā.

ST vērtēs normas, kas noteic mācības augstskolās un koledžās īstenot valsts valodā

ST pēc 20 13.Saeimas deputātu iesnieguma ierosinājusi lietu par to, vai Augstskolu likumā noteiktās normas, kas nosaka, ka augstskolas un koledžas studiju programmas īsteno tikai valsts valodā, atbilst Satversmei.

Dobeles un Tukuma vēja parkos atļauj izvietot 35 vēja turbīnas iecerētās 51 vietā

VPVB SIA Eolus ir izdevis atzinumu par vēja elektrostaciju parku Dobele un Pienava būvniecības ieceres ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu, kurā atļauj izbūvēt 35 no sākotnēji plānotās 51 vēja turbīnas.

Publiskai apspriešanai nodots likumprojekts, ar ko zāles cer padarīt pieejamākas, bet zāļu tirgu – caurskatāmāku

VM publiskajai apspriešanai nodevusi likumprojektu, kas paredz likt lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti veikt tikai elektroniskā formātā un par to informēt arī Zāļu valsts aģentūru.

ASV notriec Irānas lidaparātu, pieaug saspīlējums Persijas līcī

Amerikas Savienotās Valstis Arābijas jūrā ir notriekušas Irānas bezpilota lidaparātu, pieaugot militāram saspīlējumam starp Vašingtonu un Teherānu.

VVD: Baldonē atklātās ķimikālijas videi un cilvēkiem draudus nerada

Baldonē Riekstukalna apkārtnē atrastās 30 mucas ar dažādām ķimikālijām tiešu apdraudējumu videi un cilvēkiem nerada, informē Valsts vides dienestā.

Jautājumiem par pašvaldību reformu atklās īpašu zvanu centru

VARAM ierīkojusi īpašu zvanu centru tieši iedzīvotāju jautājumiem par administratīvi teritoriālo reformu un tas darbu sāks no pirmdienas, 22.jūlija.

NATO StratCom FaceApp neuzskata par bīstamāku nekā Facebook, bet aicina izvērtēt, kam nododam savus datus

ASV celta trauksme par Krievijā tapušo lietotni FaceApp, kas ļauj dažu sekunžu laikā gūt priekšstatu, kā lietotājs izskatīsies vecumdienās. NATO StratCom lietotni gan neuzskata par bīstamāku par citām, kurām lietotāji uztic savus datus.

Skandināvu tūristu slepkavām Marokā piespriež nāvessodus

Marokā par divu skandināvu tūristu slepkavībām piespriests nāvessods trim teroristiskā grupējuma Islāma valsts atbalstītājiem.

Pārbaudei par Kalnmeiera atbrīvošanu lūdz iesniegt papildu informāciju

Saeimas deputātiem, pēc kuru rosinājuma sākta pārbaude, vai pastāv pamats ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbrīvošanai no amata, lūgts precizēt savu pieprasījumu, sniedzot konkrētāku informāciju saistībā ar iesniegumā minētajiem secinājumiem.

Petraviča jaunajā bērnu tiesību aizsardzības modelī vēlas vairāk atbildības valstij

Jaunajā bērnu tiesību aizsardzības modelī vairāk funkciju nonāks valsts pārziņā, pauda labklājības ministre Ramona Petraviča.

Nedēļas nogalē vietām paredz lietu, bet turpmākajām dienām – vasarīgu siltumu

Nedēļas nogalē biežāk uzspīdēs saule un lietus gaidāms tikai vietām austrumu rajonos, savukārt svētdienas vakarā Latvijā daudzviet līs, tomēr saglabāsies silts laiks.

Barnjē: ES darījusi visu, lai panāktu Brexit vienošanos

Brexit vienošanās ir sabalansēta un tā nodrošinās Lielbritānijas un ES sadarbību arī turpmāk, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu uzsvēra Eiropas Komisijas Brexit sarunu vadītājs Mišels Barnjē.

Alternatīvā teritoriālā reforma – vismaz pieci apriņķi un vairāk varas pašvaldībām

Alternatīvās administratīvi teritoriālās reformas autori piedāvā izveidot piecus vai astoņus apriņķus, proti, uz plānošanas reģiona bāzes vai republikas pilsētu administratīvās jaudas bāzes.


-->