Nedēļa Lietuvā. Maigāks sods karavīriem-nodevējiem, Klaipėdos Nafta paplašinās Brazīlijā, akcīzes nodokļa celšana

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā zīmīgākie notikumi bija cietumsoda samazināšana karavīriem, kuri spiegojuši Krievijas labā, valsts dabasgāzes uzņēmuma attīstīšanās Brazīlijas virzienā un nodokļu priekšlikumi par augstākiem akcīzes un mājokļa nodokļiem.

Lietuvai vajadzīgs vairāk laika patvēruma meklētāju uzņemšanai

Lietuva lūgs Eiropas Savienībai (ES) vairāk laika, lai izpildītu valsts patvēruma meklētāju kvotas, jo tā līdz šim ir uzņēmusi tikai pusi no patvēruma meklētājiem, kas Lietuvai iedalīti 2015.gadā, vēsta ziņu portāls 15min.lt.

Pirms četriem gadiem Lietuva apņēmās ES uzņemt 1 105 patvēruma meklētājus, bet pēcāk kvota tika samazināta līdz 1 077 personām ar 2019.gada 31.oktobri kā gala termiņu.

Mīkstina sodu karavīriem-Krievijas spiegiem

Lietuvas Apelācijas Tiesa otrdien, 8.oktobrī, mīkstinājusi sodu, ko zemākas instances tiesa piespriedusi divām bijušām militārpersonām, kuras atzītas par vainīgām spiegošanā Krievijas labā. Šauļu Apgabaltiesa iepriekš Jurijam Mironovam (Jurijus Mironovas) un Kazimieram Rupšim (Kazimieras Rupšys) bija piespriedusi četrus gadus un deviņus mēnešus ilgus cietumsodus, taču Apelācijas tiesa brīvības atņemšanu Mironovam samazinājusi līdz četriem gadiem un Rupšim – līdz četriem gadiem un sešiem mēnešiem. Apelācijas tiesas tiesnesis skaidrojis, ka sodi samazināti, jo tiesa atcēlusi daļu Šauļu apgabaltiesas sprieduma, kur secināts, ka notiesātie darbojušies vienotā grupā.

Klaipėdos Nafta veidos gāzes projektu Brazīlijā

Lietuvas valsts naftas un sašķidrinātās dabasgāzes termināļu operators Klaipėdos Nafta ir nodibinājis meitasuzņēmumu Brazīlijā, lai izveidotu sašķidrinātās dabasgāzes termināli Assu ostā, Brazīlijā. Meitasuzņēmums ar nosaukumu «SGD SPB» izveidots 9.oktobrī un to vadīs uzņēmuma Klaipėdos Nafta izpilddirektors.

Rosina celt akcīzi stipram alkoholam, nodokļus mājokļiem

Lietuvas Finanšu ministrija rosinājusi celt akcīzes nodokļa likmi stipriem alkoholiskiem dzērieniem, tabakai un degvielai, kā arī paplašināt nodokļu bāzi, kas attiecināta uz mājsaimniecību nekomerciālo nekustamo īpašumu. Ministrijā uzskata, ka tas ļautu valsts budžetā jau 2019.gadā iekasēt papildu 61,5 miljonus eiro.

Tibetieši lūdz Lietuvu būt vidutājai sarunās ar Ķīnu

Lietuvas Seimu otrdien, 8.oktobrī, uzrunājis Tibetas trimdas parlamenta deputāts Thubtens Vangčens. Viņš paudis aicinājumu Lietuvas likumdevējiem darboties kā vidutājiem tibetiešu centienos uzsākt dialogu ar Ķīnu.

Vangčens skaidrojis, ka komunistiskās Ķīnas Tautas Republikas izveides 70.gadadiena, kas ar vērienu svinēta 1.oktobrī, tibetiešiem nozīmē vairāk nekā sešdesmit gadus ilgas spīdzināšanas, represijas un cilvēktiesību pārkāpumus. Šobrīd no Ķīnas represijām cieš ne tikai Tibeta, bet arī Honkonga un Taivāna, tā Viļņā sacījis Tibetas trimdas parlamenta deputāts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas