Nedēļa Lietuvā. Lietuva iesaistās Baltijas centienos izveidot kopēju pretgaisa aizsardzības sistēmu

Baltijas aizsardzības ministri (Lietuvas aizsardzības ministrs Jozs Oleks (no kreisās), Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (1.rindā no labās) un Igaunijas aizsardzības ministrs Svens Miksers (Sven Mikser) (2.rindā no labās) ) kopā ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg) (vidū)

Lietuvas aizsardzības ministrs līdz ar Latvijas un Igaunijas kolēģiem paudis apņemšanos izskatīt iespējas, kā izveidot kopēju vidējas distances pretgaisa aizsardzības sistēmu.

Apņemšanās pausta kopīgā paziņojumā, ko ministri parakstījuši 28.maijā.

«Kopīgi izskatīsim iespēju izveidot vidējas distances pretgaisa aizsardzības sistēmu, lai nodrošinātu, ka Baltijas valstīm ir izšķirīgās aizsardzības spējas,» vienošanos komentējis Lietuvas aizsardzības ministrs Jozs Oleks (Juozas Olekas).

Aptauja: Vairums lietuviešu ir pret abortu aizliegšanu

Katoļticīgajā Lietuvā 60% iedzīvotāju ir kategoriski pret abortu aizliegšanu, secināts sabiedriskās domas aptaujā, ko aprīlī veicis sabiedriskās domas un tirgus pētījumu centrs Spinter Tyrimai.

Aborta aizliegšanu atbalsta 17% iedzīvotāju, bet 23% atbalstītu aborta aizliegšanu, ja tas neattiektos uz seksuāli izmantotām sievietēm un gadījumiem, kad grūtniecība apdraud sievietes veselību, liecina aptaujas rezultāti.

Pašlaik Lietuvā abortu atļauts veikt līdz 12.grūtniecības nedēļai.

Latvieši un igauņi piebiedrojas «Misijai «Sibīrija»»

Jaunieši no Latvijas un Igaunijas šogad piedalīsies Lietuvā aizsāktajā projektā «Misija «Sibīrija»», kuras laikā tie dosies uz Tomskas apgabalu Krievijā, lai sakoptu PSRS laikā deportēto baltiešu kapus.

Ekspedīcijas dalībniekus atlasīt palīdzējušas Latvijas un Igaunijas jauniešu organizācijas un pirmajā kopīgajā Baltijas ekspedīcijā «Misija «Sibīrija»» piedalīsies 71 jaunietis. Šajā nedēļā tie tiksies Lietuvā, bet 17.jūlijā ar dzelzceļu no Viļņas kopīgi dosies ceļā uz Tomskas apgabalu.

Putins: Krievija vēlas stiprināt sadarbību ar Lietuvu

«Krievija vēlas sadarboties Lietuvu un sagaida analogu reakciju no [šīs] Baltijas valsts,» tā 28.maijā, Kremlī uzņemot jauno Lietuvas vēstnieku, sacījis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

«Mūsu sadarbības potenciāls ar Lietuvu ne tuvu nav izsmelts,» saņemdams Lietuvas vēstnieka Krievijā, Remigija Matuza (Remigijus Motuzas), akreditācijas rakstu, sacījis Putins.

NATO iznīcinātāji pavada Krievijas militāro lidmašīnu

Trešdien, 27.maijā, NATO radaros virs Baltijas jūras tika pamanīta Krievijas gaisa spēku transporta lidmašīna, kas lidoja bez saskaņota lidojuma plāna, un lidmašīnas novērošanai, no gaisa spēku bāzes Šauļos tika nosūtīti divi iznīcinātāji.

Ref: 020/111.111.103.2540

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas