Nedēļa Lietuvā. Lietuva cieš izspēdējvīrusa «Petya» uzbrukumā

Izspiedējvīruss «Petya», kas pagājušajā nedēļā izplatījās Eiropā, vairākos gadījumos skāris arī datorsistēmas Lietuvā.

«Šis ir cits vīrusa «WannaCry» variants. Lietuvā esam par to saņēmuši vairākas sūdzības, un pašlaik tās izmeklējam,» tā atklājis Lietuvas Sakaru regulatora pārstāvis Rītis Rainis (Rytis Rainys), kurš gan atteicies precizēt, cik uzņēmumi cietuši uzbrukumā.

Viļņā stipras lietusgāzes

Viļņu ceturtdien, 29.jūnijā, skārušas stipras lietusgāzes, kuru dēļ pašvaldība slēgusi daļu galvaspilsētas apvedceļa, kavējies sabiedriskais transports un pilsētā radušās virkne ārkārtas situāciju.

Meteorologi aplēsuši, ka lietusgāzes bijušas stiprākās, kādas Viļņā piedzīvotas kopš 1993.gada.

Seims atbalsta ieceri samazināt universitāšu skaitu uz pusi

Lietuvas parlaments ceturtdien, 29.jūnijā, atbalstījis universitāšu tīkla optimizācijas ieceri, kas paredz valstī strādājošo 14 universitāšu vietā atstāt mazāk nekā pusi no tām. Seims rezolūcijas priekšlikumu pieņēmis, «par» balsojot 77 no 141 parlamenta deputāta.

NATO iznīcinātāji pārtver 16 Krievijas lidaparātu grupu

NATO iznīcinātāji, kuri darbojas Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijā, izlidojuši, lai pārtvertu 16 Krievijas militārās lidmašīnas, kuras atradušās starptautiskajā gaisa telpā virs Baltijas jūras, tā pirmdien, 26.jūnijā pavēstījusi Lietuvas Aizsardzības ministrija.

Lietuvas kino veidotājiem bažas par cenzūru

Grupa Lietuvas konservatīvā spārna parlamentāriešu aicinājuši premjerministru Sauļu Skverneli (Saulius Skvernelis) un kultūras ministri Liānu Ruokīti-Jonsoni (Liana Ruokytė-Jonsson) izvērtēt, vai Lietuvas Radio un televīzijas komisija varētu uzņemties arī kinofilmu izvērtēšanas funkciju.

Vairāki Lietuvas kino cilvēki deputātu Laurina Kasčiūna (Laurynas Kasčiūnas), Vītauta Kernaģa (Vytautas Kernagis) un Pauļus Saudraga (Paulius Saudargas)ierosinājumu raksturojuši kā mēģinājumu valstī ieviest cenzūru, tikmēr paši likumdevēji priekšlikumu pamatojuši ar novērojumu, ka Lietuvā ar Krievijā veidotu kino tiek izplatīta propaganda.

Ref: 920/111.111.103.4711

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas