Nedēļa Lietuvā. Lietuva interesējas par negadījumu Baltkrievijas AES

Topošā Astravjecas atomelektrostacija

Lietuva vēlas uzzināt vairāk par presē izskanējušo negadījumu Astravjecas atomelektrostacijā Baltkrievijā, tā 5.maijā paziņojis Lietuvas enerģētikas ministrs Roks Masiulis (Rokas Masiulis). Topošā kodolspēkstacija atrodas Lietuvas pierobežā, vien 45 kilometru attālumā no Viļņas.

«Trūkst ziņu no Baltkrievijas. Cik zinām no medijiem, ir nobrukusi kāda betona konstrukcija. Iedziļināsimies situācijā, un vērsīsimies pēc papildu informācijas,» norādījis Lietuvas enerģētikas ministrs. Viņš arī uzsvēris, ka, ja Baltkrievija attiecībā uz Astravjecas atomelektrostaciju neizpildīs starptautiskās prasības, Lietuva var liegt Baltkrievijas elektroenerģijai pieeju savam tirgum.

Butkevičs ierosina samazināt PVN gaļai

Lietuvas valdības vadītājs Aļģirds Butkevičs (Algirdas Butkevičius) vienojies ar finanšu ministru un paša vadītās «Lietuvas Sociāldemokrātu» partijas deputātiem par ierosinājumu samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) svaigai un saldētai gaļai.
Priekšlikums paredz nodokļa likmi samazināt no 21 uz deviņiem vai pieciem procentiem. Ekonomists Gintans Nausēda (Gitanas Nausėda) ierosinājumu komentējis, uzverot, ka likmes pazemināšanas gadījumā būtu svarīgi novērot gaļas un gaļas izstrādājumu cenu kritumu, lai pircējiem tie tiešām kļūtu lētāki.

Lībeskinda projekts Viļņai par dārgu?

Pēc tam, kad iepirkumu konkursā par kāda uzņēmējdarbības centra projektēšanu uzvarējis pasaulē atzītais poļu-amerikāņu arhitekts Daniels Lībeskinds (Daniel Libeskind), vietējie arhitekti sacēluši «karstu» diskusiju, pieļaujot, ka Lībeskinda piedāvātais projekts būs pārāk dārgs, lai to īstenotu.
Būvprojektu ar nosaukumu «K18B» iecerējis īstenot uzņēmums «Lords LB Asset Management» un būvprojektam pieejamais finansējums ir 40 miljoni eiro.

Būtiski sarūk atbalsts vadošajām partijām

Aprīlī politisko partiju reitingos turpinājis sarukt atbalsts partijai Lietuvas Sociāldemokrāti, taču vislielāko reitingu kritumu piedzīvojusi konservatīvā Tēvzemes savienībaLietuvas Kristīgie Demokrāti.
Socioloģijas centra Spinter Tyrimai aprīļa beigās veiktās sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka parlamenta vēlēšanās par Lietuvas Sociāldemokrātiem balsot būtu gatavi 17,2% respondentu (salīdzinājumā ar martu – 1,6 procentpunktu kritums), tikmēr par Tēvzemes savienībuLietuvas Kristīgiem Demokrātiem balsotu 7,5% respondentu (trīs procentpunktu kritums).

Seims neaizliedz ar dzimumu saistītu uzmākšanos

Seima deputāti aizvadītajā nedēļā noraidījuši grozījumu projektu, kas paredzēja noteikt atbildību ne tikai par seksuālu uzmākšanos, bet arī par uzmākšanos, kas saistīta ar dzimumu, darba vietā, kā to prasa Eiropas Savienības tiesību akti.
3.maija par grozījumiem «Likumā par vienādām iespējām sievietēm un vīriešiem» nobalsojuši vien 34 deputāti, un grozījumu projekts nosūtīts atpakaļ labojumu izdarīšanai.

Ref: 020/111.111.103.3458

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas